800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkružní plavba Egejským mořem

Týden na jachtě v Turecku. Trasa zájedu: Bodrum - ostrov Orak - městečko Cokertme - oblast Sedmi ostrovů - Tuzla - Karacasogut - ostrov Sedir - zátoka Kargili - Kisebuku.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

Zájezd určený především milovníkům moře, kteří ocení kombinaci plavby v křišťálově čistých vodách Středozemního moře s možností atraktivních zastávek na pevnině zaměřených na prohlídku jedinečných přírodních scenérií romantického pobřeží zálivu Gokova.

Program zájezdu:
1.den: Odlet z Prahy do Bodrumu, transfer do přístavu, nalodění na jachtu, večeře a nocleh v přístavu v Bodrumu.
2.den: Snídaně, po seznámení s programem dnešní plavby odplutí podél pobřeží do malého rybářského městečka Cokertme.  Po cestě zastávka v zálivu u Alakisla Inlet s možností prohlídky vykopávek byzantské vesnice. Zakotvení v přístavu v Cokertme. Po večeři, pokud to povětrnostní podmínky dovolí, možnost vystoupit na břeh. Nocleh.
3.den: Snídaně, zakotvení v zálivu Tuzla s možností ranního koupání ve zdejších tyrkysových vodách. Oběd a možnost koupání v Tuzle. Odplutí do English Portu, tzv. anglického přístavu, jehož jméno pochází z období 2. světové války, kdy se zdejší dok stal základnou části britského královského námořnictva. Večeře a nocleh.
4.den: Snídaně, v dopoledních hodinách odplutí k ostrovu Sedir. Tento malebný ostrov s příjemnou  pláží omývanou průzračně čirou vodu působí jako muzeum pod širým nebem. Najdeme zde městské opevnění, ruiny z období vlády Dórů a amfiteátr pro 1500 lidí, můžete se procházet okolo pozůstatků pilířů s řadou antických reliéfů a fresek. Dalším pokladem tohoto ostrova je Kleopatřina pláž pokrytá speciálním pískem, který má stejný charakter jako písek na Sahaře. Dle legendy sem nechal tento písek dopravit z Egypta Marcus Antonius pro královnu Kleopatru. Pokračování v plavbě do malebné  vesničky Karacasogut situované cca25 kilometrů od proslulého letoviska Marmaris. Večeře a nocleh.
5.den: Po snídani odplutí do romantické zátoky Longoz obklopené borovicovými háji. Možnost procházky ve zdejších lesích nebo posezení v proslulé kavárně Ali Baba. Večeře a nocleh.
6.den: Před snídaní odplutí do zálivu Kargili, možnost koupání, po obědě pokračování na ostrov Orak se zastávkou na koupání v průzračně čisté vodě. Večeře a nocleh.
7.den: Snídaně, odplutí do Pabuc Burnu, kde bude podáván oběd. Odpolední čaj Vám posádka připraví v romantickém zálivu Haremten. Odpoledne pokračování do Bodrumu, večeře a nocleh.
8.den: Snídaně, transfer na letiště a odlet z pět do Prahy, případně možnost prodloužení o týdenní pobyt v některém z našich hotelů - viz pobytový katalog Letadlem k moři 2012. 
Ubytování a vybavení lodi:
Ubytování je zajištěno na jachtách ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. Obvyklá délka lodi činí cca 21 metrů a má minimálně 6 kajut. Loď je vybavena prostorem na podávání jídel a barem s nabídkou nápojů.

Poznámky k dopravě

K odletu a příletu přeprava autokarem Čedok Expres
z Čech: Benešov, Beroun (dálnice), České Budějovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Mladá Boleslav, Pardubice, Písek, Plzeň, Poděbrady, Rokycany, Tábor
z Moravy: Brno, Frýdek-Místek, Hranice n. M., Humpolec (dálnice), Jihlava (dálnice), Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Prostějov, Přerov, Vyškov
Účtujeme jednotnou cenu 290,- Kč za obousměrnou a 190,- Kč za jednosměrnou jízdenku.
Realizaci přepravy garantujeme při obsazení autokaru nejméně 6 osobami.

Počasí

Alanya

27°C Jasno

Belek

28°C Jasno

Bodrum

28°C Jasno

Egejská riviéra

28°C Jasno

Fethiye

20°C Jasno

Istanbul a okolí

27°C Jasno

Kusadasi

22°C Jasno

Marmaris

26°C Polojasno

Side

26°C Jasno

×