800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoznávací Okruh

"14 denní poznávací zájezd - Istanbul - Gallipoli - přes Dardanelský průplav do Canakkale - Kusadasi - Efes - Pamukkale - Hierapolis - Antalye (Perge) - Konya - Canakkale - Ankara - Istanbul "

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

- odlet z Prahy; po příletu do Istanbulu transfer do hotelu a ubytování

2. den

- dopoledne Vás čeká okružní jízda Istanbulem; městem; které spojuje 2 kontinenty. Uvidíte zde významná místa a památky mezi něž patří Topkapi Palace; Hipodrom; Modrá mešita; bazilika Aya Sofi a a další. Výlet je spojen s návštěvou velkého bazaru. Ve večerních hodinách Vám bude nabídnuta fakultativní možnost strávení příjemného tureckého večera s poznáním místní kultury spojené s tancem a zábavou. (v ceně snídaně).

3. den

- v ranních hodinách odjezd do městečka Gallipoli; které je známé díky bitvě při níž spojili své síly Francie s Velkou Británií v boji proti Osmanské říši; kdy šlo o kontrolu nad dardanelským průlivem; který byl ideální možností a jedinou otevřenou cestou k napadnutí bývalého hlavního města; Istanbulu. Gallipoli odvozuje svůj název z řeckého slova Kallipolis; což v překladu znamená hezké město. Navštívíte místní Chunuk Bair hřbitov či válečné muzeum a naskytne se Vám zde možnost výhledu na celý záliv. Poté následuje odjezd přes Dardanelský průplav až do největšího zdejšího města Canakkale; ubytování; nocleh. (Během dne snídaně a večeře).

4. den

- po snídani odjezd do Tróji; legendárního města známého z Homérovi Iliady; jež bylo kvůli únosu spartské Heleny dobyto pomocí lsti v podobě dřevěného koně; do něhož se útočníci schovali; čímž zmátli Trójany; kteří se domnívali; že již v míru oblast opustili. Následuje odjezd přes Pergamon; bývalé centrum Helénistického období do Kusadasi; přístavního města; které v minulosti bývalo důležitým dopravním uzlem; ale současně i častým terčem útoků pirátů. Na obranu zde byla postavena pevnost; z které se naskýtá jedinečný pohled na celé zelené okolí. Ubytování; nocleh. (Během dne snídaně a večeře).

5. den

- návštěva města Efes s nejzachovalejšími pozůstatky antického města na území Turecka a kdysi 3. největšího Římského imperiéra. Chrám zdejší patronky - bohyně Artemis; byl považován za jeden z antických sedmi Divů světa. Zbytek dne volno. Nocleh. (Během dne večeře a snídaně).

6. den

- po snídani odjezd směr Pamukkale. Po příjezdu se naskytne jedinečná možnost panoramatického výhledu na toto unikátní místo; plné sněhobílých jezírek; která vznikala tisíce let pomocí vyvěrající termální vody. Následuje prohlídka pozůstatků starověkého lázeňského města Hierapolis; které bylo založeno pergamonským králem v 2.st.př.n.l. Ubytování; nocleh. (během dne snídaně a večeře).

7. den

- v dopoledních hodinách příjezd do Antalye; návštěva antického města Perge (vstupné za poplatek); odpoledne následuje individuální volno. (Během dne snídaně a oběd).

8. den

- volný den v hotelu. Nabídka fakultativních výletů. (Během dne snídaně a večeře).

9. den

- po snídani odjezd do městečka Konya; jež je správním centrem stejnojmenné a zároveň nejrozsáhlejší provincie v Turecku.; návštěva světoznámého a zároveň jednoho z nezachovalejších amfi teátrů na světě; Aspendosu. Prohlídka mauzolea Mevlana a návštěva místní školy koránu. Ubytování; nocleh. (Během dne snídaně a večeře).

10. den

- v ranních hodinách odjezd do Canakkale; které po staletí bylo místem kde se překračovala Dardanelská úžina. Perský král Xerxes vykonal jedno z prvních tažení na evropskou půdu právě zde v roce 481 př.n.l. Ubytování; nocleh. (Během dne snídaně a večeře).

11. den

- v závislosti na počasí Vám bude nabídnut v časných ranních hodinách výlet balónem. Po snídani následuje návštěva místních památek a okolí spojená s prohlídkou místního hrnčířství (během dne snídaně a večeře).

12. den

- v ranních hodinách odjezd do hlavního města Turecka do Ankary; které bylo založeno již v 8. století před naším letopočtem. Město bylo původně známé hlavně pro chov koz; které přinášely hustou bavlnu; známou pod názvem Ankara. Nachází se zde nejvýznamnější památky jako Atatürkovo mauzoleum; které je pojmenováno po zakladateli a nejuctívanějším prezidentovi Turecké republiky; Mustafu Kemalovi; zvanému Atatürk a další.

13. den

- po snídani odjezd zpět do Istanbulu. V odpoledních hodinách individuální volno s fakultativní nabídkou výletů.

14. den

- volný den.

15. den

- odlet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Alanya

22°C Jasno

Belek

23°C Skoro jasno

Bodrum

21°C Polojasno

Egejská riviéra

21°C Polojasno

Fethiye

15°C Jasno

Istanbul a okolí

18°C Jasno

Kusadasi

20°C Skoro jasno

Marmaris

18°C Jasno

Side

22°C Jasno

×