800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNepoznané krásy severního Turecka a pobřeží Černého moře

Istanbul • Safranbolu • Kastamonu • Sinop • Veziköprü • Samsun • Trabzon • Divrigi • Sivas • Ankara • Istanbul

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

dle letového řádu odlet z Prahy. Přílet do Istanbulu, ubytování v hotelu. Dle časových možností krátká procházka po čtvrti Sultanahmet nebo volno na relaxaci. Večeře, nocleh.

2. den: 

snídaně, přejezd do Safranbolu. Po cestě zastávka v chráněné oblasti Bolu-Abant s pěší procházkou a piknikem (není v ceně). Přejezd do Safranbolu, prohlídka města. Město je známé neobvyklým množstvím osmanských domů, které jsou tak nádherně zachovány, že byly zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO. Večeře, nocleh.  

3. den

: snídaně, přejezd do Sinopu. Po cestě zastávka v Kastamonu. Zde navštívíme Etnografické muzeum, které je umístěno v kompletně zrestaurovaném osmanském domě. Dále navštívíme Archeologické muzeum, kde uvidíte řadu nedávno objevených exponátů z dob Chetitské říše. Přejezd do Sinopu. Město leží na jednom z nejpůvabnějších míst černomořského pobřeží. V Sinopu navštívíte hrad ze 7. stol. před naším letopočtem, jehož hradby se svou velikostí podobají hradbám v Istanbulu. Hrad byl od roku 1887 využíván jako vězení.  V centru města uvidíte Alaettinovu mešitu a medresu z dob seldžuků. Večeře, nocleh.  

4. den:

snídaně, přejezd do Samsunu. Po cestě zastávka na lodní výlet nádherným skalním kaňonem přehrady Altinkaya. Místo oběda možnost pikniku na lodi – není v ceně. Krátká procházka karavanním městečkem Vezirkopu. Přejezd do Samsunu. V Samsunu vyjedete lanovkou na vrch Amisos, odkud je nádherný výhled na město a vesnici Amazonek. Na tomto kopci byly nalezeny hrobky – tumuly se zlatým pokladem. Navštívíte vesnici Amazonek, které zde údajně sídlily. Večeře, nocleh.  

5. den:

snídaně. Prohlídka Archeologického muzea v Samsunu, kde uvidíte mimo jiné zlatý poklad nalezený na kopci Amisos. Uvidíte loď Bandirma, kterou přijel do města Ataturk Přejezd do Trabzonu. Cesta do Trabzonu vede podél pobřeží Černého moře s nádhernými výhledy. Tato oblast je vyhlášená čajovými plantážemi. Trabzon je půvabné město, které je spjato jak s velmi starou, tak i moderní historií Turecka. Navštívíte Muzeum Aya Sofia, původně chrám Boží moudrosti ze 13 stol., který je vyzdoben skvěle zachovalými, zářivě barevnými freskami s biblickými tématy. Při procházce městem uvidíte mešity, křesťanské kostely, turecké lázně – hamam. Za městem stojí Ataturkova vila, ve které je nyní jeho muzeum. Večeře, nocleh v okolí Trabzonu. 

6.den:

snídaně, odjezd do kláštera Sumela, řeckého pravoslavného kláštera Panny Marie. Byzantský klášter původně ze 4 st. byl založen v jeskyni na vysokém skalním útesu nad údolím divoké horské říčky, odkud je nádherný výhled na okolní hory. Klášter byl rozšiřován jak za dalších byzantských panovníků, tak i za osmanských sultánů. Budete moci obdivovat stavbu i její výzdobu z nejrůznějších období. Přejezd na nocleh do Sivasu.

7.den:

snídaně. Prohlídka Sivasu, kde budete moci obdivovat další ukázky seldžucké architektury – Ulu camii a zejména známou medresu se dvěma minarety, která fungovala jako nemocnice a lékařská fakulta. Za Sivasem zastávka v lázních s horkými prameny. Odjezd do Yozgatu. Prohlídka naleziště v Alacahoyku, jednoho z nejznámějších chetitských měst v této oblasti, hlavního města chetitské říše Hatuši a posvátného místa Yazilikaya. Večeře a nocleh v oblasti Bogazkale.  

8. den:

snídaně, odjezd do hlavného města Turecké republiky Ankary. Zde navštívíte obrovské Ataturkovo mauzoleum – Anit Kabir, které je dominantou města. Uvidíte zde dokumenty a předměty, které jsou spjaty s moderní historií Turecka a vznikem Turecké republiky. V centru města navštívíte nádherný antický Augustův chrám, známý jako Monumentum Ancyranum  a Juliánův sloup. Večeře, nocleh.  

9. den:

snídaně. Prohlídka Muzea anatolských civilizací s největší sbírkou chetitského umění, reliéfů a hliněných tabulek s klínovým a hieroglyfickým chetitským písmem. Odjezd do Istanbulu. Večeře, nocleh.  

10. den

: snídaně, volno na nákupy nebo dle letových časů fakultativně plavba lodí po Bosporu. Odlet do Prahy.

Počasí

Alanya

20°C Převážně oblačno

Belek

19°C Polojasno

Bodrum

20°C Polojasno

Egejská riviéra

20°C Polojasno

Fethiye

10°C Polojasno

Istanbul a okolí

18°C Jasno

Kusadasi

21°C Polojasno

Marmaris

14°C Polojasno

Side

17°C Převážně oblačno

×