800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBlue Voyage – romantická plavba z Marmarisu

"

Marmaris – Ekincik Gulf – Dalyan – ostrov Tersane – Manastir – Kizilada – Fethiye – Göcek – ostrovy Yassica – Bedri Rahmi – ostrov Domuz – Aga Limani – Kadirga – Turunc – ostrov Cennet – Marmaris

Podél okouzlujícího pobřeží Turecka, k nejkrásnějším zátokám, na nejlepší pláže a jedinečné ostrůvky vede romantická plavba na jachtě spojená s koupáním v průzračných vodách a poznáváním přírodních krás.

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

dle letového řádu odlet z Prahy do Dalamanu, transfer z letiště do přístavu. První noc strávíte v přístavu v Marmarisu. Město Marmaris, které bylo postaveno na ruinách antického města Karian, spadalo pod vládu mnoha různých civilizací. Nejcennějším dílem je hrad z roku 1577. Ve městě se také nachází mešita a karavansaray s 8 místnostmi zastřešená klenbou z otomanského období. Antické ruiny leží na kopci Asar. Marmaris má díky turistickému životu v oblasti velký přístav.

2.den

po snídani budete informováni o programu plavby a o možnostech na lodi. Plavba začne směrem do zálivu Ekincik. V případě zájmu můžete z tohoto zálivu vyrazit na výlet do městečka Dalyan. Dalyan má svou historickou hodnotu díky skalním hrobkám, akropoli, antickému divadlu a komplexu baziliky. Dalyan je také proslulý díky pláži Iztuzu, na které je možno při troše štěstí pozorovat želvy. Vrcholem dne je omlazující lázeň v bahně. Večer a noc strávíte v zálivu Ekincik.

3.den

dnešní den vyrazíte dříve, díky větrným mysům Disibilmez a Kurtoglu, které musíte obeplout, aby se před vámi otevřel proslulý záliv Fethiye. Na snídani zakotvíte blízko ostrova Tersane. V této zátoce byly v minulosti byzantské a ottomanské loděnice, dnes je zde přístav a přírodní chráněná rezervace. V zátoce Manastir se zastavíte na polední pauzu s obědem a možností koupání. Toto místo je také známo jako Kleopatřina pláž nebo zátoka potopených lázní díky nádherným podvodním ruinám lázní. Na konci dne zakotvíte v Kizil Burun.

4.den

tento den vaší plavby zavítáte do přístavu Fethiye. Toto město bylo ve starověku známo jako Telmessos a bylo jedním z nejdůležitějších měst této oblasti. Legenda říká, že se město jmenovalo po synu boha Apollona, Telmessovi. Fethiye se vine v půlkruhu kolem zátoky, která je zároveň chráněna 12 ostrovy. Můžete navštívit centrum města nebo se vydat do Ölüdeniz nebo Saklikentu. Tuto noc strávíte v přístavu Fethiye.

5.den

po snídani proplujete kolem krásných ostrůvků k ostrovu Göcek. Po obědě a pauze na koupání se vydáte směrem k ostrovu Yassica, kde budete nocovat.

6.den

po snídani se vydáte k zátoce Bedri Rahmi. Bedri Rahmi je známý turecký umělec, který absolvoval jednu z prvních plaveb v Turecku. Po jeho návštěvě byla tato zátoka pojmenována na jeho počest. Dalším místem, které navštívíte, je ostrov Domuz a noc strávíte v Aga Limani.

7.den

hned ráno poplujete do zátoky Kadirga, kde se zdržíte do oběda. Po obědě následuje plavba do zátoky Turunc a k ostrovu Cennet. Na poslední noc doplujete do přístavu v Marmarisu, kde si můžete vychutnat noční život v ulicích města.

8.den

po snídani na jachtě následuje transfer do 3* hotelu v okolí Marmarisu, individuální pobyt.

9.–10.den

individuální pobyt v hotelu s polopenzí.

11.den

dle letového řádu transfer na letiště a odlet z Dalamanu zpět do Prahy.

Počasí

Alanya

29°C Polojasno

Belek

27°C Polojasno

Bodrum

29°C Skoro jasno

Egejská riviéra

29°C Skoro jasno

Fethiye

24°C Polojasno

Istanbul a okolí

25°C Převážně oblačno

Kusadasi

24°C Skoro jasno

Marmaris

24°C Jasno

Side

28°C Polojasno

×