800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOrientální Istanbul - zima

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Informace o hotelu

Turecko – pověstmi opředená země, kde se tradice snoubí s moderními západními vlivy. Svojí polohou, rozlohou (780 000 km2) a počtem obyvatel (74 miliónů) patří mezi nejvýznamnější v celém regionu východního Středomoří a Blízkého východu. Istanbul je jedním z mála měst na světě ležících na dvou kontinentech – Asii a Evropě. Oba kontinenty spojuje a zároveň rozděluje úžina Bospor. Tato strategická mořská úžina je dopravně velmi využívaná, spojuje Černé moře s Marmarským. Její název znamená „Ten s úzkým hrdlem“. Hloubka tohoto průlivu činí 118 metrů, dlouhý je 31,5 kilometrů. Podle pověsti přepluli Bospor jako první Argonauti hledající zlaté rouno. Historie Istanbulu sahá až 2 000 let před náš letopočet. Město samo nabízí takřka nepřeberné množství památek. Připomeňme jen například chrám Hagia Sofi a, který byl symbolem byzantské říše a po tisíc let i největší stavbou na světě. Pod vedením Anthemia z Trallei jej stavělo 10 000 dělníků celých pět let.

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy do Istanbulu, transfer do hotelu, ubytování, úvodní schůzkaa seznámení s programem. V pozdním odpoledni se s průvodcem můžetevydat na zhruba 2 hodinovou pěší vycházku po okolí, kde se vám dostanezákladní orientace, seznámení s polohou a dostupností hlavních památek.

2. den
Po snídani se s průvodcem fakultativně můžete zúčastnit prohlídky nejvýznačnějších památek centra Starého města, např. náměstí Sultana Ahmeda.Dále bude následovat prohlídka pozůstatků římského závodiště – Hipodromua komplexu jedinečné Modré mešity. K chrámu Boží moudrosti,který je protipólem Modré mešity, se dostanete parkem, ve kterém budetemoci obdivovat dokonale zrekonstruovanou stavbu tureckých lázní. Potébude vyhrazen čas na oběd. Odpoledne byste neměli vynechat návštěvunejvětšího a nejvýznamějšího muzea, památky na velkou Osmanskouříši, skvost světské architektury – sultánský palác Topkapi. V podvečer sezastavíte na Grand Bazaru, největším krytém tržišti Orientu. V ceně nejsouvstupy do památek.

3. den
Pokud se po snídani nerozhodnete pro individuální program, můžete ses naším průvodcem vydat na celodenní výlet. Zaplatíte pouze případnévstupy a jízdné v městské dopravě. Prohlídka začíná u vlakového nádražíSirkei, okolo osmanské mešity a Egyptského trhu se dostanete do přístaviště,odkud se lodí přeplavíte do asijské části města. Podél břehu Bosporuse příjemně projdete k majáku Dívčí věž, kde se vám otevře nádhernývýhled na Staré město, Bospor a Marmarské moře. Lodí se poté vrátítedo Evropy, do přístaviště Kabataş, odkud se metrem přesunete na náměstíTaksimí. Projdete se třídou Istiklal Caddesi, plnou kaváren, obchodůa elegantních domů z přelomu 19. a 20. století, dojdete až ke Galatské věži.

4. den
Projdeme kolem Princovy mešity a navštívíme dům Vefa Bozacisi, v němž se již odroku 1876 vyrábí a podává místní kulinářská specialita Boza. Nápoj z hrubé pšenice, který vzniká fermentací. Obsahuje mnoho minerálů a vitamínů. Dále budeme pokračovat kolem akvaduktu ke čtvrti Fatih. Navštívíme náměstíčko plné restaurací, které podávají menu ze specialit východního Turecka. Následovat bude prohlídka mešity Zeyrek Molla Camii, která byla v byzantských dobách známá jako klášter Pantokrator. Z terasy je nádherná vyhlídka na mešitu Sulejmaniye a nedalekou zátoku Zlatý roh a Bospor. Budeme bloudit uličkami konzervativní muslimské čtvrti Fatih a ty nás přivedou až k obrovské mešitě sultána Mehmeda II. Fatiha, sultána Dobyvatele. Původně na zdejším místě stál Chrám svatých apoštolů ze začátku 3. st., bylo to pohřební místo byzantských císařů. V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy.

4. / 5. den
V případě 5 denního zájezdu. Individuální volno. V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:
Leteckou dopravu Praha – Istanbul – Praha v ekonomické třídě s Turkish Airlines, 3 nebo 4 noclehy v hotelu 3* se snídaní, služby česky hovořícího průvodce, 2 výlety s průvodcem a výkladem v češtině, transfery z/na letiště, zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje:
Cestovní pojištění 290 Kč/dospělá osoba/poby a 190 Kč/dítě do18 let/pobyt, fakultativní služby.

Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu 20 osob. Změna programu vyhrazena.

Nabídka fakultativních večerních programů:

  • turecké lázně – Hamamm – cena od 25 €
  • podvečerní či večerní plavba po Bosporu
  • čajovna s vodní dýmkou
  • vystoupení tančících dervišů – cena od 20 €
  • večerní plavba po zátoce Zlatý roh s návštěvou posvátného místa pro věřící celého světa – EYÜP – cena od 10 €

Počasí

Istanbul a okolí

17°C Převážně oblačno

×