800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPerly západního Turecka

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu, odpoledne pěší prohlídka Istanbulu zahrnující následující exteriéry: náměstí Sultanahmet, Hipodrom, Modrou mešitu, chrám Agia Sophia, palác Topkapi a krátkou zastávku u Velkého bazaru. Návrat zpět do hotelu, nocleh.

2. den

Snídaně, individuální volno v Istanbulu s možností účasti na některém z následujících fakultativních výletů: Polodenní Istanbul - polodenní prohlídka města zahrnující náměstí Sultanamet, návštěvu interiérů chrámu Agia Sophia, návštěvu interiérů Modré mešity, návštěvu Hipodromu a Velkého bazaru. Vstupy jsou v ceně výletu. Návštěva paláce Topkapi - cca 3 hodinová prohlídka rozlehlého paláce Topkapi, který byl od patnáctého do devatenáctého století hlavní rezidencí osmanských sultánů. Vstupy jsou v ceně výletu. Celodenní prohlídka Istanbulu - zahrnuje prohlídku paláce Topkapi, oběd, odpoledne prohlídku náměstí Sultanamet, návštěvu interiérů chrámu Agia Sophia, návštěvu interiérů Modré mešity, návštěvu Hipodromu a Velkého bazaru. Vstupy jsou v ceně výletu. Plavba po Bosporu s návštěvou asijské části Istanbulu - celodenní výlet zahrnující krátkou návštěvu tržiště s exotickým kořením, plavbu lodí po Bosporu, oběd v místní rybí restauraci, panoramatický výhled na Istanbul, Marmarské moře a ostrov Princů z Camica Hill, návštěvu jednoho z nejkrásnějších paláců tureckých sultánů Beylerbeyi. Nocleh v Istanbulu.

3. den

Snídaně, odjezd do Bursy, bývalého hlavního města Osmanské říše, které se chlubí světoznámými skvosty islámské architektury. Návštěva Zelené mešity a sousedního mauzolea. Odpoledne návštěva mauzolea zakladatelů Osmanské říše a zastávka v Koza Han – bývalém centru obchodu s hedvábím. Nocleh v Burse.

4. den

Snídaně, odjezd na západ k pahorku Hisarlik s vykopávkami Schliemannovy Tróje. Po prohlídce pokračování do Assosu, antického města proslaveného Aristotelem, prohlídka. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně, odjezd do Pergamonu – prohlídka Akropole, chrámu bohyně Athény a Asklepionu. Pokračování na jih do Izmiru, orientační okružní jízda městem. Nocleh.

6. den

Snídaně, pokračování do Efesu, prohlídka antického města zahrnující vykopávky včetně Mramorové ulice, Hadriánova chrámu, Celsiovy knihy. Odjezd do Pamukkale, večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, prohlídka Pamukkale, svérázných sintrových teras tvořících kamenné vodopády a jezírka. Prohlídka vykopávek v antickém Hierapolis zahrnující Nymphaneum, Appolonův chrám, římské lázně a nekropoli. Odpoledne odjezd do Bodrumu, přímořského střediska, kterému dominují středověká křižácká pevnost a místo, kde stávalo Mausoleum - jeden ze sedmi divů světa. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně, v dopoledních hodinách okružní jízda Bodrumem, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Fakultativní příplatky

• přípl. za jednolůžkový pokoj 4.990,- Kč • příplatek za 4 večeře 1.390,- Kč • Polodenní Istanbul 1.290,- Kč • Návštěva paláce Topkapi 1.290,- Kč • Celodenní prohlídka Istanbulu 2.290,- Kč • Plavba po Bosporu s návštěvou asijské části Istanbulu 2.190,- Kč

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Alanya

20°C Skoro jasno

Belek

20°C Jasno

Bodrum

20°C Jasno

Egejská riviéra

20°C Jasno

Fethiye

8°C Jasno

Istanbul a okolí

17°C Jasno

Kusadasi

16°C Polojasno

Marmaris

12°C Jasno

Side

15°C Jasno

×