800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOrient Express Marmaris

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

8 denní poznávací zájezd

Dalaman – Efes - Pergamon – Bergamo – Istanbul – Ankara - Kappadokia – Konya - Pamukkale - Hierapolis – Dalaman

Den 1. Praha – Dalaman

Odlet z Prahy; po příletu do Dalamanu následuje transfer do hotelu; ubytování na úrovni ***; večeře a nocleh.

Den 2. Efes

Po snídani odjezd do Efesu; kde Vás čeká prohlídka nejzachovalejšího antického města. Budete zde obdivovat mramorové ulice; dochované chrámy a latríny; lázně; známou Celsiovu knihovnu či také největší antické divadlo v Turecku. V Efesu strávila své poslední dny Panna Marie pod opatrovnictvím sv. Jana. Poté následuje odjezd do Pergamonu; jednoho z nejznámějších antických měst. Tato starověká řecká obec na území dnešního Turecka byla v minulosti významným centrem helénské kultury. Jak už napovídá název; pergamen (nevydělaná zvířecí kůže; používána v knihařství jako materiál na psaní); nalezl svůj zrod právě zde. Transfer do hotelu v Bergamu; ubytování; večeře a nocleh.

Den 3. Istanbul

Po snídani odjezd do Istanbulu; města pohádek tisíce a jedné noci; které je jediným městem rozdělujícím od sebe dva kontinenty – Evropu a Asii. Zde navštívíte byzantský chrám Hagia Sophia (chrám Boží Moudrosti); původně křesťanskou svatyni; upravenou po dobytí Konstantinopole na mešitu a v současné době sloužící jako muzeum. Dále pak Grand bazar; největší místní bazar plný různorodých obchůdků. Ubytování; večeře a nocleh.

Den 4. Památky Istanbulu

Po snídani uvidíte nejzajímavější památky Istanbulu; kdy určitě stojí za zmínění Hippodrom; kterému dominuje 20 m vysoký egyptský obelisk z doby faraóna Tutmose III. a fontána darovaná roku 1898 německým císařem Vilémem II. Poté následuje návštěva elegantní mešity sultána Ahmeta neboli Modré mešity s jejími 6 minarety a nádhernými vnitřními obklady. Navštívíte i palác Topkapi; který býval sídlem osmanských sultánů a byl postaven jako letní sídlo sultána Mehmeta II. v roce 1468. Sulejman Nádherný palác rozšířil a ten byl používán až do roku 1855; kdy se rezidencí sultánů stal palác Dolmabahce. Další zastávka vás čeká v Yerebatanské cisterně; nacházející se blízko chrámu Hagia Sofia. Cisterna; vybudovaná v 6. století císařem Justiniánem; sloužila původně jako obří zásobárna pitné vody. Poté přejezd do Ankary; hlavního města Turecka; které bylo založeno v 8. století před naším letopočtem a v kterém postupně docházelo k obrovskému rozkvětu. Město bylo původně známé hlavně pro chov koz; které přinášely hustou vlnu; známou pod názvem Ankara. Ubytování; večeře a nocleh.

Den 5. Kappadokia

Po snídani odjezd do Kappadokie; kde Vás čeká celodenní prohlídka. Prohlédnete si muzeum pod širým nebem v Göreme; kde příroda vytvořila famózní kamenné chrámy. Vystoupáte k hradu Uchisar; odkud se naskýtá nádherný výhled do okolí. Ubytování; večeře; nocleh.

Den 6. Konya

Po snídani odjezd do Konye – centra řádu vířících dervišů; kteří jsou známí tím; že žijí v extrémní chudobě. Mystickou cestou (pomocí tance; kterým se uvádí do transu) se snaží přiblížit Bohu. Prohlídka muzea súfijského básníka a proroka Mevlana; který ve 13. století řád založil. Následuje transfer do hotelu v Pamukkale; ubytování; večeře a nocleh.

Den 7. Hierapolis

Po snídani navštívíte zaniklé město Hierapolis; které bylo založeno ve 2. století před naším letopočtem za vlády krále Pergama a zaniklo následkem silného zemětřesení ve 14. století našeho letopočtu. Projdete se po kolonádové třídě; jež je zakončena trojitým obloukem; minete římské lázně a prohlédnete si dochované divadlo s freskami. Transfer do Dalamanu; ubytování; večeře a nocleh.

Den 8.Dalaman - Praha

Snídaně; volný čas; transfer na letiště v závislosti na letovém řádu; odlet do Prahy.

Změna programu vyhrazena.

Vstupy nejsou zahrnuty v ceně; doporučené kapesné asi 65 €.

Počasí

Marmaris

18°C Jasno

×