800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIstanbul - Hotel DoubleTree by Hilton Moda

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis hotelu

Největší turecké město, důležitá obchodní křižovatka a brána Orientu. Přinášíme kompletní balíček služeb včetně transferů, průvodce a programu.

Istanbul

Poznejte bránu Orientu a důležitou obchodní křižovatku se symbolem Hagia Sofia. Více než 1 400 let stará stavba nepřestává ohromovat kolemjdoucí svou elegantní architekturou s krásnými zdobnými detaily. Další architektonickou perlou je Modrá mešita, která dodnes slouží ke konání bohoslužeb. V její blízkosti jsou k vidění pozůstatky antického Hippodromu. Nejnavštěvovanější čtvrtí je Sultanahmet, která je svou jedinečností zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Milovníci nakupování by měli zavítat na Velký bazar, kde panuje nenapodobitelná atmosféra a k sehnání je naprosto vše, na co si vzpomenete. Průvodkyně po Istanbulu a Paříži Veronika Mrázková Hledáte místo, kde se střetává dávná tradice a moderní svět? Pak navštivte Istanbul, město, které je kulturou a životem místních obyvatel tak odlišné od toho co známe.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. DEN
po příletu do Istanbulu následuje transfer do hotelu a ubytování. Následně možnost krátké procházky asijské části Istanbulu s českým průvodcem v ceně zájezdu. Procházka vede kolem osmanské mešity Iskele Camii, založené v 18. století sultanem Mustafou III. Dále půjdeme do přístavu Kadikoy, který je jeden z největších v celém Istanbulu. Z přístavu uvidíme na úchvatný komplex Topkapi. Ukážeme si proslulé nádraží Haydarpasa. Z honosné nádražní budovy v roce 1873 vyjela první parní lokomotiva, později v roce 1908 linka Istanbul-Bagdat. Při zpáteční cestě na hotel se podíváme na místo, kde se konají proslulé trhy „Sali Pazari“ a na nástupiště nostalgické tramvaje, jejíž délka trasy má před 5 km a můžete se projet nákupním rájem a relaxačním centrem Moda.
2. DEN
po snídani informační schůzka. Individuální program případně možnost fakultativního panoramatického okruhu Istanbulem s českým průvodcem (dopolední část autobusem, odpolední procházkou). Během okruhu uvidíme další asijskou čtvrť Uskudar. Dále se vydáme přes bosporský most do evropské části s výhledem na palác Dolmabahce a romantickou čtvrť Ortakoy. Směřujeme na náměstí Taksim, kde si uděláme krátkou procházku po hlavní tepně města Istikal Cadessi. Dále pak uvidíme nejznámější památky Istanbulu: Modrou mešitu (vstup v ceně), Hipodrom s jeho obelisky, sloupy a kašnou a Chrám boží moudrosti Hagia Sofia (vstup v ceně).
3. DEN
po snídani informační schůzka. Individuální program případně dle aktuálního počasí možnost plavby po Bosporu. Ve večerních hodinách možnost zajištění folklórního večeru.
4. DEN
po snídani individuální volno, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy. Změna programu vyhrazena.

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY

a) Panoramatický okruh Istanbulem s českým průvodcem 1400,-Kč (rezervovatelné S 4441AA, minimální počet zájemců pro realizaci: 15) Cena za osobu při rezervaci před odletem z Prahy. Hotel DoubleTree by Hilton Moda NNNNN luxusní hotel v asijské části Istanbulu (čtvrť Kodikoy). Stanice metra Kadikoy cca 180 m. Historické centrum evropské části Istanbulu cca 20 min. metrem. U hotelu zastávka nostalgické tramvaje, která projíždí nákupním a relaxačním centrem Moda. Hotel nabízí moderní pokoje s LCD televizí, bezplatným připojením na internet, radiobudíkem, setem pro přípravu kávy a čaje, trezorem, koupelnou s vanou nebo sprchou a WC. Restaurace se středomořskými specialitami a mezinárodní kuchyní, kavárna, bar, hotelové wellness a fitness centrum.

Počasí

Istanbul a okolí

17°C Jasno

×