800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKappadokie, země snů

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

Přírodní krásy a kulturní odkaz vnitrozemí Malé Asie.

1. den
- přílet do Antalye, tureckého přístavu a centra orientálního obchodu na jižním pobřeží Turecka, transfer do hotelu, volno.

2. den
- individuální možnost prohlídky staré části Antalye s hradbami a Hadriánovou bránou nebo volný den na pláži. Fakultativní možnost výletu do Perge – prohlídka zbytků kdysi prosperujícího antického města, kde se nacházely největší římské lázně v Malé Asii, velké divadlo a stadion pro 12 000 diváků. Odpoledne přejezd do národního parku, procházka k vodopádu Kursunlu. Návrat do hotelu.

3. den
- po snídani přejezd pohořím Taurus do Konye, bývalého hlavního města seldžuské říše, sídla tančících dervišů a oblasti, jíž se díky okolní přírodě přezdívá „zelená oáza“. Návštěva muzea Mevlana, kde je pohřben zakladatel dervišského řádu. Ubytování v oblasti Kappadokie na 3 noci.

4. den
- celodenní prohlídka kraje pohádkových komínů připomínajícího měsíční krajinu, kde vrcholy kopců dosahují výšky až 100 m. V poutním městě Göreme, které je pod patronací UNESCO, návštěva klášterního komplexu se skalními kostely a domy z 11. st. Z citadely Uchisar uvidíte tuto krajinu z ptačí perspektivy a navštívíte podzemní město Kaymakli, vyhloubené 5 pater pod zem. Tato oblast sloužila obyvatelům jako úkryt před nepřáteli a vysokými teplotami. Večer fakultativní možnost představení orientálních tanců.

5. den
- pokračování prohlídky přírodních krás Kappadokie – návštěva údolí Dove a Derben s překrásnými přírodními scenériemi. Fakultativní možnost vzletu balónem a fotografi í z ptačí perspektivy. Zastávka v typické vesnici, kde se seznámíte s tradiční výrobou koberců. Večer fakultativní možnost nezapomenutelného představení tančících dervišů v původním karavanseráji.

6. den
- přejezd pohořím Taurus zpět na pobřeží, zastávka v jednom z nejlépe dochovaných seldžuských karavanserájů Sultanhani. Tento rozsáhlý pouštní hostinec s bohatě zdobenými branami připomíná mohutnou pevnost. Dojezd zpět na pobřeží do Antalye.

7. den
- prohlídka Antalye, města na pobřeží Levantského moře vystavěného na skalnatém pobřeží, které ho chránilo před nájezdy lupičů. Prohlídka staré části města, přístavu a typického orientálního tržiště. Možnost výhodných nákupů v obchodech s koženým zbožím a šperky.

8. den
- volno do transferu na letiště, odlet.

Počasí

Alanya

23°C Jasno

Belek

22°C Jasno

Bodrum

22°C Jasno

Egejská riviéra

22°C Jasno

Fethiye

17°C Jasno

Istanbul a okolí

18°C Jasno

Kusadasi

20°C Jasno

Marmaris

18°C Jasno

Side

20°C Jasno

×