800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPerly Egejského moře a výlet na ostrov Lesvos

Izmir • Cesme • Chios • Cesme • Kusadasi • Efes • Sirince • Samos

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 odlet z ČR do Antalya, transfer do hotelu a ubytování, večeře v Antalyi.

2. den:

 po snídani odjezd na Pamukkale, sněhobílé vápencové útvary a jezírka s tyrkysově modrou vodou.  Návštěva antického města Hierapolis, kde byla k léčení používána termální léčivá voda z Pamukkale a kde vše sloužilo k pohodlí lázeňských hostů. Nocleh u Pamukkale, večeře.

3. den:

snídaně, odjezd do města Ayvalik, jedno z vyhlášených odpočinkových míst. Krásné pláže a tyrkysově modrá voda, pobřeží obklopené zelení a olivovníky. Krásná architektura města s typickými malými domky a zdobenými fasádami. Navštívíte tzv. "Devil´s table - čertův stůl, lávovité útvary na kopci. Naproti Ayvaliku je ostrůvek Cunda, na který jezdí řada místních lodí a trajektů: přejezd  po mostě - prohlídka klášterů a památek. Transfer do hotelu, večeře a ubytování v Ayvaliku. 

4. den:

Lesvos. snídaně, odjezd trajektem na ostrov Lesvos (cca 1,5 hod). 3. největší řecký ostrov s rozmanitou krajinou, historickými památkami a olivovými hájemi, samozřejmě také krásnými plážemi. Navštívíme letovisko Petra, dále budeme pokračovat přes hornatý střed ostrova do Molyvos. Návštěva hradu a procházka přístavem, zastávka na místním trhu. Volno, možnost návštěvy kostela na skále nebo odpočinek na pláži. V městečku je řada kamenných domků v tradiční architektuře, těsně jeden vedle druhého, jako ve středověku. Téměr všechny budovy jsou chráněny UNESCO.  Večer typická řecká večeře v taverně a nocleh na Lesvosu.

5. den:

snídaně, odjezd do přístavu a trajekt zpět do Ayvaliku. Přejezd do Izmiru, panoramatická prohlídka města, 2. největšího přístavu Turecka -  po Istanbulu. Město, kde se střídá moderní a typická architektura, prohlídka nejznámějších památek: hrad Kadifekale, z jehož hradeb se naskýtá krásný rozhled na celý Izmir. Dále Agora - tržiště upravené ve 2. st. po Kristu císařem Marcusem Aureliem. Do dnešní doby se podařilo dochovat několik korintských sloupů, množství oblouků. V jeho severní části se nachází bazilika o délce 160 m, která je rozdělená do 3 uliček. Jednou ze známých dominant města je hodinová věž Saat Kulesi z roku 1901, která je lemována fontánami. Navštívíte také trh Kemeralti, který patří k nejoblíběnějším nákupním místům ve městě. Nákupní komplex Kizlaragasi Han z 18. století - byl přeměněn na kavárnu. V horním patře jsou umístěny umělecké dílny a ateliéry. Dále uvidítě tzv. Elevator - výtah - postavený židovským obchodníkem Nesim Levi, který měl usnadnit život místním obyvatelům, aby se lépe dostali do svých domovů na vrcholu kopce. V současnosti je hojně používán turisty. Prohlídka čtvrti Konak, která je dopravím uzlem města. Pokračování do Cesme - města známého svými léčivými prameny, krásnými plážemi a čistou vodou. Prohlídka města s mnoha fontánami z otomanského období, hrad, karavensaray.  Večere a nocleh v Cesme.

6. den:

po snídaní návštěva hradu v Cesme - postavený v roce 1508 v klasické otomanské architektuře. Nachází se zde muzeum a každoročně se zde pořádá velký mezinárodní hudební festival v červenci. Celá oblast Cesme je porostlá keři myrty (lentišku), ze kterého se získávají silice, které se přidávají do oblíbené raki, ale také do léků a mastí. Po cestě do Kusadasi prohlídka Efesu: Artemidin chrám, antické Efes s Celsovou knihovnou, promenáda, římské lázně, agora a největší divadlo antického světa. Efes je nejzachovalejší antické město. Nocleh a večeře v Kusadasi.

7. den:

po snídani odjezd z Kusadasi směrem do Fethiye, cestou následuje cesta nádhernou přírodní scenérií s bezpočtem zátok, poloostrůvků a přírodních pláží až k Dalyanu. Po proudu této řeky se dostanete až k pláži Iztuzu, kam klade svá vajíčka ohrožená želva kareta obecná. Cestou uvidíte skalní hrobky, jež byly součástí antického města Kaunos. Po koupání v bahenních lázních se vydáte do okolí  Fethiye, ubytování a večeře. V případě časových možností zastávka v Oludeniz s jeho vyhlášenou pláží ve tvaru jazyka. 

8. den:

snídaně, výlet lodí na ostrov Kekova, kde se nacházelo ve starověku jedno z měst lýkijského svazu. Na přelomu našeho letopočtu zde bylo velké zemětřesení, které způsobilo potopení většiny památek, ale díky průzračné hladině vody je možné památky pozorovat z lodí. Po vylodění následuje prohlídka Myry, kde vaši pozornost upoutá řecko-římské divadlo nebo několik ukázek skalních hrobek v Lýkii, prohlídka chrámu sv. Mikuláše. Krátký čas na koupání na pláži Kaputas Beach. Ubytování a večeře.

9. den:

snídaně, poznávání okolí - prohlídka Olympu, dalšího měst z lýkijské federace. Antické město se nachází mezi skalními útesy na březích říčky  zastíněné oleandry a fíky. Uvidíte zde lýkijské skalní hrobky, pozůstatky divadla a byzantsko-janovského opevnění. Dále Chimaera, místo, odkud ze skály už po tisíce let šlehají plameny. Cesta pokračuje do Ulupinaru, zastávka na oběd (fakultativně) s překrásnou vyhlídkou na horu Olympus. Večeře a nocleh v Adrasanu.

10. den:

snídaně a celodenní volno v Adrasanu.

11. den:

snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Počasí

Alanya

26°C Polojasno

Belek

25°C Jasno

Bodrum

22°C Jasno

Egejská riviéra

22°C Jasno

Fethiye

17°C Skoro jasno

Istanbul a okolí

19°C Převážně oblačno

Kusadasi

20°C Jasno

Marmaris

14°C Jasno

Side

24°C Převážně oblačno

×