800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoznávací okruh Tuniskem

  • 8denní poznávácí zájezd
  • Prohlídka známých památek

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Informace o hotelu

Tunis - Kartágo - Sidi Bou Said - Nabeul - Port El Kantaoui - Sousse - El Jem - Sfax - Djerba - Chott El Jerid - Tozeur - Kairouan

Program zájezdu

1. den: Praha - Tunisko
Odlet z Prahy, přílet do Tuniska, transfer do hotelu na úrovni 3*, ubytování a večeře.

2. den: Tunis - Kartágo - Sidi Bou Said
Po snídani odjezd do hlavního města Tunis. Prohlídka města. Pokračování do Kartága a prohlídka archeologických vykopávek Římany zničeného města a pozůstatků jeho přístavu. Návštěva pahorku Byrsa. Po prohlídce Kartága návštěva romantické vesničky Sidi Bou Said. Ubytování a večeře v hotelu na úrovni 3*.

3. den: Nabeul - Hammamet - Potr El Kantaoui - Sousse
Prohlídka města Nabeul spojená s návštěvou keramické dílny, následuje přejezd do bývalého rybářského městečka Hammamet a prohlídka jeho staré části. Přesun do malebného přístavu Port El Kantaoui, oběd a ubytování v Sousse v hotelu na úrovni 3*, návštěva mauzolea prvního prezidenta Habiba Bourghibu v Monastiru, prohlídka staré části města. Večeře.

4. den: El Jem - Sfax - Djerba
Snídaně, odjezd. Prohlídka římského kolosea El Jem, jednoho z nejzachovalejších na světě. Pokračování přes město Sfag a oázu Gabes proslulou pěstováním henny. Poté plavba trajektem na ostrov Djerba, ubytování v hotelu na úrovni 3* a večeře.

5. den: Djerba - Matmata - Douz
Po snídani odjezd z ostrova Djerba "římskou cestou". Pokračování do Matmaty, kde si prohlédnete unikátní berberské skalní obydlí. Fakultativně možnost projížďky na velbloudech v písečných dunách u Douz. Ubytování a večeře.

6. den: Chott El Jerid - Tozeur
Přejezd přes největší tuniské solné jezero Chott El Jerid se zastávkou na fotografování a pokračování do Tozeur. Odpoledne fakultativní vyjížďka terénními vozy do horských oáz Chebika a Tamerza. Ubytování a večeře v Tozeur.

7. den: Tozeur - Kairouan - Sousse
Po snídani odjezd do svatého města Kairouan, návštěva místního tržiště Souku a výrobny koberců, návštěva Velké Mešity v Kairouanu. Transfer do Sousse, ubytování a večeře.

8. den: Tunis - Praha
Transfer na letiště, odlet do Prahy nebo pokračování v pobytu ve vybraném hotelu.

Počasí

Bizerta

14°C Jasno

Djerba

19°C Jasno

Guellala

17°C Jasno

Hammamet

17°C Skoro jasno

Houmt Souk

19°C Jasno

Mahdia

19°C Polojasno

Monastir/Skanes

19°C Jasno

Nabeul

16°C Jasno

Sousse

19°C Jasno

Tabarka

15°C Jasno

Tunisko (pevnina)

17°C Skoro jasno

Zarzis

19°C Jasno