800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh magickou krajinou Kappadokie a tajemnou říší Lýk -11denní

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z ČR do Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do Konye, města tančících dervišů. Zde navštívíte klášter tančících dervišů a mauzoleum, ve kterém je pohřbený zakladatel tohoto řádu Mevlana. Při cestě do Kappadokie zastávka v Sultanhani Kervansaray, noclehárně pro velbloudí karavany ze 13. století. Večeře a nocleh v Kappadokii.

3. den

Snídaně, po které následuje návštěva podzemního města Kaymakli, města vyhloubeného několik desítek metrů pod zemí do sopečného tufu. Toto podzemní město sloužilo jako útočiště pro 15 tisíc lidí před útoky Arabů. Návštěva Uchisaru, nejvyššího bodu Kappadokie, kde se můžete pokochat nádherným výhledem na celou oblast. V údolí Göreme, muzeu pod otevřeným nebem, navštívíte klášterní komplexy a kostely s neuvěřitelně zachovalými freskami z 11. století. Dále návštěva Zelve, 3 spojená skalní údolí obývaná původně mnichy, později osídlena vesničany. Odjezd do Avanosu, města hrnčířů, kde navštívíte keramickou dílnu. Dále navštívíte manufakturu na výrobu onyxů, které se v této oblasti těží. Fakultativně možnost návštěvy folklorního večera Turecká noc, kde mimo jiné uvidíte ukázku dervišského obřadu sema. Fakultativně možnost letu horkovzdušným balonem. Určitě si nenechejte ujít možnost pozorovat východ slunce nad magickou krajinou Kappadokie. Večeře a nocleh v Kappadokii.

4. den

Po snídani přejezd náhorní plošinou a pohořím Taurus k dalšímu přírodnímu úkazu Pamukkale, soustavě vápencových teras tvořících kaskády a vodopády z termálních vod. Voda, která stéká po těchto terasách, je radioaktivní a teplá, s obsahem oxidu uhličitého. Usazování vápníku na skalních stěnách trvá více než 15 tisíc let. Již v římské době zde byly lázně. Prohlídka antického města Hierapolis, jednoho z nejvýznamnějších termálních letovisek římské doby. Za pozornost stojí zejména dvě nekropole s několika druhy sarkofágů a hrobů a Kleopatřin bazén. Tento den zakončíme zastávkou ve výrobně koberců. Večeře a nocleh v Pamukkale.

5. den

Po snídani přejezd do oblasti Egejské riviéry. Nejdříve navštívíte Slavičí vrch, kde podle legendy žila a zemřela Panna Marie. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších poutních míst Turecka, kde se setkávají křesťané i muslimové. Ubytování, večeře a nocleh v okolí Kusadasi.

6. den

Snídaně a prohlídka starověkého města Efes se známým Artemidiným chrámem, jedním ze sedmi divů světa. Návštěva antického Efesu, slavné Celsovy knihovny, promenády, římských lázní, agory a největšího divadla antického světa. Efes je nejzachovalejší antické město a právě zde si můžete udělat představu o tom, jak se žilo ve městě římské doby. Zastávka ve výrobně kožených oděvů s možností nákupu. Odjezd na večeři a nocleh v okolí Fethiye, kde se nacházelo tajemné království nezávislých Lýků.

7. den

Snídaně a odjezd do přístavu, nalodění na výletní loď po 12 ostrovech. Skupina různě velkých ostrovů se vynořuje z tyrkysových vod Egejského moře. Během plavby zastávky s možností obdivovat krásy přírodní scenerie, romantické zátoky a zlatavé pláže, osvěžit se koupelí v průzračně čistých vodách a pochutnat si na obědě. Možnost dalšího občerstvení na palubě (není v ceně). Na závěr transfer z přístavu zpět do hotelu, večeře a nocleh.

8. den

Snídaně, následuje cesta nádhernou přírodní scenerií s bezpočtem zátok, poloostrůvků a přírodních pláží až k Dalyanu. Po proudu této řeky uvidíte spoustu nádherných skalních hrobek, jež byly součástí antického města Kaunos. Lodí se dostanete až k pláži Iztuzu, kam klade vajíčka ohrožená želva kareta obecná. Po koupání v bahenních lázních se vydáte do okolí Fethiye na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně, odjezd na prohlídku skalního kaňonu Saklikent – pouze v červencovém termínu. Následuje zastávka v jednom z nejstarších lýkijských měst Tlos, které patřilo mezi 6 nejvýznamnějších měst říše Lýků. Zde navštívíte hrobku mytického hrdiny Bellerofóna, který je zde zobrazen s okřídleným koněm Pegasem. Celému místu vévodí turecká pevnost pocházející z dob Osmanské říše s nádherným výhledem na údolí řeky Xanthos. V případě nepříznivých podmínek (vysoká hladiny vody) přejezd do Patary (namísto prohlídky Saklikentu), která je rodištěm sv. Mikuláše. Před jeho narozením byl v Pataře slavný chrám a Apollonova věštírna. Po prohlídce antického města možnost koupání na nádherné pláži s bílým pískem. Přejezd na ubytování ve městečku Kas, večeře a nocleh.

10. den

Snídaně, odjezd do přístavu a plavba k ostrovu Kekova, kde se ve starověku nacházelo jedno z měst lýkijského svazku. Zemětřesení v době kolem přelomu letopočtu způsobilo potopení většiny památek pod hladinu moře. Díky průzračné vodě v laguně je však možné památky na dně moře sledovat. Pozorný pozorovatel objeví zbytky schodišť, přístavní mola i dlážděné ulice. Toto takzvané Potopené město je považováno za nejromantičtější památku v celé oblasti. Po vylodění následuje přejezd do jednoho z nejkrásnějších lýkijských měst Myry, kde vaši pozornost upoutá řecko-římské divadlo nebo několik ukázek těch nejlepších skalních hrobek v Lýkii. Po prohlídce chrámu sv. Mikuláše, dále Chimera, místo, odkud ze skály už po tisíce let šlehají plameny. Tyto plameny, které zde hoří již od dob starověku, inspirovaly vznik místního kultu boha ohně Hefaista (Vulkána). Tomuto bohovi byl v městě Olympos zasvěcen chrám. Přejezd do Kemeru nebo Antalye, večeře a nocleh.

11. den

Dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Počasí

Alanya

23°C Jasno

Belek

23°C Skoro jasno

Bodrum

24°C Polojasno

Egejská riviéra

24°C Polojasno

Fethiye

13°C Mlžný opar

Istanbul a okolí

18°C Jasno

Kusadasi

21°C Polojasno

Marmaris

13°C Jasno

Side

23°C Jasno

×