800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZ Tuniska do Libye a zpět

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

přílet na Djerbu. Ubytování v hotelu. Nocleh.

2. den

po snídani odjezd směrem do Libye, vyřízení celních formalit a přejezd do Libye. V podvečer příjezd do Tripoli, večeře a nocleh.

3. den

snídaně. Prohlídka hlavního města, moderních částí i historických budov, centrum s Medinou, přístav vybudovaný na místě fénické říše a pamatující vládu Marka Aurelia. Zámek Assaraya Al-Hamra s nádherným národním muzeem. Večerní transfer na letiště a odlet do druhého nejstaršího města v Libyi – Benghazi. Večeře a nocleh.

4. den

dnes se po snídani vydáme do Ptolemais, skýtající výhled na paláce, divadla a mosty ze 3. století. Pokračujeme do Albaydy se zastávkou u Gaser Libya (mozaikové fragmenty z doby před Kristem). Večeře a nocleh.

5. den

snídaně. Návštěva starobylého přístavu Apollonia, majestátního divadla a římských lázní, byzantských paláců (na seznamu Světového dědictví). Slavný chrám Dia. Pokračujeme do Benghazi. Večeře a nocleh.

6. den

po snídani ranní let zpět do Tripoli, po přistání cesta do římského města Leptis Magna, památka je na seznamu UNESCO. Město získalo slávu během vlády Kanáanců a hlavního rozkvětu dosáhlo za vlády Septima Severa. Návštěva Vítězného oblouku, obrovské Baziliky, Fora a veřejných lázní, hippodromu a amfiteátru. Zastávka u místních staveb s dobovými mozaikami. Dle časových možností římská vila Silin. Večeře a nocleh v Tripoli.

7. den

snídaně. Dopoledne zastávka v krásném románském městě Sabratha a navštěva muzea. Dále cesta zpět na Djerbu a přejezd hranic. Příjezd do hotelu na Djerbě a nocleh.

8. - 10. den

volné dny s polopenzí na Djerbě.

11. den

během dne transfer na letiště. Odlet do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bizerta

8°C Skoro jasno

Djerba

12°C Jasno

Guellala

7°C Převážně oblačno

Hammamet

9°C Skoro jasno

Houmt Souk

12°C Jasno

Mahdia

12°C Skoro jasno

Monastir/Skanes

12°C Jasno

Nabeul

9°C Jasno

Sousse

12°C Jasno

Tabarka

7°C Jasno

Tunisko (pevnina)

9°C Skoro jasno

Zarzis

12°C Jasno