800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCentrální Turecko a krásy antických měst

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z ČR do Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2. den:

po snídani odjezd do Konye, města tančících dervišů. Návštěva kláštera dervišů a mauzolea, ve kterém je pohřbený zakladatel tohoto řádu Mevlana. Při cestě do Kappadokie zastávka v Sultanhani Kervansaray, noclehárně pro velbloudí karavany ze 13. století. Večeře a noclech v Kappadokii.

3. den:

po snídaní prohlídka oblasti Kappadokie: prohlídka města Avanosu s návštěvou keramické dílny, vyhlídka z hradu Uchisar, dále prohlídka typických kamenných domků, procházka malebným údolím tzv. pohádkových komínů. Navštívíte manufakturu a prodejnu kůží, projdete se kolem nejdelší řeky v Turecku - řeky Kizilirmak. Možnost projíďky lodí nebo gondolou po řece (fakultativně). Večeře a nocleh v Kappadokii. 

4. den:

snídaně, přejezd do Ankary. Návštěva a prohlídka světoznámého Muzea anatolských civilizací s největší sbírkou chetitského umění, reliéfů a hliněných tabulek s klínovým i hieroglyfickým chetitským písmem. Dále prohlídka Mauselea Ataturk, hradu a mešity Haci Bayram. Nocleh a večeře v Ankaře.

5. den:

ráno po snídani odjezd na Pamukkale, kde uvidíte sněhobílé vápencové útvary a jezírka s tyrkysově modrou vodou. Dále navštívíte lázeňské město Hierapolis, kde byla  k léčení využívána termální léčivá voda z Pamukkale. Večeře a nocleh v okolí Pamukkale.

6. den:

snídaně, odjezd do Antalye. Cestou zastávka ve výrobně koberců, kde máte možnost spatřit samostatný počátek spřádání vláken hedvábí nebo vlny, přes jejich barvení a tkaní až po finální výrobu. Dále přejezd do Antalye, prohlídka města, večeře a nocleh.

7. den:

snídaně. Výlet do Kemeru, projížďka lodí okolo překrásných zálivů s tyrkysově modrou vodou, možnost koupání. Návštěva města Phaselis. Návrat do hotely v Antalyi, večeře, dle času individuální program.

8. den:

snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Počasí

Alanya

22°C Jasno

Belek

22°C Jasno

Bodrum

21°C Jasno

Egejská riviéra

21°C Jasno

Fethiye

12°C Jasno

Istanbul a okolí

19°C Jasno

Kusadasi

18°C Jasno

Marmaris

15°C Jasno

Side

22°C Jasno

×