800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIstanbul a okolí

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Program zájezdu (6 dní)

1. den: přílet do Istanbulu
Sraz na Letišti Václava Havla Praha; přílet do Istanbulu ve večerních hodinách na mezinárodní letiště Atatürk; transfer do hotelu; ubytování.

2. den: Tekirdag; Gelibolu; Dardanely; Trója; Ayvalik
Po snídani odjezd z hotelu. Projedeme evropskou částí Turecka podél Marmarského moře a v příjemném přímořském přístavu Tekirdag si uděláme krátkou zastávku; dále budeme pokračovat po pobřeží až k poloostrovu Gelibolu. Cesta; svažující se dolů v dlouhých serpentinách; je lemovaná pěknou krajinou a výhledy na Egejské moře. Přes průplav Dardanely se přesuneme do asijské části Turecka; kde navštívíme archeologickou památku – bájnou Tróju. Poté pojedeme směrem na Izmir do Ayvaliku; oblíbeného a šarmantního města; postaveného na břehu Egejského moře; plného malebných starých řeckých domů. Cesta se vine přes borovicemi porostlé pahorky a nabízí výhledy na Edremický záliv. Ubytování s večeří v Ayvaliku.

3. den: prohlídka Pergamonu; Bursa
Po snídani odjezd do města Bergama; kde stávalo antické město Pergamon. Prohlédneme si Červenou baziliku; velkolepou budovu postavenou z červených cihel; která původně ve 2. st. n. l. sloužila jako chrám egyptského boha Serapida a pozůstatky jedinečného antického města s akropolí. Město bylo založeno zhruba 400 let př. n. l. a patřilo k jedněm nejvýstavnějším a nejdůležitějším městům Malé Asie. Z pozůstatků velkolepé akropole je nádherný výhled po celé širokém okolí. Na závěr si prohlédneme neméně významné rozvaliny řecko-římských lázní v Ayvaliku. Odjezd do Bursy; večeře a nocleh.

4. den: prohlídka Bursy; Iznik; Istanbul
Snídaně; odjezd do centra Bursy; prvního hlavního města Osmanské říše; kde navštívíme známou Zelenou mešitu a Zelené mauzoleem; klenoty islámské architektury z mramoru a fajánse. Poté budeme pokračovat do městečka Iznik; které leží na pobřeží stejnojmenného jezera; má bohatou historii a nejvíce se celosvětově proslavilo výrobou jedinečné keramiky. Pro tu je charakteristická modrá barva; která zdobila celou řadu osmanských památek. Odjezd do Istanbulu; nocleh; večeře při cestě.

5. den: Princovy ostrovy; istanbulské bazary
Po snídani se trajektem poplavíme na panenské Princovy ostrovy; kde navštívíme největší z nich – zvaný Velký ostrov (Buyuk Ada); který projedeme koňskou drožkou; jelikož na ostrovech je jiná doprava zakázána. Po návratu do centra Istanbulu navštívíme proslulý Egyptský bazar provoněný vyhlášeným kořením; kávou a řadou dalších laskomin a velký Grand Bazar; kde se dostanete do víru pravých orientálních nákupů. V rámci časových možností před večeří nebo po ní následuje prohlídka překrásné mešity Sulejmana Nádherného; jednoho z nejoblíbenějších tureckých sultánů.

6. den: Istanbul – Staré město ; návrat do ČR
Po snídani volný čas – v rámci kterého máte možnost využít programu s prohlídkou Modré mešity; chrámu Agia Sophia a cisterny Yerebatan. V 16.30 odlet z Istanbulu; přílet do Prahy v 18.15.

Termín a cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji

 • 20 790 Kč v termínu 30. 4.-5. 5. 2013 (sleva 15 % při objednávce zájezdu do 15.4. 2013)*
 • 21 590 Kč v termínu 18. 9.-23. 9. 2013 (sleva 15 % při objednávce zájezdu do 15.4. 2013)*

*) tuto slevu nelze kombinovat se žádnou další slevou; záloha 1 500 Kč/osoba + případné pojištění

Další informace

Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 20/maximum 40 osob. Změna programu vyhrazena.
Účastníkům zájezdu doporučujeme vzít s sebou pohodlnou turistickou obuv.
Limit pro jedno odbavené zavazadlo je 23 kg/osoba a součet všech rozměrů (výška; šířka; délka) nesmí přesáhnout 158 cm.
Limit pro jedno příruční zavazadlo je 8 kg o rozměrech 23X40X55 cm

Cena zahrnuje:

 • Leteckou dopravu Praha – Istanbul – Praha v ekonomické třídě s leteckou společností Turkish Airlines
 • povinné letištní a palivové příplatky
 • 5 noclehů v hotelech *** s polopenzí
 • služby česky hovořícího průvodce
 • 4 celodenní výlety s průvodcem a výkladem v češtině
 • transfery z/na letiště a během celého poznávacího zájezdu
 • zákonné pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • vstupy do památek cca 60 € na osobu
 • obědy 40 € na osobu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 2 690 Kč v obou termínech
 • cena za osobu ve trojlůžkovém pokoji 19 890 Kč v termínu 30. 4.-5. 5. 2013; 20 690 Kč v termínu 18. 9.-23. 9. 2013
 • cestovní pojištění 468 Kč/dospělá osoba 18-70 let
 • cestovní pojištění 702 Kč/dospělá osoba starší 70 let

Ubytování poskytujeme v následujících hotelech v DBL; DBL s přistýlkou a SGL pokojích:

Blue World Istanbul; Kumburgaz
Po příletu do Istanbulu se ubytujete na předměstí tohoto velkoměsta v hotelu Blue World; který leží na písčité pláži. V elegantně zařízeném pokoji je klimatizace; televize se satelitním příjmem; telefonem. Wi-Fi připojení k internetu je zdarma na recepci; kde si lze pronajmout trezor.

Billurcu hotel
Tento hotel se nachází ve městě Ayvalik ve vzdálenosti 200 metrů od soukromé pláže. Pokoje jsou vybavené individuálně ovladatelnou klimatizací; televizí se satelitním příjmem; telefonem a v koupelně je k dispozici vysoušeč vlasů. Wi-Fi připojení k internetu je zdarma na recepci; kde si lze pronajmout i trezor. V hotelu je venkovní bazén se sluneční terasou.

Artic hotel
V prvním hlavním městě Osmanské říše Burse je postaven hotel Artic naproti jedné z místních mešit a v blízkosti historického bazaru. V pokoji je klimatizace; televize se satelitním příjmem; telefon; minibar a v koupelně naleznete i vysoušeč vlasů. Wi-Fi připojení poskytuje hotel zdarma na recepci.

Q Inn Hotel Istanbul; Laleli
V osmipatrovém hotelu Q Inn Hotel Istanbul si vychutnáte Vaše jídlo v restauraci na střeše; odkud se naskýtá úžasný výhled na okolí a Marmarské moře. Pokoje jsou vybavené klimatizací; televizí se satelitním příjmem; minibarem; bezpečnostní schránkou a k dispozici je také Wi-Fi připojení k internetu. V koupelně naleznete WC; sprchu a vysoušeč vlasů.

Počasí

Istanbul a okolí

20°C Jasno

×