800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOrientální Istanbul - hotel Nezih

4 denní poznávací zájezd. Milujete historii, výtečné jídlo, noční život či nákupy na exotických tržištích? Pak Vás zveme do víru zvuků, vůní a barev jménem Istanbul. Toto město je již více než 2700 let díky své unikátní poloze křižovatkou a místem setkávání různých náboženství a kultur. Naše cestovní kancelář pro Vás v roce 2012 připravila několik krátkodobých pobytů v Istanbulu, které Vás obohatí a seznámí s tímto městem, které má svůj půvab v každém ročním období. Istanbul nabízí cestovatelům tolik lákadel, že kdo ho jednou okusil, má touhu se tam vracet.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

4 denní poznávací zájezd. Milujete historii; výtečné jídlo; noční život či nákupy na exotických tržištích? Pak Vás zveme do víru zvuků; vůní a barev jménem Istanbul. Toto město je již více než 2700 let díky své unikátní poloze křižovatkou a místem setkávání různých náboženství a kultur. Naše cestovní kancelář pro Vás v roce 2012 připravila několik krátkodobých pobytů v Istanbulu; které Vás obohatí a seznámí s tímto městem; které má svůj půvab v každém ročním období. Istanbul nabízí cestovatelům tolik lákadel; že kdo ho jednou okusil; má touhu se tam vracet.

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy přímo do Istanbulu na mezinárodní letiště Atatürk. Sraz na letišti Praha-Ruzyně. Po příletu transfer do hotelu; ubytování; seznámení s programem a v pozdním odpoledni se s průvodcem můžete vydat na zhruba dvouhodinovou pěší vycházku po okolí; kde se seznámíte se základní orientací kolem hotelu a dostupností hlavních památek. Cestou zpět k hotelu můžete navštívit nejednu z výtečných restaurací či cukráren; které se nacházejí podél staré římské cesty.

2. den
Po snídani se fakultativně s průvodcem můžete zúčastnit prohlídky těch nejvýznačnějších památek centra Starého města – náměstí Sultana Ahmeda. Prohlídka začne památkami; které se zachovaly na bývalé hlavní cestě z římského období; která nás dovede na náměstí Sultan Ahmed. Dále bude následovat prohlídka pozůstatků římského závodiště – Hipodromu a komplexu jedinečné Modré mešity. K úchvatnému chrámu Boží moudrosti (Agia Sophia); který je protipólem Modré mešity se dostaneme parkem; ve kterém budeme moci obdivovat dokonale zrekonstruovanou stavbu tureckých lázní; které byly postaveny pro nejznámější ženu osmanského období – pro Roxalinu. Budete mít volný čas na návštěvu zrekonstruované antické cisterny Yerebatan Seray a tam se nechat unést romantickou atmosférou tajemně nasvícené zásobárny vody; kde se 336 zdobných sloupů zrcadlí ve vodní hladině. Poté bude vyhrazen čas na oběd. Odpoledne byste neměli vynechat návštěvu největšího a nejvýznačnějšího muzea; památku na velkou osmanskou říši; na skvost světské architektury – sultánský palác Topkapi. Palácový komplex se skládá ze čtyř nádvoří; krásných zahrad a nachází se zde mnoho uměleckých pokladů. V podvečer se zastavíte na Grand Bazaru; největším krytém tržišti Orientu. V ceně nejsou vstupy do vybraných památek; které budete chtít obdivovat nejen z venku; ale i ze vnitř. Můžete zakoupit individuálně na místě.

3. den
Tento den můžete strávit s naším průvodcem na celodenním výletu plném zajímavostí a nevšedností města dvou kontinentů. Platíte si pouze případné vstupy a jízdné městské dopravy.Vaše poznávání začne u vlakového nádraží Sirkei; kde končil svou jízdu slavný Orient Express; kolem osmanské mešity Yeni Valide Camii a Egyptského trhu se dostanete do přístaviště; odkud se lodí přeplavíte od asijské části města: Üsküdar. Podél břehu Bosporu se příjemně projdete k majáku Dívčí věž; kde se vám otevře nádherný výhled na Staré měst; Bospor a Marmarské moře. Po cestě zpět si můžete prohlédnout pohádkové mešity ze 16. století a sousedící bazar. Lodí se poté vrátíte do Evropy; do přístaviště Kabataş; odkud se metrem přesunete na náměstí Taksim; které je pro Turky stejně významné jako pro Čechy Václavské náměstí. Projdete se třídou Istiklal Caddesi; plnou kaváren; obchodů a elegantních domů z přelomu 19. a 20. stol. Dojdete až ke Galatské věži a cestou bude čas zastavit se a ochutnat výtečnou tureckou kávu. U mostu Galata plného rybářů prohlídka skončí.

4. den
Protože odpoledne budete z města odlétat; necháme na Vás jak využijete volné dopoledne; nicméně průvodce pro Vás připravil několik tajných tipů; jak tento čas využít a nemusíte se po snídani ani moc vzdalovat od hotelu. Bude li více zájemců; zavedeme Vás např. k překrásné Suleymanově mešitě či do čtvrti nezaměnitelného osmanského koloritu – Fatih; kde si budete moci prohlédnout mešitu Mehmeta II. Dobyvatele a nebo Vám představíme nejstarší mešitu; která zde byla tajně postavena již v 7 st. za vlády byzantinců.

Výhody:
  • český průvodce po celou dobu pobytu
  • kvalitní *** hotel se snídaní
  • výhodná cena
  • náš zájezd je koncipován tak; aby se účastnící seznámili s městem a jeho atmosférou opravdu důkladně a zbyl jim i čas na vlastní plány a zážitky

Praktické informace:
Každý den bude čas ochutnat z nabídky turecké kuchyně. Poradíme Vám; kde se dá výhodně nakoupit móda; zlato; suvenýry; koření anebo třeba ovoce pro které se jen těžko hledá české názvosloví. Turecko není ortodoxní muslimská země; nicméně při návštěvách církevních památek se ženám doporučuje mít pokrývku hlavy a oděv; který zakrývá větší část těla. Doporučené kapesné na vstupy a dopravu zhruba 55 Euro na osobu.

Cena zahrnuje:
Leteckou dopravu Praha – Istanbul – Praha v ekonomické třídě s Turkish Airlines; 3 noclehy v hotelu *** se snídaní; služby česky hovořícího průvodce; celodenní výlet s průvodcem a výkladem v češtině; transfery z/na letiště; zákonné pojištění .

Cena nezahrnuje:
Cestovní pojištění 468 Kč/dospělá osoba.; lístky na městskou a lodní dopravu ( cca 30 - 50 Kč/kus); vstupy do památek; fakultativní program během 2. dne za 590 Kč.

Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu 20 osob.

Změna programu vyhrazena.

Hotel Nezih ***

Tradičně zařízený turecký hotel se nachází naproti hotelu Grand Mark v centru Starého města. Samostatné pokoje jsou vybaveny individuálně ovladatelnou klimatizací; telefonem; televizí a koupelnou s fénem. Hotel poskytuje připojení k wifi zdarma. Bezpečností schránky jsou umístěny v prostorách recepce.

Počasí

Istanbul a okolí

20°C Jasno

×