800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOrient Express Antalya - 8 denní

8 denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

8 denní poznávací zájezd

Antalya - Pamukkale - Hierapolis - Bursa - Istanbul - Ankara - Kappadokia - Antalya

Den 1. Praha – Antalya

Odlet z Prahy; po příletu do Antalye transfer do hotelu; ubytování na úrovni ***; večeře a nocleh.

Den 2. Antalya – Pamukkale – Hieropolis

Po snídani odjezd přes pohoří Taurus na Pamukkale; unikátního místa plného sněhobílých jezírek; jež vznikaly tisíciletí pomocí vyvěrající termální vody na povrch. Dále navštívíte zaniklé městečko Hierapolis; které bylo založeno ve 2. století před naším letopočtem za vlády krále Pergama a zaniklo následkem silného zemětřesení ve 14. století našeho letopočtu. Zde stojí za zhlédnutí trosky římského divadla. Během dne oběd. Následně transfer do hotelu; ubytování; večeře a nocleh.

Den 3. Bursa

Po snídani odjezd do otomanského bývalého hlavního města Bursa. Toto „Zelené město“ je proslulé hlavně ovocnářstvím; dále jako zimní středisko a také obchodem s hedvábím. Během cesty návštěva prodejny ručně tkaných koberců a zhlédnutí procedury výroby. V Burse se můžete těšit na zajímavosti jako Zelené mauzoleum; Zelenou mešitu či muzeum. Během dne oběd. Po prohlídce města následuje transfer do hotelu; ubytování; večeře a nocleh.

Den 4. Istanbul

Po snídani odjezd do Istanbulu; města pohádek tisíce a jedné noci; které je jediným městem rozdělujícím od sebe 2 kontinenty. Zde navštívíte Grand bazar; největší místní bazar plný různorodých obchůdků. Poté následuje plavba po Bosporu; který od sebe dělí 2 světy; Evropu a Asii. Během dne oběd. Dále transfer do hotelu; ubytování; večeře a nocleh.

Den 5. Památky Istanbulu

Po snídani uvidíte nejzajímavější památky Istanbulu; kdy určitě stojí za zmínění Hippodrom; kterému dominuje 20 m vysoký egyptský obelisk z doby faraóna Tutmose III. a fontána darovaná roku 1898 německým císařem Vilémem II. Během cesty návštěva prodejny s kožešnictvím a klenotnictví. Poté následuje návštěva elegantní mešity sultána Ahmeta neboli Modré mešity s jejími 6 minarety a nádhernými vnitřními obklady. Navštívíte i palác Topkapi; který býval sídlem osmanských sultánů a byl postaven jako letní sídlo sultána Mehmeta II. v roce 1468. Sulejman Nádherný palác rozšířil a ten byl používán až do roku 1855; kdy se rezidencí sultánů stal palác Dolmabahce. Během dne oběd. V odpoledních hodinách pokračujete přejezdem do města Ankary; kde následuje ubytování; večeře a nocleh.

Den 6. Ankara

Po snídani Vás čeká prohlídka hlavního města Turecka; které bylo založeno v 8. století před naším letopočtem a v kterém postupně docházelo k obrovskému rozkvětu. Město bylo původně známé hlavně pro chov koz; které přinášely hustou vlnu; známou pod názvem Ankara. Navštívíte nejvýznamnější památku; monumentální stavbu Atatürkovo mauzoleum; která je pojmenována po zakladateli a nejuctívanějším prezidentovi Turecké republiky; Mustafu Kemalovi; zvanému Atatürk. Ten je pohřben v parku u této památky. Během dne oběd. V odpoledních hodinách následuje transfer do Kappadokie. Ubytování; večeře a nocleh.

Den 7. Kappadokie

Po snídani věnujete celý den prohlídce tohoto podivuhodného místa; jehož podobu utvářely vítr; deště i zemětřesení po statisíce let. V měsíční krajině na rozsáhlé nádvorní plošině stojí podivuhodné skalní útvary; kde se tyčí na vápencových sloupech typické „fezy“ z vulkanického tufu nebo vápencové útvary v podobě kónických homolí. Návštěva kostelů; klášterů a troglodytských obydlí; vytesaných ve skalách převážně v období raného křesťanství. Následuje transfer do Antalye se zastávkou v Konyi; kde navštívíte Mevlanovo muzeum. Ubytování v hotelu na úrovni *** (oblasti Side; Belek; Kemer; Antalya).

Den 8.

Transfer na letiště v Antalyi. Odlet do České republiky.

Změna programu vyhrazena. Tento poznávací program lze kombinovat s 2. týdnem pobytu v hotelu podle vašeho výběru.

Počasí

Alanya

20°C Převážně oblačno

Belek

20°C Polojasno

Bodrum

19°C Polojasno

Egejská riviéra

19°C Polojasno

Fethiye

11°C Polojasno

Istanbul a okolí

19°C Jasno

Kusadasi

17°C Převážně oblačno

Marmaris

14°C Polojasno

Side

18°C Převážně oblačno

×