800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPerly Turecka

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy do Izmiru (možný let s přestupem). Po příletu transfer do hotelu a ubytování.

2. den:

po snídaně prohlídka Izmiru, 2. největšího přístavu Turecka. Město, kde se střídá moderní a typická turecká architektura, prohlídka nejznámějších památek: hrad Kadifekale, z jehož hradeb se naskýtá krásný rozhled na celý Izmir. Dále Agora – tržiště upravené ve 2. st. po Kristu císařem Marcusem Aureliem. Navštívíte také trh Kemeralti, který patří k nejoblíbenějším nákupním místem ve městě a samozřejmě nebude chybět prohlídka známé věže s hodinami. Přejezd do Canakkale, ubytování a večeře.

3. den:

po snídaně návštěva historického města Troja – návštěva starobylé Tróji s archeologickým komplexem a trojským koněm. Přejezd do Assos, návštěva nekropole, kostela a amfiteátru, poté přejezd do Ayvaliku, vyhlášeného letoviska, večeře a nocleh.

4. den:

po snídani přejezd na ostrov Cunda, volno, možnost koupání a odpočinku. Přejezd do Bergama, ubytování, večeře a nocleh.

5. den:

snídaně, prohlídka Pergamonu s řadou historických památek a archeologických skvostů. Následuje přejezd do Cesme, dalšího vyhlášeného letoviska s nádhernými plážemi. Ubytování, večeře a nocleh v Cesme.

6. den:

snídaně, prohlídka hradu v Cesme, který byl postavený roku 1508 v klasické otomanské architektuře. Nachází se zde muzeum a každý rok se zde pořádá mezinárodní hudební festival. Poté přejezd do Alacati, krásné historického městečka s úzkými uličkami, obchůdky, bary, restauracemi. Odpoledne přejezd do Kusadasi, možnost prohlídky města, ubytování a nocleh v Kusadasi, večeře.

7. den:

snídaně, odjezd do Selcuku, prohlídka Slavičího vrchu, kde podle legendy žila a zemřela Panna Marie. Následuje prohlídka Efesu se známým Artemidiným chrámem, jedním ze sedmi divů světa, slavná Celsova knihovna, promenáda, římské lázně, agora a největší divadlo antického světa. Efes je nejzachovalejší antické město a právě zde si můžete udělat představu o tom, jak se žilo ve městě římské doby. Přejezd do Didimy, prohlídka kláštera a staré části Miletosu, Apollonův chrám. Zastávka v Didimu, volno, ubytování v oblasti Didimu, večeře.

8. den:

po snídani přejezd do Bodrumu a prohlídka města s návštěvou hradu. Ubytování v hotelu v oblasti Bodrumu, večeře a nocleh.

9. den:

snídaně, individuální volno, možnost koupání, odpočinku. Večeře v hotelu.

10. den:

snídaně, dle letových řádů odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Alanya

21°C Polojasno

Belek

22°C Polojasno

Bodrum

20°C Polojasno

Egejská riviéra

20°C Polojasno

Fethiye

14°C Polojasno

Istanbul a okolí

20°C Jasno

Kusadasi

22°C Převážně oblačno

Marmaris

14°C Polojasno

Side

21°C Polojasno

×