800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejzajímavější přírodní útvary Turecka

Antalya • Konya • Kappadokia • Zelve • Göreme • Kaymakli • Sultanhani Kervansaray • Pamukkale • Hierapolis • Salda • individuální pobyt na Turecké riviéře • Antalya

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z ČR do turecké Antalye, transfer do hotelu, nocleh.

2. den:

snídaně a následná výprava do hlavního města seldžuckého sultanátu a sídla tančících dervišů Konye. Navštívíte klášter tančících dervišů a mauzoleum, ve kterém je pohřben zakladatel dervišského řádu Mevlana a mešitu Selimiye. Nezapomeňte na vhodné oblečení. U mužů jsou vyžadovány dlouhé kalhoty a u žen sukně pod kolena a šátek na hlavu. Večer příjezd do Kappadokie, oblasti, která vznikla díky sopečným vyvřelinám a dešťové vodě, jež společně s větrem vymodelovaly pohádkovou měsíční krajinu skalních pyramid, kuželů a jiných tvarů dosahujících výšky až 100 m. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den:

po snídani prohlídka „kraje pohádkových komínů“. Ojedinělé přírodní útvary, tufové skály, kde si původní obyvatelstvo zbudovalo svá sídliště a kde nechyběly ani kostely, si prohlédnete v Zelve. V Göreme návštěva klášterního komplexu se skalními kostely a domy, vytesanými přímo ve skále, s nádherně zachovalými malbami z 11. století. Z citadely Uchisar shlédnete krajinu z ptačí perspektivy a podíváte se i do podzemního města Kaymakli vyhloubeného až 5 pater pod zem. Návštěva výrobny onyxů. Ubytování v oblasti Kappadokie, večeře a nocleh. Fakultativně možnost letu horkovzdušným balonem nad magickou krajinou Kappadokie. Další možností je fakultativní návštěva folklorního večera Turecká noc.

4. den:

po snídani pokračování v prohlídce pohádkové Kappadokie. Následně navštívíte vesnici, kde vás místní obyvatelé naučí připravovat tradiční venkovské jídlo. Společně s rodinou, jejímiž budete hosty, upečete turecký chléb a uvaříte venkovské jídlo, společně pak také poobědváte. Turecká pohostinnost a vstřícnost k hostům je známa po celém Blízkém východě. Naučíte se nejen vařit tradiční turecké jídlo, ale zažijete též pocit vzájemné pospolitosti jak při připravování jídla, tak při obědě samotném. Odpoledne prohlídka kaňonu Ihlara, který vyhloubila řeka Melendiz. Tento kaňon sloužil byzantským mnichům a kromě nádherných skalních scenerií v něm uvidíte i řadu kostelů. Dle časových možností návštěva skalního města Selime. Večeře a nocleh v oblasti Kappadokie.

5. den:

snídaně, dopoledne návštěva jednoho z nejlépe dochovaných osmanských karavansarajů Sultanhani Kervansaray. Přejezd náhorní plošinou a pohořím Taurus k dalšímu přírodnímu úkazu – Pamukkale, soustavě travertinových hrází a teras tvořících kaskády a vodopády z termálních vod. Voda, která stéká po těchto terasách, je radioaktivní a teplá, s obsahem oxidu uhličitého. Usazování vápníku na skalních stěnách trvá více než 15 tisíc let. Již v římské době zde byly lázně. Ubytování, večeře a nocleh.

6. den:

snídaně, po prohlídce Pamukkale následuje zastávka v Hierapolisu, jednom z nejvýznamnějších termálních letovisek římské doby. Za pozornost stojí zejména dvě nekropole s několika druhy sarkofágů a hrobů. Cestou do Antalye zastávka ve výrobně světoznámých tureckých koberců u Denizli s možností nákupu. Přejezd do letoviska Antalya nebo Alanye, ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu s polopenzí, případně v hotelu dle vlastního výběru.

Termín na 7 nocí 7. den:

pobyt ve 3* hotelu s polopenzí v Antalya nebo v hotelu dle vlastního výběru.

8. den:

dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Termín na 10 nocí 7.–10. den:

pobyt ve 3* hotelu s polopenzí v Antalyi nebo v hotelu dle vlastního výběru.

11. den:

dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Termín na 11 nocí 7.–11. den:

pobyt ve 3* hotelu s polopenzí v Alanyi nebo Antalyi nebo v hotelu dle vlastního výběru.

12. den:

dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Počasí

Alanya

27°C Polojasno

Belek

26°C Skoro jasno

Bodrum

26°C Jasno

Egejská riviéra

26°C Jasno

Fethiye

28°C Bouřky

Istanbul a okolí

23°C Jasno

Kusadasi

24°C Jasno

Marmaris

22°C Jasno

Side

26°C Skoro jasno

×