800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh putování za bohy z Nemrutu

8 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

8 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy

Antalya - Konya – Kappadokia - Nemrut – Urga – Gaziantep - Tarsus - Anamur – Antalya

1. den - Antalya
 • Odlet z Prahy; přílet do Antalye. Po přivitání zástupcem místní partnerské agentury následuje transfer do hotelu. Volno; večeře a nocleh.
2. den – Konya – Kappadokia
 • Po snídani odjezd do Konye – centra řádu vířících dervišů; kteří jsou známi tím; že žijí v extrémní chudobě. Mystickou cestou (pomocí tance; kterým se uvádí do transu) se snaží přiblížit Bohu. Prohlídka muzea súfijského básníka a proroka Mevlana; který ve 13. století řád založil. Transfer do Kappadokie; kde navštívíte podzemní město. Po cestě do ubytování zastávka v dílně na zpracování onyxu; minerálu používaného ve šperkařství. Budete mít možnost zakoupit si zde pěkný suvenýr. Večeře; nocleh. Fakultativně lze zakoupit výlet „Turecký večer“.
3. den – Kappadokia
 • Po snídani celodenní návštěva Kappadokie. Prohlédnete si muzeum pod širým nebem v Göreme; kde příroda vytvořila famózní kamenné chrámy. Vystoupáte k hradu Uchisar; odkud se naskýtá nádherný výhled do okolí. Fakultativně možnost letu balónem nad tímto unikátním přírodním úkazem. Při návratu do hotelu prohlídka hrnčířské dílny. Večeře; nocleh.
4. den – Nemrut
 • Po snídani přejezd na horu Nemrut. Během cesty návštěva dílny na výrobu koberců s možností nákupů. Večeře; nocleh.
 • 5. den – Nemrut – Urga – Gaziantep
  • Brzy ráno se vydáte pozorovat východ slunce na horu Nemrut. Před dvěma tisíci lety zde nechal král Antiochus I. postavit mystické sochy bohů. Často je toto místo nazýváno osmým divem světa. Po nezapomenutelném východu slunce se přesunete do hotelu na snídani. Přejezd do Urfy – města proroků a poutníků. Na tomto místě se narodil slavný prorok Abraham a také zde pobýval biblický Job. Přejezd do Gaziantepu. Fakultativně možnost navštívit vesnici Harran; která se pyšní památkami z období nadvlády Arabů; Syřanů a Turků. Večeře; nocleh.
  6. den – Gaziantep – Tarsus
  • Po snídani návštěva muzea v Gaziantepu. Následuje přejezd do Tarsu; kde navštívíte kostel Sv. Pavla. Ubytování v okolí městečka Mersin; večeře; nocleh.
  7. den – Anamur – Antalya
  • Po snídani transfer do Antalye. Během cesty krátká zastávka na fotografování původního římského hradu Anamur. Návštěva jednoho z nejlépe zachovalých římských divadel Aspendos. Ubytování v oblasti Antalye. Večeře. Nocleh.
   • 8. den – Antalya – Praha
    • Snídaně; volný čas; transfer na letiště v závislosti na letovém řádu; odlet do Prahy.

    Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Změna programu vyhrazena

    V ceně je zahrnuto
    Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; ubytování na 7 nocí v hotelu na úrovni *** s polopenzí; vstupy v rámci popsaného programu; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; místní odborný průvodce; transfery klimatizovaným autokarem; transfery z/na letiště v cíli zájezdu; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

    V ceně zájezdů není zahrnuto
    Doporučený příplatek za cestovní pojištění ve výši 468 Kč/ dospělá osoba/ pobyt; 702 Kč/pobyt/dospělá osoba od 70 let a 288 Kč/ dítě do 18 let/ pobyt (podrobnosti v popisu destinace); fakultativní služby.

  Počasí

  Alanya

  24°C Jasno

  Belek

  25°C Jasno

  Bodrum

  25°C Jasno

  Egejská riviéra

  25°C Jasno

  Fethiye

  20°C Jasno

  Istanbul a okolí

  20°C Jasno

  Kusadasi

  21°C Polojasno

  Marmaris

  22°C Polojasno

  Side

  24°C Jasno

  ×