800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh jihozápadním Tureckem

Bodrum - Dalyan - Pamukkale - Efes - Priene - Milét - Didyma

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: Odlet z Prahy do Bodrumu, transfer do hotelu, večeře a nocleh.
2.den: Snídaně, polodenní prohlídka Bodrumu zahrnující hrad sv. Petra, dominantu Bodrumu, která je jednou z nejlépe dochovaných středověkých památek v Turecku. Hrad byl vybudován rytíři řádu sv. Jana v letech 1402 - 1409 a v dnešní době slouží jako muzeum. Dále uvidíme Mauzoleum s hrobkou krále Karie, Mausóla, velké antické divadlo pro 13tis. diváků s otevřeným jevištěm a Myndoskou bránu, která byla jedním ze vstupů do města Halikarnassu. Odpoledne odjezd do městečka Dalyan, v jehož okolí najdeme známou chráněnou přírodní rezervaci. Večeře a nocleh.
3.den: Snídaně, výlet lodí po řece Dalyan, který potěší především milovníky přírody, ale i historie. Během plavby budeme moci sledovat úchvatné přírodní scenérie, uvidíme unikátní antické hroby města Kaunos, čeká nás zastávka u proslulé bahenní lázně, která má prý omlazující účinky a po obědě možnost koupání na zdejší pláži, která je domovem želv Caretta Caretta. Odpoledne odjezd do Pamukkale, večeře a nocleh.
4.den: Snídaně, prohlídka Pamukkale, svérázných sintrových teras tvořících kamenné vodopády a jezírka. Prohlídka vykopávek v antické Hierapolis zahrnující Nymphaneum, Apollónův chrám a římské lázně. Odpoledne odjezd do Efesu, večeře a nocleh v Kusadasi.
5.den: Snídaně, Efes, prohlídka antického města zahrnující vykopávky včetně Mramorové ulice, Hadrianova chrámu, Celsiovy knihy. Odpoledne návštěva baziliky Sv. Jana a domu Panny Marie na Slavičím vrchu. Večeře a nocleh v Kusadasi.
6.den: Snídaně, prohlídka vykopávek antických měst Priene, které bývalo svatým řeckým městem s řadou chrámů zasvěcených bohyni Athéně se zachovalým antickým divadlem, Milétu se starověkým divadlem a Faustinými lázněmi z římské doby a Dydimu s chrámem boha Apollona. Odjezd do Bodrumu, večeře a nocleh.
7.den: Snídaně, individuální volno s možností koupání v Bodrumu. Večeře a nocleh.
8.den: Snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Poznámky k dopravě

K odletu a příletu přeprava autokarem Čedok Expres
z Čech: Benešov, Beroun (dálnice), České Budějovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Mladá Boleslav, Pardubice, Písek, Plzeň, Poděbrady, Rokycany, Tábor
z Moravy: Brno, Frýdek-Místek, Hranice n. M., Humpolec (dálnice), Jihlava (dálnice), Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Prostějov, Přerov, Vyškov
Účtujeme jednotnou cenu 290,- Kč za obousměrnou a 190,- Kč za jednosměrnou jízdenku.
Realizaci přepravy garantujeme při obsazení autokaru nejméně 6 osobami.


 

Počasí

Alanya

25°C Jasno

Belek

22°C Jasno

Bodrum

22°C Jasno

Egejská riviéra

22°C Jasno

Fethiye

12°C Jasno

Istanbul a okolí

16°C Skoro jasno

Kusadasi

16°C Jasno

Marmaris

12°C Jasno

Side

22°C Jasno

×