800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa třemi divy světa

12-denní pobytově-poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Dalamanu, transfer do hotelu v letovisku Marmaris. Ubytování, večeře a nocleh.

2. den

Snídaně a fakultativně celodenní výlet lodí na řecký ostrov Rhodos. Prohlídka hlavního města, kde kdysi stával rhodský kolos, bronzová socha boha Hélia – jeden ze sedmi divů starověkého světa. Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.

3. den

Snídaně a přejezd do letoviska Bodrum, kde též stával jeden ze sedmi divů světa – Mausoleum, monumentální hrobka kárského krále Mausola. Bodrum, dřívější Halikarnassos, byl místem narození Hérodota. Ubytování, večeře a nocleh.

4. den

Snídaně a přejezd do Didyma, kde byl v antických dobách vybudován Apollonův chrám, ve kterém sídlila stejně významná věštírna jako v Delfách. Návštěva Efesu, nejzachovalejšího antického města na světě s nádherně zachovalými zbytky lázní, kolonádami, chrámy, agorou, největším divadlem antického světa a Celsovou knihovnou. Po prohlídce přejezd do poutního místa Meryemana, kde údajně žila a zemřela Panna Marie. Ubytování, večeře a nocleh v okolí Kusadasi.

5. den

Snídaně a návštěva Artemisionu, bývalého Artemidina chrámu, třetího z navštívených bývalých sedmi divů světa. Zastávka v malebné vesničce Sirince, vyhlášené výrobou vína, olivového oleje, šperků a ručně vyšívaných ubrusů. Návrat na pobřeží Egejské riviéry, ubytování, večeře a nocleh v hotelu Özmen 3*.

6. - 11. den

Pobyt na Egejské riviéře.

12. den

Dle letového řádu transfer na letiště do Dalamanu, odlet do Prahy.

Minimální výměna na vstupy

70 EUR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Alanya

28°C Jasno

Belek

30°C Jasno

Bodrum

28°C Jasno

Egejská riviéra

28°C Jasno

Fethiye

20°C Jasno

Istanbul a okolí

20°C Skoro jasno

Kusadasi

24°C Jasno

Marmaris

20°C Jasno

Side

30°C Jasno

×