800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOrientální Istanbul - Q INN HOTEL ISTANBUL

4 denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

4 denní poznávací zájezd. Milujete historii; výtečné jídlo; noční život či nákupy na exotických tržištích? Pak Vás zveme do víru zvuků; vůní a barev jménem Istanbul. Toto město je již více než 2 700 let díky své unikátní poloze křižovatkou a místem setkávání různých náboženství a kultur. Naše cestovní kancelář pro Vás v roce 2012 připravila několik krátkodobých pobytů v Istanbulu; které Vás obohatí a seznámí s tímto městem; které má svůj půvab v každém ročním období. Istanbul nabízí cestovatelům tolik lákadel; že kdo ho jednou okusil; má touhu se tam vracet.

Program zájezdu Orientální Istanbul

1. den
Odlet z Prahy přímo do Istanbulu na mezinárodní letiště Atatürk. Sraz na Letišti Václava Havla Praha. Po příletu transfer do hotelu; ubytování; seznámení s programem. V závislosti na příletu do Istanbulu pěší orientační procházka s průvodcem po okolí; v délce trvání zhruba 2 hodiny; kde se vám dostane základní orientace s dostupností hlavních památek. V případě pozdního příletu se orientační procházka bude konat následující den.

2. den
Po snídani se fakultativně s průvodcem můžete zúčastnit prohlídky těch nejvýznačnějších památek centra Starého města – náměstí Sultana Ahmeda. Prohlídka začne památkami; které se zachovaly na bývalé hlavní cestě z římského období; která nás dovede na náměstí Sultan Ahmed. Dále bude následovat prohlídka pozůstatků římského závodiště – Hipodromu a komplexu jedinečné Modré mešity. K úchvatnému chrámu Boží moudrosti (Hagia Sofia); který je protipólem Modré mešity se dostaneme parkem; ve kterém budeme moci obdivovat dokonale zrekonstruovanou stavbu tureckých lázní; které byly postaveny pro nejznámější ženu osmanského období – pro Roxelanu. Budete mít volný čas na návštěvu zrekonstruované antické cisterny Yerebatan Seray a tam se nechat unést romantickou atmosférou tajemně nasvícené zásobárny vody; kde se 336 zdobných sloupů zrcadlí ve vodní hladině. Poté bude vyhrazen čas na oběd. Odpoledne byste neměli vynechat návštěvu největšího a nejvýznačnějšího muzea; památku na velkou Osmanskou říši; na skvost světské architektury – sultánský palác Topkapi. Palácový komplex se skládá ze čtyř nádvoří; krásných zahrad a nachází se zde mnoho uměleckých pokladů. V podvečer se zastavíte na Grand Bazaru; největším krytém tržišti Orientu. V ceně nejsou vstupy do vybraných památek; které budete chtít obdivovat nejen zvenku; ale i zevnitř. Lze zakoupit individuálně na místě.

3. den
Tento den strávíte s naším průvodcem na celodenním výletu plném zajímavostí a nevšedností města dvou kontinentů. Platíte si pouze případné vstupy a jízdné městské dopravy.Vaše poznávání začne u vlakového nádraží Sirkeci; kde končil svou jízdu slavný Orient Express; kolem osmanské mešity Yeni Valide Camii a Egyptského trhu se dostanete do přístaviště; odkud se lodí přeplavíte od asijské části města: Üsküdar. Podél břehu Bosporu se příjemně projdete k majáku Dívčí věž; kde se vám otevře nádherný výhled na Staré město; Bospor a Marmarské moře. Po cestě zpět si můžete prohlédnout pohádkové mešity ze 16. století a sousedící bazar. Lodí se poté vrátíte do Evropy; do přístaviště Kabataş; odkud se metrem přesunete na náměstí Taksim; které je pro Turky stejně významné jako pro Čechy Václavské náměstí. Projdete se třídou Istiklal Caddesi plnou kaváren; obchodů a elegantních domů z přelomu 19. a 20. stol. Dojdete až ke Galatské věži a cestou bude čas zastavit se a ochutnat výtečnou tureckou kávu. U mostu Galata plného rybářů prohlídka skončí.

4. den
V odpoledních hodinách budete odlétat zpět do ČR; a tak necháme na vás; jak využijete volné dopoledne; nicméně průvodce pro vás připravil několik tajných tipů; jak tento čas využít.

Ubytování - hotel Q Inn Hotel Istanbul **** (na vyžádání ve všech termínech)
V osmipatrovém hotelu Q Inn Hotel Istanbul si vychutnáte snídaně v restauraci na střeše; odkud se naskýtá úžasný výhled na okolí a Marmarské moře. Pokoje jsou vybavené klimatizací; televizí se satelitním příjmem; minibarem; bezpečnostní schránkou a k dispozici je také Wi-Fi připojení k internetu. V koupelně naleznete WC; sprchu a vysoušeč vlasů.

Praktické informace:
Každý den bude čas ochutnat z nabídky turecké kuchyně. Poradíme Vám; kde se dá výhodně nakoupit móda; zlato; suvenýry; koření anebo třeba ovoce pro které se jen těžko hledá české názvosloví. Turecko není ortodoxní muslimská země; nicméně při návštěvách církevních památek se ženám doporučuje mít pokrývku hlavy a oděv; který zakrývá větší část těla.

Další informace:
Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Doporučené kapesné na vstupy a dopravu zhruba 55 EUR na osobu.

Cena zahrnuje:
Leteckou dopravu Praha – Istanbul – Praha v ekonomické třídě s Turkish Airlines; 3 noclehy v hotelu *** se snídaní; služby česky hovořícího průvodce; celodenní výlet s průvodcem a výkladem v češtině; transfery z/na letiště; zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje:
Cestovní pojištění 468 Kč/dospělá osoba do 70 let; cestovní pojištění 702 Kč/dospělá osoba starší 70 let.; lístky na městskou a lodní dopravu ( cca 30 - 50 Kč/kus); fakultativní program Staré město za 590 Kč; příplatek za jednolůžkový pokoj – cena od 1.490 Kč; turecké lázně Hammam od 15 EUR.

Počasí

Istanbul a okolí

16°C Mlha

×