800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyGrand tour Tureckem - 12/15 - denní

  • Minimální výměna na vstupy 150 EUR

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z ČR do turecké Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2. den

Snídaně a následně přejezd přes pohoří Taurus do někdejšího hlavního města seldžucké říše Konye města vystavěného na dně vyschlého jezera, kde navštívíte klášter dervišů a mauzoleum Mevlany, zakladatele řádu tančících dervišů a mešitu Selimiye. Po stopách hedvábné cesty příjezd do noclehárny pro velbloudí karavany Sultanhani Kervansaray ze 13. století. Po prohlídce odjezd do Kappadokie na večeři a nocleh.

3. den

Po snídani návštěva podzemního města Kaymakli, nejhlubšího podzemního města v Turecku, které je až 60 m hluboko vykopané v lávové tufě. Prohlídka vesnice Uchisar, návštěva manufaktury na výrobu suvenýrů z onyxu. V údolí Göreme, tzv. muzeum pod širým nebem, navštívíte klášterní komplexy a kostely z 11. století s nádherně zachovalými freskami. Následuje návštěva vesnice Zelve a jejího klášterního komplexu, který tvoří 3 spojená údolí. Projížďka Avanosem, městem hrnčířů, návštěva keramické dílny. Večeře a nocleh v Kappadokii. Fakultativně možnost folklorního večera Turecká noc, kde mimo jiné uvidíte i ukázku dervišského obřadu sema. Další možností je fakultativní let horkovzdušným balonem nad magickou krajinou Kappadokie.

4. den

Po snídani odjezd do Hattusas, bývalého hlavního města Chetitské říše. Dále návštěva nejposvátnějšího místa Chetitské říše – skalní svatyně Yazilikaya s reliéfy chetitských bohů a králů. Odpoledne odjezd do Ankary na večeři a nocleh.

5. den

Po snídani přejezd na Citadelu s prohlídkou starých tureckých domů a výhledem na město. Následuje prohlídka světoznámého Muzea anatolských civilizací s největší sbírkou chetitského umění, reliéfů a hliněných tabulek s klínovým i hieroglyfickým chetitským písmem. Přejezd z Ankary do Istanbulu na večeři a nocleh. V případě časových možností návštěva Grand Bazaru.

6. den

Po snídani pěší prohlídka starého Istanbulu, návštěva Modré mešity, chrámu Hagia Sophia, Hippodromu se třemi obelisky – egyptským, Theodosiovým a hadím. Návštěva palácového komplexu Topkapi. Odpoledne prohlídka Velkého a Egyptského bazaru a Nové mešity – Yeni Camii. Fakultativně možnost plavby po Bosporu. Návrat na večeři do hotelu.

7. den

Snídaně a následný přejezd zpět do Asie přes Bosporskou úžinu. V Gebze nalodění na trajekt do Yalovy. Pokračování do Bursy. V Burse prohlídka Velké mešity, Zelené mešity, Zeleného mauzolea a bazaru s hedvábím. V podvečer volno, večeře a nocleh.

8. den

Po snídani přejezd do Troji. Návštěva starobylé Troji s archeologickým komplexem a trojským koněm. Odjezd na večeři a nocleh.

9. den

Po snídani prohlídka Pergamonu, kde navštívíte nádherný Trajánův chrám, nejstrmější divadlo antického světa s nádherným výhledem a zbytky druhé největší knihovny antického světa. Dále navštívíte antické lázeňské centrum Aesclepion s tunelem zdraví a řadou zařízení pro lázeňské procedury. Pokračování do Efesu, hlavního města provincie Asia a nyní nejzachovalejšího antického města v Asii. Zde uvidíte vše, co bylo důležité pro život antického města – promenády, lázně, Celsovu knihovnu, divadlo, agoru i obytné domy vyzdobené mozaikami. Odjezd do hor ke Slavičímu vrchu s domkem, kde údajně žila a zemřela Panna Marie. Návštěva manufaktury na výrobu kožených oděvů s možností nákupu. Odjezd na večeři a ubytování.

10. den

Snídaně, přejezd přes Denizli do Pamukkale, kde uvidíte sněhobílé vápencové útesy a jezírka s tyrkysově modrou léčivou vodou. Dále navštívíte antické lázeňské město Hierapolis, kde byla k léčení využívána termální léčivá voda z Pamukkale a kde vše sloužilo k pohodlí lázeňských hostů. Večeře a nocleh v okolí Pamukkale.

11. den

Po snídani zastávka ve výrobně koberců, kde máte možnost spatřit samotný počátek spřádání vláken hedvábí nebo vlny přes jejich barvení a tkaní až po finální hotové výrobky. Přejezd do Antalye, okružní jízda městem s možností nákupů, večeře a nocleh v Antalyi nebo Kemeru.

12. den

Dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

13. den

Varianta na 14 nocí individuální volno ve 3* hotelu s polopenzí v Antalyi nebo Kemeru (za příplatek možnost pobytu v hotelu dle vlastního výběru s all inclusive na Turecké riviéře).

14. den

Indindividuální volno ve 3* hotelu s polopenzí v Antalyi nebo Kemeru (za příplatek možnost pobytu v hotelu dle vlastního výběru s all inclusive na Turecké riviéře).

15. den

Dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Počasí

Alanya

26°C Jasno

Belek

25°C Jasno

Bodrum

27°C Jasno

Egejská riviéra

27°C Jasno

Fethiye

21°C Jasno

Istanbul a okolí

21°C Jasno

Kusadasi

21°C Jasno

Marmaris

27°C Jasno

Side

26°C Jasno

×