800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPamukkale - Efes - Lýkie

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Poznámky

DŮLEŽITÉ INFORMACE: CK Blue Style si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn. Více informací o stravování, cenách a dalším naleznete v platném ceníku verze S 1.1. strana 19.
Minimální počet osob pro uskutečnění okruh je 20 osob.

Poznávací zájezd 1

1. DEN

Přílet na letiště v Antalyi. Transfer a ubytování v hotelu.

Poznávací zájezd 2

2. DEN

Po snídani odjezd směrem k městu Denizli, v jehož blízkosti se nachází Pamukkale. Cestou, kterou lemuje uchvátné pohoří Taurus, navštívíte pravou tureckou výrobnu koberců, protože i výroba nádherných koberců patří k tureckému folklóru. Poté vás čeká návštěva travertinových jezer – Pamukkale (v překladu Bavlněný hrad), antického lázeňského města Hierapolis a jednoho z největších pohřebišť v Malé Asii – Nekropolis. Budete mít možnost brouzdat se v tyrkysově modré vodě, jež přitéká do travertinových jezer, navštívit římské divadlo, projít se po arkádové třídě, kde jsou vyjeté koleje od povozů, či nahlédnout do ruin staré latríny. Ta dříve sloužila též jako místo k uzavírání tajných dohod a smluv mezi místními obchodníky. Po prohlídce ubytování a večeře v hotelu na Pamukkale.

Poznávací zájezd 3

3. DEN

Brzká snídaně v hotelu a odjezd do Efesu, města, které patřilo za antických dob ke světově proslulým, ještě než se stalo přepychovou metropolí Římské říše. Společně s průvodcem projdete ruinami tohoto krásného antického města, kde se nacházel jeden ze sedmi starověkých divů světa, Artemidin chrám, a nejobdivovanější stavba města – Celsova knihovna. Nedaleko antického města si budete mít možnost prohlédnout místo, kde až do své smrti pobývala Ježíšova matka. Dům blahoslavené Panny Marie uctívají křesťané i muslimové a každoročně ho navštěvují poutníci obou vyznání. Ubytování a večeře v hotelu v Kuşadasi.

Poznávací zájezd 4

4. DEN

Po snídani budete pokračovat v návštěvě významných antickým měst. Ráno zastavíte ve městě Priéné, kde si mimo jiné prohlédnete zajímavý Athénin chrám, postavený pod záštitou Alexandra Velikého. Další zastávkou bude antické město Milét, které je několikrát zmíněno i v Novém Zákoně a kde vznikla tzv. milétská škola, která je z počátků řecké filosofi e a vědy. Nejpádnějším důvodem návštěvy dalšího města Didyma je mramorový Apollonův chrám. Reliéf hlavy Medusy s hadími kadeřemi je takřka symbolem tohoto místa. Ubytování a večeře v hotelu v Dalyanu.

Poznávací zájezd 5

5. DEN

Po snídani prohlídka Kaunosu, antického města známého svými skalními hroby ze 4. století př. n. l., které se nácházejí přímo naproti přístavišti v Dalyanu. Právě po proudu řeky Dalyan uvidíte spoustu těchto nádherných hrobek vytesaných do skály. Lodí se dostanete až k pláži Iztuzu, kde klade vajíčka ohrožená želva Caretta obrovská. Ve večerních hodinách ubytování a večeře v hotelu v okolí Fethiye.

Poznávací zájezd 6

6. DEN

Po snídani návštěva Kayaköy. Toto město bylo až do roku 1923 vzkvétajícím řeckým městem, poté došlo k „výměně obyvatel“ mezi Řeckem a Tureckem a město bylo ponecháno napospas osudu. Ve svahu terasovitě založené sídlo s velkými evropskými domy je chráněno památkovou péčí a dnes působí jako město duchů. Dále se vydáte pocestě směrem k Antalyi a dostanete se do malebného rybářského městečka Kalkan a dále budete pokračovat do města Kaş, kde přenocujete v hotelu.

Poznávací zájezd 7

7. DEN

Po snídani odjezd do přístavu a plavba k ostrovuKekova, jednoho z měst lýkijského svazku. Hlavní pozoruhodností tohoto ostrova je potopené město se skutečnými podvodními ruinami a zbytky byzantského chrámu. Díky průzračné vodě je možné památky na dně moře sledovat. Odpoledne přejezd do Demre, kde navštívíte pověstný kostel Sv. Mikuláše. Zde byly pochovány ostatky svatého muže, podle něhož byl kostel pojmenován. Poté se budete vracet zpět do hotelu v Kemeru.

Poznávací zájezd 8

8. DEN

Odlet do ČR*.

Poznávací zájezd 9

Vysvětlivka k * u odletu:

  • V případě zájezdu na 11 dní jsou 8.–10. den volné dny v hotelu a 11. den odlet do ČR.
  • V případě zájezdu na 12 dní jsou 8.–11. den volné dny v hotelu a 12. den odlet do ČR.

Dolní na celou šířku

V CENĚ POZNÁVACÍHO OKRUHU JE ZAHRNUTO:

  • letenka tam a zpět
  • transfer z/na letiště a transfery v průběhu okruhu
  • 7/10/11 nocí ve 3* hotelech dle programu s plnou penzí (nápoje nejsou zahrnuty v ceně)
  • Vstupy do měst dle programu

Počasí

Alanya

20°C Bouřky

Belek

22°C Polojasno

Bodrum

24°C Polojasno

Egejská riviéra

24°C Polojasno

Fethiye

13°C Převážně oblačno

Istanbul a okolí

19°C Dešťové přeháňky

Kusadasi

18°C Dešťové přeháňky

Marmaris

13°C Dešťové přeháňky

Side

23°C Převážně oblačno

×