800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOrient Express Antalya

8 denní poznávací zájezd s odletem z Prahy - Antalya - Pamukkale - Hierapolis - Bursa - Istanbul - Ankara - Kappadokia - Antalya

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Informace o hotelu

8 denní poznávací zájezd

Antalya - Konya - Kappadokia – Ankara – Istanbul – Çanakkale – Pergamon – Efes - Pamukkale - Hierapolis - Antalya

Den 1. Praha – Antalya

Odlet z Prahy. Po příletu do Antalye transfer do hotelu, ubytování na úrovni ***, večeře a nocleh.

Den 2. Konya – Kappadokia

Po snídani odjezd do Konye – centra řádu vířících dervišů, kteří jsou známí tím, že žijí v extrémní chudobě. Mystickou cestou (pomocí tance, kterým se uvádí do transu) se snaží přiblížit Bohu. Prohlídka muzea súfijského básníka a proroka Mevlana, který ve 13. století řád založil. Transfer do Kappadokie, kde navštívíte podzemní město. Po cestě do ubytování zastávka v dílně na zpracování onyxu, minerálu používaného ve šperkařství. Budete mít možnost zakoupit si zde pěkný suvenýr. Večeře, nocleh.

Den 3. Kappadokia - Ankara

Po snídani celodenní návštěva Kappadokie. Prohlédnete si muzeum pod širým nebem v Göreme, kde příroda vytvořila famózní kamenné chrámy. Vystoupáte k hradu Uchisar, odkud se naskýtá nádherný výhled do okolí. Poté přejezd do Ankary, hlavního města Turecka, které bylo založeno v 8. století před naším letopočtem a v kterém postupně docházelo k obrovskému rozkvětu. Město bylo původně známé hlavně pro chov koz, které přinášely hustou vlnu, známou pod názvem Ankara. Navštívíte nejvýznamnější památku, monumentální stavbu Atatürkovo mauzoleum, pojmenováné po zakladateli a nejuctívanějším prezidentovi Turecké republiky, Mustafu Kemalovi, zvanému Atatürk, který je zde pohřben. Následuje ubytování, večeře a nocleh.

Den 4. Istanbul

Po snídani odjezd do Istanbulu, města pohádek tisíce a jedné noci, které je jediným městem rozdělujícím od sebe dva kontinenty – Evropu a Asii. Zde navštívíte byzantský chrám Hagia Sophia (chrám Boží Moudrosti), původně křesťanskou svatyni, upravenou po dobytí Konstantinopole na mešitu a v současné době sloužící jako muzeum. Dále pak Grand bazar, největší místní bazar plný různorodých obchůdků. Ubytování, večeře a nocleh.

Den 5. Památky Istanbulu

Po snídani uvidíte nejzajímavější památky Istanbulu, kdy určitě stojí za zmínění Hippodrom, kterému dominuje 20 m vysoký egyptský obelisk z doby faraóna Tutmose III. a fontána darovaná roku 1898 německým císařem Vilémem II. Poté následuje návštěva elegantní mešity sultána Ahmeta neboli Modré mešity s jejími 6 minarety a nádhernými vnitřními obklady. Navštívíte i palác Topkapi, který býval sídlem osmanských sultánů a byl postaven jako letní sídlo sultána Mehmeta II. v roce 1468. Sulejman Nádherný palác rozšířil a ten byl používán až do roku 1855, kdy se rezidencí sultánů stal palác Dolmabahce. Další zastávka vás čeká v Yerebatanské cisterně, nacházející se blízko chrámu Hagia Sofia. Cisterna, vybudovaná v 6. století císařem Justiniánem, sloužila původně jako obří zásobárna pitné vody. Přejezd do Çanakkale (Hliněný hrad), města ležícího na pobřeží průlivu Dardanely. Ubytování, večeře a nocleh.

Den 6. Pergamon - Efes

Po snídani odjezd do Pergamonu, jednoho z nejznámějších antických měst. Tato starověká řecká obec na území dnešního Turecka byla v minulosti významným centrem helénské kultury. Jak už napovídá název, pergamen (nevydělaná zvířecí kůže, používána v knihařství jako materiál na psaní), nalezl svůj zrod právě zde. Poté odjezd do Efesu, kde Vás čeká prohlídka nejzachovalejšího antického města. Budete zde obdivovat mramorové ulice, dochované chrámy a latríny, lázně, známou Celsiovu knihovnu či také největší antické divadlo v Turecku. V Efesu strávila své poslední dny Panna Marie pod opatrovnictvím sv. Jana. Následuje transfer do hotelu v Pamukkale, ubytování, večeře a nocleh.

Den 7. Pamukkale - Hierapolis

Po snídani navštívíte zaniklé město Hierapolis, které bylo založeno ve 2. století před naším letopočtem za vlády krále Pergama a zaniklo následkem silného zemětřesení ve 14. století našeho letopočtu. Projdete se po kolonádové třídě, jež je zakončena trojitým obloukem, minete římské lázně a prohlédnete si dochované divadlo s freskami. Nelze také opomenout návštěvu památky zapsané na seznamu UNESCO - travertinová jezírka s termální vodou. Během dne zastávka v dílně na zpracování koberců s možností nákupu. Přejezd do Antalye, kde následuje ubytování, večeře a nocleh.

Den 8.

Snídaně, volný čas, transfer na letiště v závislosti na letovém řádu, odlet do Prahy.

Změna programu vyhrazena.

Vstupy nejsou zahrnuty v ceně, doporučené kapesné asi 63 €. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob. K dispozici česky nebo slovensky hovořící průvodce.

ceník v PDF formátu

Počasí

Alanya

29°C Polojasno

Belek

28°C Skoro jasno

Bodrum

29°C Skoro jasno

Egejská riviéra

29°C Skoro jasno

Fethiye

28°C Polojasno

Istanbul a okolí

25°C Převážně oblačno

Kusadasi

24°C Skoro jasno

Marmaris

26°C Polojasno

Side

29°C Polojasno

×