800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší ze západního Turecka

Istanbul - Bursa - Troja - Pergamon - Efes - Pamukkale - Bodrum

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: Odlet z Prahy do Bodrumu, transfer do hotelu a nocleh.  
2.den: Snídaně, odjezd do Efesu, po cestě zastávka v Dydimu s chrámem boha Apollona a v Milétu, kde uvidíme starověké římské divadlo a Faustiny lázně. Příjezd do Efesu, prohlídka antického města zahrnující vykopávky včetně Mramorové ulice, Hadrianova chrámu, Celsiovy knihovny. Večeře a nocleh v Kusadasi.
3.den: Snídaně, odjezd do Pergamonu s prohlídkou Akropole, chrámu bohyně Athény a Asklepionu. Odpoledne odjezd k pahorku Hisarlik s vykopávkami Schliemannovy Tróje - prohlídka vykopávek. Večeře a nocleh v Canakkale.
4.den: Snídaně, odjezd do Bursy, prvního hlavního města Osmanské říše. Prohlídka města včetně Zelené mešity, Zeleného mauzolea a Velké mešity. Večeře a nocleh v Burse.
5.den: Snídaně, odjezd do města Sardy, jenž bylo ve starověku hlavním městem lýdské říše, později pak centrem římské provincie Lydia. Prohlídka antických vykopávek. Odjezd na jih do Pamukkale se zastávkou v antické Philadelphii. Večeře a nocleh v Pamukkale.
6.den: Snídaně, prohlídka vykopávek v antické Hierapolis zahrnující Nymphaneum, Apollonův chrám a římské lázně. Prohlídka Pamukkale, svérázných sintrových teras tvořících kamenné vodopády a jezírka. Večeře a nocleh v Pamukkale.
7.den: Snídaně, odjezd do Bodrumu, polodenní prohlídka města zahrnující hrad Sv. Petra, Mauzoleum s hrobkou krále Karie, velké antické divadlo a Myndoskou bránu. Večeře a nocleh v Bodrumu.
8.den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy. 

Poznámky k dopravě

K odletu a příletu přeprava autokarem Čedok Expres
z Čech: Benešov, Beroun (dálnice), České Budějovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Mladá Boleslav, Pardubice, Písek, Plzeň, Poděbrady, Rokycany, Tábor
z Moravy: Brno, Frýdek-Místek, Hranice n. M., Humpolec (dálnice), Jihlava (dálnice), Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Prostějov, Přerov, Vyškov
Účtujeme jednotnou cenu 290,- Kč za obousměrnou a 190,- Kč za jednosměrnou jízdenku.
Realizaci přepravy garantujeme při jeho obsazení nejméně 6 osobami.

Počasí

Alanya

26°C Jasno

Belek

25°C Jasno

Bodrum

26°C Jasno

Egejská riviéra

26°C Jasno

Fethiye

18°C Polojasno

Istanbul a okolí

20°C Jasno

Kusadasi

20°C Jasno

Marmaris

20°C Jasno

Side

25°C Jasno

×