800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Zemí půlměsíce - 8 - denní

8-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu, transfer z letiště do hotelu. Dle letového řádu možná večerní pěší prohlídka města. Večeře a nocleh v hotelu.

2. den

Po snídani prohlídka Istanbulu. Navštívíte komplex paláce Topkapi s jeho jedinečnou sbírkou čínského porcelánu, klenotnicí a Pavilonem posvátného roucha. Pravou orientální atmosféru zažijete při návštěvě Velkého a Egyptského bazaru s kořením a tureckými dobrotami včetně nefalšovaného tureckého medu. Naproti Egyptskému bazaru navštívíte také Novou mešitu – Yeni Cami, která je nádhernou ukázkou osmanské architektury. Odpoledne fakultativně možnost plavby po Bosporu. Večeře a nocleh v Istanbulu.

3. den

Po snídani dokončení prohlídky Istanbulu. Projdete se po Hippodromu ve čtvrti Sultanahmet, kde uvidíte 3 obelisky – egyptský, Theodosiův a hadí. Navštívíte chrám Boží moudrosti – Hagia Sophia – a budete obdivovat krásu Modré mešity s jejími 6 minarety. Následuje přejezd do prvního města Osmanské říše Bursy. Prohlídka osmanských památek – Zelené mešity, Zeleného mauzolea, Velké mešity a návštěva bazaru s hedvábím. Večeře a nocleh v Burse.

4. den

Snídaně a následný přejezd do bájemi opředené Troji se světoznámými Schliemannovými vykopávkami. Přejezd na ubytování, večeři a nocleh v okolí Ayvaliku.

5. den

Po snídani odjezd do helénského města Pergamonu. Toto město patřilo k nejkrásnějším městům své doby, a to zejména díky své poloze na vrcholu strmého kopce. Město bylo vybudováno na umělých terasách. Uvidíte nejstrmější divadlo antického světa s nádherným výhledem do krajiny, místo, kde stával světoznámý Diův oltář, zbytky slavné Pergamonské knihovny, která je druhou největší knihovnou antického světa, a Athenina chrámu. Vrcholu akropole pak vévodí Trajánův chrám. Dále navštívíte starověké lékařské centrum Aesclepion, zasvěcené bohu léčení Aesclepiovi. Zde se projdete Tunelem zdraví a možná budete překvapeni, jak málo se současné léčebné procedury liší od těch minulých. Následuje přejezd a návštěva nejlépe zachovalého antického města na světě – Efesu. Římské lázně, Kurétská a Mramorová třída, Hadriánův chrám, Trajánova fontána, Celsova knihovna a největší divadlo antického světa, to jsou jen příklady nesčetného množství pamětihodností. Návštěva obchodu s kůží. Večeře a nocleh v Kusadasi.

6. den

Po snídani přejezd na prohlídku Pamukkale, mohutných vápencových teras s termální vodou, zvaných též „bavlněný zámek“. Prohlídka antického města Hierapolis, které využívalo léčivých účinků vody z Pamukkale. Město je známé největší nekropolí v Malé Asii. Návštěva manufaktury na výrobu ručně vázaných koberců. Večeře a nocleh v okolí Pamukkale.

7. den

Po snídani přejezd do Antalye, individuální volno, večeře a nocleh v hotelu v Antalyi.

8. den

Dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi, odlet zpět do ČR.

Počasí

Alanya

14°C Jasno

Belek

9°C Převážně oblačno

Bodrum

15°C Skoro jasno

Egejská riviéra

15°C Skoro jasno

Fethiye

1°C Jasno

Istanbul a okolí

6°C Jasno

Kusadasi

12°C Převážně oblačno

Marmaris

6°C Převážně oblačno

Side

9°C Převážně oblačno