800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoznávací okruh Tureckem

    KONYA – KAPPADOKIE – GÖREME – TURECKÁ RIVIÉRA – KARAVANSERÁJ SULTANHAN – PERGE – ANTALYA

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

KONYA – KAPPADOKIE – GÖREME – TURECKÁ RIVIÉRA – KARAVANSERÁJ SULTANHAN – PERGE – ANTALYA

1. den

Odlet z Brna, Ostravy nebo z Prahy do Antalye. Průvodce Vás bude očekávat na letišti v Antalyi, odkud Vás přepraví do hotelu k ubytování.

2. den

Po snídani se vypravíte do Konyi – bývalého hlavního města Seldžucké říše, které je městem tančících dervišů. Navštívíte Muzeum Mevlany, jenž je považován za největšího islámského filozofa a zakladatele tančících dervišů. Myšlenky tohoto řádu jsou dodnes vyznávány mnoha věřícími. Poté následuje odjezd do Kappadokie, kde budete ubytováni.

3. den

Po snídani začíná celodenní výlet v nádherné oblasti Kappadokie, která je nazývána měsíční krajinou. Tufová krajina byla vytvořena sopkami Erciyes a Hasan Dag. Vytryskáváním lávy a erozí vznikly početné přírodní formace. Navštívíte přírodní muzeum Göreme s mnoha nádherně dochovanými skalními kostely vyzdobenými freskami. Projdete se několika různými údolími, jako je údolí mnichů, holubí údolí, bílé údolí a další. Budete mít také možnost spatřit slavného velblouda z tufu. Návrat do místa Vašeho ubytování.

4. den

Po snídani bude pokračovat Vaše poznávání Kappadokie. Čeká Vás procházka jedním z krásných přírodních údolí a absolvujete panoramatický okruh se spoustou zajímavých zastávek na fotografování. Návrat do hotelu.

5. den

Tento den se s Kappadokií rozloučíte – po snídani se vydáte na Pamukkale a cestou navštívíte jedno z mnoha objevených podzemních měst, kde obyvatelé nacházeli útočiště převážně v dobách arabských nájezdů. Neujde Vám také prohlídka karavanseráje Sultanhan. Tato mohutná stavba pevnostního charakteru pochází ze 13. století. Obdobné stavby jsou k vidění přibližně každých 40 km - tato vzdálenost odpovídá zhruba dennímu pochodu velbloudích karavanů. Ubytováni budete v oblasti Pamukkale.

6. den

Po snídani se vydáte na prohlídku Pamukkale. Pamukkale v překladu doslova znamená „Bavlněný hrad“ a je jedním z nejpůsobivějších přírodních útvarů v Turecku. Jedná se o termální pramen, který tvoří sérii bílých jezírek, svažujících se v terasách. Svahy jsou pokryté travertinem, připomínající sníh nebo led. Byly to právě tyto termální prameny, které vedly na konci 2. století př. n. l. k založení lázeňského města Hierapolis; město je známé svou obrovskou nekropolí s mnoha typy hrobů. Odpoledne si určitě nenecháte ujít prohlídku dílny na vázání koberců. Poté se vydáte malebným pohořím Taurus zpět do Antalye. Ubytováni budete v hotelu na Turecké riviéře.

7. den

Po snídani se vydáte na prohlídku města Perge, kde uvidíte zbytky nejdůležitějšího antického města této oblasti. V Antalyi navštívíte velké klenotnictví, kde budete obdivovat zručnost zdejších zlatníků. V kožešnictví shlédnete přehlídku kožené módy a na vlastní kůži si vyzkoušíte nádherné modely bund a kabátů, které se nabízí k prodeji. Poslední návštěva bude patřit typickému tureckému bazaru. Nocleh je zajištěn v oblasti Antalye.

8. den

Odjezd na letiště v Antalyi, odlet zpět do ČR.

Informace k ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky
sociální zařízení (WC, sprcha nebo vana
balkon nebo terasa

Počasí

Alanya

21°C Jasno

Belek

22°C Jasno

Side

17°C Převážně oblačno

×