800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySeverní Tunisko a Tabarka

8-denní pobytově-poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Monastiru, transfer do 3* hotelu v Hammametu/ Nabelu. Ubytování a nocleh.

2. den

Snídaně, odjezd do Tunisu, prohlídka Mediny, muzea Bardó. Dále Kartágo s Akropolí Byrsa a Antoniovými lázněmi. Přejezd do andalúské vesničky Sidi Bou Said. Ubytování, večeře a nocleh v Tunisu/Gamarthu.

3. den

Snídaně. Odjezd do Bizerty, bývalé francouzské námořní základny a nynějšího výletního letoviska. Pokračování na druhý nejsevernější výběžek Afriky Cap Blanc. Po prohlídce přejezd do Tabarky. Ubytování, večeře a nocleh.

4. den

Snídaně. Prohlídka Tabarky, výletního letoviska, které nabízí potápění u několika korálových útesů zv. Jehel, či lov divočáků v dubových a piniových lesích s výhledem na nejvyšší vrcholek Anti Atlasu Ain Draham. Individuální volno s možností koupání. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do Bulla Regia, letního sídla bývalých numidských králů s ruinami numidských a římských patrových domů, amfiteátru a termálních lázní. Prohlídka města. Přejezd do Douggy, hlavního města bývalých numidských králů, prohlídka ruin starého města – domy, lázně, mauzoleum numidských králů, kapitol bohů Jupitera, Juno a Minervy a velmi zachovalý dominantní amfiteátr. Po prohlídce odjezd do Thuburbo Majus, lybijsko-punské vesnice. Prohlídka. Přejezd k úpatí hory Zaghouan s chrámem bohyně vod a odkud vede 132 km dlouhý akvadukt až do Kartága. Odjezd do Hammametu/Nabeulu. Ubytování, večeře a nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd na nejsevernější výběžek afrického kontinentu Cap Bon, prohlídka Kerkuane, El Haouaria s jeskyněmi a bývalými římskými lomy pískovcových kvádrů. Pokračování přes rybářskou vesničku Sidi Daoud do termálních lázní Korbous, odkud je výhled na hlavní město Tunis a Kartágo. Odjezd přes Menzel Bouzelfa, rozsáhlé oranžérie a Korbu do Hammametu/ Nabeulu. Ubytování, večeře a nocleh.

7. den

Snídaně. Celodenní individuální volno. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně. Transfer na letiště, odlet a přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bizerta

27°C Polojasno

Djerba

27°C Polojasno

Guellala

27°C Jasno

Hammamet

27°C Polojasno

Houmt Souk

27°C Polojasno

Mahdia

25°C Skoro jasno

Monastir/Skanes

27°C Jasno

Nabeul

28°C Polojasno

Sousse

27°C Jasno

Tabarka

25°C Polojasno

Tunisko (pevnina)

27°C Polojasno

Zarzis

27°C Polojasno

×