800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Tureckem z Brna

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: Odlet z Brna do Antalye, významného tureckého přístavu a střediska orientálního obchodu na jižním pobřeží Malé Asie, transfer z letiště do hotelu, večeře a nocleh.
2. den: Snídaně, odjezd přes pohoří Taurus, jehož vrcholky se blíží třem tisícům metrů nad mořem, do antického Aphrosidias, prohlídka vykopávek včetně Odeonu, Hadrianových lázní, divadla, biskupského paláce, stadionu a Tiberiovy portiky. Pokračování do oblasti Efesu. Večeře a nocleh v Selcuku nebo Kusadasi.
3. den: Snídaně, prohlídka antického města Efesu zahrnující vykopávky včetně Mramorové ulice, Hadrianova chrámu, Celsiovy knihovny. Pokud čas dovolí, lze vidět místo, kde stával chrám bohyně Artemis - jeden ze Sedmi divů světa. Pokračování do Pergamonu, prohlídka akropole, chrámu bohyně Athény a Asklepionu, místa opředeného legendami, kde údajně vzniklo antické lékařské umění. Večeře a nocleh.
4. den: Snídaně, odjezd do Bursy, první metropole Osmanské říše, prohlídka historických památek, pokračování do Istanbulu, návštěva Topkapi, večeře a nocleh.
5. den: Snídaně, celodenní okružní jízda Istanbulem s prohlídkou nejdůležitějších míst a památek, kterými jsou např. Modrá mešita, Hippodrom, Sulejmanova mešita, chrám Haigha Sophia a orientální bazar. Večeře a nocleh v Istanbulu.
6. den: Snídaně, odjezd do turecké metropole – Ankary, návštěva světoznámého muzea anatolských civilizací s chetitskými nálezy a Ataturkova mauzolea. Večeře a nocleh v Ankaře.
7. den: Snídaně, odjezd do Hattusas, původního sídla říše Chetitů. Prohlídka městských hradeb, Lví brány a mohutné chetitské pevnosti. Pokračování do chrámu Yazilikay s reliéfy chetitských božstev. V odpoledních hodinách odjezd do Kappadokie v nitru Turecka. Večeře a nocleh.
8. den: Snídaně, prohlídka Kappadokie a jejich přírodních výtvorů (tufové kužele, zemní pyramidy, jeskyně, scenérie připomínající měsíční krajinu). Prohlídka Göreme s jeskynními obydlími a kostely prvních křesťanů a podzemního města Kaymkli, které bývalo obýváno až 10 000 obyvateli. Večeře a nocleh v oblasti.
9. den: Snídaně, odjezd do Konye, bývalé metropole Seldžuské říše. Prohlídka kláštera tančících dervišů Mevlana a theologické školy. Večeře a nocleh v Konye.
10. den: Snídaně, odjezd do Pammukkale, svérázných sintrových teras tvořících kamenné vodopády a jezírka. Prohlídka vykopávek v antické Hierapolis zahrnující Nymphaneum, Apollonův chrám, římské lázně a nekropoli. Odpoledne možnost koupání v termálním bazénu v areálu. Večeře a nocleh v oblasti.
11. den: Snídaně, odjezd do Antalye přes pohoří Taurus. Cestou návštěva vesnice tkalců tureckých koberců, transfer do hotelu, večeře a nocleh. 
12. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Brna.

Poznámky k dopravě

K odletu a příletu přeprava autokarem Expres
z Čech: Benešov, Beroun (dálnice), České Budějovice, Chomutov, jablonec n. N., Karlovy Vary, Kladno, Liberec, Louny, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Most, Písek, Plzeň, Rokycany, Slaný, Tábor, Teplice, Turnov, Ústí n.L.
Účtujeme jednotnou cenu 390,- Kč za obousměrnou a 290,- Kč za jednosměrnou jízdenku. Realizaci přepravy garantujeme při obsazení autokaru nejméně 6 osobami.

Počasí

Alanya

16°C Skoro jasno

Belek

15°C Převážně oblačno

Bodrum

16°C Polojasno

Egejská riviéra

16°C Polojasno

Fethiye

10°C Polojasno

Istanbul a okolí

11°C Jasno

Kusadasi

16°C Převážně oblačno

Marmaris

10°C Převážně oblačno

Side

16°C Skoro jasno