800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh západní Anatolií s pobytem u moře

Objevte s námi to nejkrásnější z Turecka - Istanbul, významné město na dvou kontinentech, či pohádkové skalní komíny v Kappadokii, v krajině poseté bizardními tufovými útvary vzniklými sopečnou činností před mnoha tisíci lety. Na Turecké riviéře si můžete vychutnat kouzlo jižního pobřeží Turecka.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

Objevte s námi to nejkrásnější z Turecka - Istanbul, významné město na dvou kontinentech, či pohádkové skalní komíny v Kappadokii, v krajině poseté bizardními tufovými útvary vzniklými sopečnou činností před mnoha tisíci lety. Na Turecké riviéře si můžete vychutnat kouzlo jižního pobřeží Turecka. Trasa: Antalya - Konya - Kaymakli - Göreme - Ankara - Istanbul - Trója - Bergama - Pergamon - Efes - Pamukkale - Antalya - Alanya.

1. den

Odlet z Prahy do Antalye. Transfer z letiště na hotel, ubytování a volný program. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd z Antalye přes pohoří Taurus do Konyi - muzeum Mevlany. Odpoledne přejezd do Kappadokie, krajiny poseté bizardními tufovými útvary vzniklými sopečnou činností před mnoha tisíci lety. Návštěva několikaúrovňového podzemního města Kaymakli.Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

3. den

Snídaně. Po křesťanských stopách v Kappadokii zapátráme v muzeu pod otevřeným nebem v Göreme, kde navštívíme skalní kostely z 11. století, které jsou díky své jedinečnosti a zachovalým freskám zapsány na seznamu UNESCO. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd autobusem do Ankary, hlavního města. Návštěva úžasného Muzea anatolských civilizací známého jako Chetitské muzeum. Po prohlídce odjezd do Istanbulu. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

5. den

Snídaně. Začátek celodenní prohlídky nejvyhledávanějších památek Istanbulu bude ve čtvrti Sultanahmet. Jedna ze zastávek bude Hippodrom, bývalé koňské závodiště a centrum kulturního či politického života s jednou z nejstarších památek v Istanbulu – egyptským obeliskem. Dále se podíváme do Modré mešity, do chrámu Hagia Sofia a také do paláce Topkapi, původního sídla sultánů. Indivduálně lze navštívit zvlášt zpoplatněný harém v muzejním areálu. Večeře, nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd z Istanbulu do Canakkale, kde trajektem přejedete úžinu Dardanely a navštívíte Homérovu Tróju. Poté následuje cesta do města Bergama známým výrobou pergamonu. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

7. den

Snídaně. Návštěva archeologické lokality Pergamon a odjezd do Efesu. Návštěva úžasného areálu, který patří mezi nejnavštěvovanější v Turecku, prohlídka jednoho ze sedmi divů světa - Chrámu bohyně Artemis. Odjezd do Pamukkale. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

8. den

Snídaně. Prohlídka krásného areálu Hierapolis s "bavlníkovým hradem" v Pamukkale. Odjezd do oblasti Turecké riviéry. Ubytování, večeře a nocleh.

9. den

Volný program s možností zakoupení fakultativního výletu.

10. den

Volný program s možností zakoupení fakultativního výletu.

11. den

Odlet do Prahy.

Počasí

Alanya

29°C Skoro jasno

Belek

28°C Skoro jasno

Bodrum

30°C Polojasno

Egejská riviéra

30°C Polojasno

Fethiye

27°C Polojasno

Istanbul a okolí

25°C Převážně oblačno

Kusadasi

26°C Skoro jasno

Marmaris

28°C Skoro jasno

Side

29°C Skoro jasno

×