800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPříroda a antické památky severního Tuniska a Alžírska

Tabarka • Annaba • Constantine • Biskra • Batna • Timgad • Ain Draham •Sidi M'Tir • Bulla Regia • Chemtou • Dougga • Oued Melléque • Le Kef • Maktar • Kairouan • Monastir • Sousse • Hammamet • Tunis

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

přílet do Tabarky, transfer na hranice s Alžírskem, vyřízení celních a pasových formalit, pokračování do města Annaba na večeři a nocleh.

2. den:

po snídani odjezd do Konstantine. Město je z velké části postaveno na náhorní rovině ve výšce 640 m, jíž přetíná hluboká strž. Malebné je především mnoha mosty překlenujícími strž a scenériemi pobřežního Atlasu, jehož vrchy Konstantine obklopují. Prohlídka muzea Gustava Merciéra, Kasby, visutého mostu Sidi M`cid, památníku padlým vojákům během 1. světové války, zřícenin římského akvaduktu. Po obědě návštěva pozůstatků římského vojenského tábora v Tiddis. Pokračování nádherným pohořím Aurés, na severu vydatně dešti zavlažovaného a s kopci hojně porostlými cedry a borovicemi. K večeru příjezd do Biskry na večeři a nocleh.

3. den:

ráno přes Batna a El`Kantara - průsmyk v okrajových stěnách hor Nízkého Atlasu  a osadu Lambez, kde se nachází antický Thamugadi (UNESCO), neboli Timgad, velké pravoúhle stavěné město ze všech stran obklopené horami. Je skvostem mezi památkami, kde můžete kráčet po dokonale zachovaném dláždění bulvárů Cardo a Decumanus Maximus, projít se tržištěm s kamennými pulty krámků, obdivovat Trajanův Vítězný oblouk, lázně, fontány, rozsáhlé eliptické divadlo. Po obědě pokračování Aurésem k berberské vesničce Ghoufi, z jejíchž okrajů je nádherný výhled do kaňonu hluboko zařízlého do rudých pískovcových skal. Zdejší bizarní formace pískovce připomínají krajinu divokého Západu v Arizoně. K večeru příjezd do Guelma na ubytování, večeři a nocleh.

4. den:

návštěva  římského amfiteátru, poté pokračování do Annaby na prohlídku basiliky Sv. Augustína, jednoho z nejvýznamnějších raně křesťanských filosofů a teologů, dále muzea a pozůstatků římského města Hippo Regius. Večeře, ubytování a nocleh v Annaba.

5. den:

po snídani v hotelu transfer zpět k alžírsko-tuniským hranicím, transfer do Tabarky na ubytování. Volné odpoledne ke koupání, večeře a nocleh v Tabarce.

6. den:

ráno odjezd do hor a vesničky Ain Draham, jež v mnohém připomíná českou krajinu, hluboká údolí a hustě zalesněné kopce. Malebná přehrada a vesnička Sidi M’Tir v kopcích, odpoledne prohlídka Chemtou (římské město a mramorové doly) a Bulla Regia (zejména divadlo a unikátní římské vily s podzemním patrem, sloupovími a mozaikami). Zastávka v NP Feija s rezervací jelenů a s hustým porostem korkovníků. Veřeře a nocleh v oblasti Tebersouk. 

7. den:

dopoledne návštěva římského města Dougga (UNESCO), nejzachovalejší římské město na území Tuniska, malebná krajina podél řečiště Oued Melléque, kde jsou jako klenot ukryty do dnešních dnů používané termální římské lázně. Možnost vykoupat se v bazénu z římských dob, nyní slouží jako hammam. Pokračování do El Kef, jemuž vévodí mohutná Citadela, poté návštěva antického Mactaris (římské pozůstatky města a megalitické hroby). K večeru příjezd do Kairouanu na večeři a nocleh.

8. den:

dopoledne kompletní prohlídka Kairouanu (v pátek je uzavřen veřejnosti vnitřek mešity Ogbi Ibn Nafi), reservoáry Aghlabitů, mauzoleum Sidi Sahbi, Medina a kobercová manufaktura. Odpoledne prohlídka Ribatu v Monastiru, centra a starého města v Sousse. V odpoledních hodinách příjezd do Hammametu na večeři a nocleh.

9. den:

celodenní prohlídka hlavního města Tunis s obědem (Av. Mohamed V., Medina, pahorek Byrsa a muzeum, vesnička Sidi Bou Said, lázně Antonia Pia, Tophet, punské přístavy). Večeře a nocleh v Tunisu. 10. den: po snídani odjezd do Tabarky, ubytování v hotelu. Volné odpoledne ke koupání, večeře a nocleh. 11. den: snídaně, následuje transfer na letiště k odletu do Prahy (u jarního termínu). U podzimního termínu individuální volno ke koupání.

12. den:

snídaně, následuje transfer na letiště k odletu do Prahy (u podzimního termínu).

Povinné příplatky

vízum do Alžírska (2 200 Kč, vyřídí Firo-tour)

Počasí

Bizerta

18°C Polojasno

Djerba

21°C Bouřky

Guellala

8°C Polojasno

Hammamet

18°C Polojasno

Houmt Souk

21°C Bouřky

Mahdia

19°C Převážně oblačno

Monastir/Skanes

21°C Polojasno

Nabeul

18°C Jasno

Sousse

21°C Polojasno

Tabarka

17°C Polojasno

Tunisko (pevnina)

18°C Polojasno

Zarzis

21°C Bouřky

×