800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOrient Express Antalya - 11 denní

12 denní poznávací zájezd kombinovaný s pobytem u moře

Praha - Antalya - Pamukkale - Hierapolis - Bursa - Istanbul - Ankara - Kappadokia - Konya - Antalya

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

12 denní poznávací zájezd kombinovaný s pobytem u moře

  • Praha
  • Antalya
  • Pamukkale
  • Hierapolis
  • Bursa
  • Istanbul
  • Ankara
  • Kappadokia
  • Konya
  • Antalya
Den 1. Praha – Antalya

Odlet z Prahy; po příletu do Antalye transfer do hotelu; ubytování; nocleh.

Den 2. Antalya – Pamukkale – Hieropolis

Po snídani odjezd přes pohoří Taurus na Pamukkale; unikátního místa plného sněhobílých jezírek; jež vznikaly tisíciletí pomocí vyvěrající termální vody na povrch. Dále navštívíte zaniklé městečko Hierapolis; které bylo založeno ve 2. století před naším letopočtem za vlády krále Pergama a zaniklo následkem silného zemětřesení ve 14. století našeho letopočtu. Zde stojí za shlédnutí trosky římského divadla. Během dne oběd. Následně transfer do hotelu; ubytování; večeře a nocleh.

Den 3. Bursa

Po snídani odjezd do otomanského; bývalého hlavního města Bursa. Toto „Zelené město“; je proslulé hlavně ovocnářstvím; dále jako zimní středisko a pro obchod s hedvábím. Během cesty návštěva prodejny ručně tkaných koberců a shlédnutí procedury výroby. Zde uvidíte nejzajímavější památky jako Zelené mauzoleum; Zelenou mešitu či muzeum. Během dne oběd. Po prohlídce města následuje transfer do hotelu; ubytování; večeře a nocleh.

Den 4. Istanbul

Po snídani odjezd do Istanbulu; města pohádek tisíce a jedné noci; které je jediným městem rozdělujícím od sebe 2 kontinenty. Zde navštívíte Grand bazar; největší místní bazar plný různorodých obchůdků. Poté následuje plavba po Bosporu; který od sebe dělí 2 světy; Evropu a Asii. Během dne oběd. Dále transfer do hotelu; ubytování; večeře a nocleh.

Den 5. Památky Istanbulu

Po snídani uvidíte nejzajímavější památky Istanbulu; kdy určitě stojí za zmínění Hippodrom; kterému dominuje 20 m vysoký egyptský obelisk z doby faraóna Tutmose III. a fontána darovaná roku 1898 německým císařem Vilémem II.. Během cesty návštěva prodejny s kožešnictvím a klenotnictví. Poté následuje návštěva elegantní mešity sultána Ahmeta neboli Modré mešity s jejími 6 minarety a nádhernými vnitřními obklady. Navštívíte i palác Topkapi; který býval sídlem osmanských sultánů a byl postaven jako letní sídlo sultána Mehmeta II. v roce 1468. Sulejman Nádherný palác rozšířil a ten byl používán až do roku 1855; kdy se rezidencí sultánů stal palác Dolmabahce. Během dne oběd. V odpoledních hodinách pokračujete přejezdem do města Ankary; kde následuje ubytování; večeře a nocleh.

Den 6. Ankara

Po snídani Vás čeká prohlídka hlavního města Turecka; které bylo založeno v 8. století před naším letopočtem a v kterém postupně docházelo k obrovskému rozkvětu. Město bylo původně známé hlavně pro chov koz; které přinášely hustou vlnu; známou pod názvem Ankara. Navštívíte nejvýznamnější památku; monumentální stavbu Atatürkovo mauzoleum; která je pojmenována po zakladateli a nejuctívanějším prezidentovi Turecké republiky; Mustafu Kemalovi; zvanému Atatürk. Ten je pohřben v parku u této památky. Během dne oběd. V odpoledních hodinách následuje transfer do Kappadokie. Ubytování; večeře a nocleh.

Den 7. Kappadokie

Po snídani věnujete celý den prohlídce tohoto podivuhodného místa; jehož podobu utvářely vítr; deště i zemětřesení po statisíce let. V měsíční krajině na rozsáhlé nádvorní plošině stojí podivuhodné skalní útvary; kde se tyčí na vápencových sloupech typické „fezy“ z vulkanického tufu nebo vápencové útvary v podobě kónických homolí. Návštěva kostelů; kláštěrů a troglodytských obydlí; vytesaných ve skalách převážně v období ranného křesťanství. Během dne oběd. Návrat do hotelu; nocleh.

Den 8. Konya

Po snídani se vydáte do svatého městečka Konya. Toto středověké sídelní městečko Seldžuckého tureckého sultanátu je známé pro výrobu koberců a pro tančící derviše. Zde se zastavíte v klášterním muzeu Mevlana; které je jedním z míst; kde je dosud živý kult těchto tančících dervišů. V odpoledních hodinách následuje transfer do Antalye. Ubytování; večeře; nocleh.

Den 9 - 10. Antalya

Volný program ve 3* hotelu s programem all inclusive v oblasti Turecké Riviéry

Den 11. Antalya - Praha / Brno / Ostrava

Transfer na letiště v Antalyi. Odlet do ČR.

Změna programu vyhrazena

V ceně zájezdů je zahrnuto

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 7x ubytování v hotelu na úrovni *** s polopenzí, během poznávacího programu také obědy, pokud nedojde k pozdnímu příletu začínají služby večeří v den příletu a končí snídaní v den odletu: celkem 7 snídaní, 7 obědů a 7 večeří, u okruhu Orient Express Antalya, popsaný program, česky či slovensky hovořící průvodce, místní odborný průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, pro 11 denní zájezdy 3 noclehy v oblasti Turecké riviery v hotelu na úrovni *** s programem all inclusive, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto

Doporučený příplatek za cestovní pojištění ve výši 468 Kč/ dospělá osoba/ pobyt a 288 Kč/ dítě do 18 let/ pobyt a fakultativní služby.

Upozornění

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

Počasí

Alanya

24°C Jasno

Belek

25°C Jasno

Bodrum

26°C Jasno

Egejská riviéra

26°C Jasno

Fethiye

14°C Jasno

Istanbul a okolí

21°C Jasno

Kusadasi

19°C Jasno

Marmaris

14°C Jasno

Side

25°C Jasno

×