800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Zážitky z dovolené Egejské riviéry

Přidejte zážitek

Podělte se s ostatními o své zážitky.

Podělte se s námi o zážitky z Vaší dovolené. Zúčastnili jste se faktultativních výletů nebo jste cestovali na vlastní pěst? Poraďte všem, kteří se také chystají na dovolenou do této země, na co by si měli dávat pozor, čeho se vyvarovat nebo kam se určitě podívat. Váš příspěvek pomůže ostatním!Efez

Turecko, Egejská riviéra
18. říjen 2010
Cesta kurátů
Kuráti - kněží, kteří pečovali o posvátný oheň. Cesta byla dlážděna mramorem a lemovaná sloupy se sochami po obou stranách.

Efez patří k nejpozoruhodnějším archeologickým lokalitám v západním Turecku. Zde se také nacházejí zbytky Artemidina chrámu, který patřil k sedmi divům antického světa.
Kureti - kněží bohyně Artemis.
Budova, kde usedal senát, připomínala spíše divadlo. Senát byl vybudován během 300 let. Město bylo postavené celé z mramoru. Nejbohatší lidé v Efezu měli i největší domy, kolem 2 000 m2. Všechny domy měly mozaiky. Nejdříve se dělaly z velkých kamenů, později z menších. Sloupy se…

Autor: Edita Koudelová , navštíveno 11/2009 Celý zážitek

Toto krásné městečko leží u Egejského moře. Kusadasi je také označován jako Las Vegas. Za soumraku se proměňuje v město neonů, kde je opravdu živo. Také málokdo by hádal, že se nachází v muslimské zemi. Vyzkoušeli jsme si místní kebab, který na naše vyšel asi kolem 120 Kč. Z Kusadasi si můžete udělat výlet na ostrov Samos.

Autor: Edita Koudelová , navštíveno 10/2010 Celý zážitek

Po obede v hotelu Tansel jsem si sla zakourit do sedacek u baru. Pak jsem sla s dcerou a vnouckem k mori. Uvelebila jsem se na lehatko a chtela si zakourit. Myslela jsem, ze dostanu infarkt, kdyz jsem zjistila, ze nemam kabelku, ktera obsahovala vsechny doklady, letenky a penize. Kdyz jsem se vratila k baru, na sedacce lezela moje nedotcena kabelka.

Autor: Jana Kubicova , navštíveno 9/2009 Celý zážitek


Počet zážitků na stránku
1-3 z 3
×