800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHavajské ostrovy, perly Tichého oceánu - individuálně

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET - SAN FRANCISCO / 2 noci
Odlet z Prahy do San Franciska. Po příletu vás čeká transfer do hotelu, ubytování a odpočinek.
Alternativně možnost zastávky např. v New Yorku, Las Vegas atd.

2. den

SAN FRANCISCO
Volný program. Navštivte nejznámější památky San Francisca a jeho okolí jako je pevnost Alcatraz a most Golden Gate či Chinatown.
Pobyt v USA lze prodloužit a zkombinovat např. s výletem po Národních parcích jako je např. Yosemitské údolí, Sequoia atd. Pro zájemce zajistíme výlet i s českým průvodcem.

3. den

HAVAJ - ostr. OAHU / 3 noci>
Ranní transfer na letiště a odlet do Honolulu.
Na letišti si vyzvednete váš vůz a odjezd do hotelu.
Ubytování.

Aloha and welcome to Hawaii!
Během následujících dní budete mít příležitost poznat jak administrativní centrum ostrova Oahu - Honolulu s kultovní pláží Waikiki, památník USS Arizona Memorial v Pearl Harbor, loď Mighty Mo, Chinatown nebo možnost vydat se na jihovýchodní pobřeží ostrova k zátoce Hanauma Bay, kde jsou skvělé podmínky pro šnorchlování. Na severním pobřeží ostrova jsou zase největší vlny, oblíbené zejména mezi surfaři.

4. den

ostr. OAHU
Individuální program.
Fakultativně zajištění vstupu do Pearl harbour.

Na začátek doporučujeme prohlídku kolem rozervaného lávového pobřeží Oahu - ke kráteru Diamond Head, zastavte se u zátoky Hanauma a Blowing Hole, vydejte se k rezidenční čtvrti the Kahala havajské Beverly Hills, Hanauma Bay, nebo na opačnou stranu ostrova na vyhlídku Nuuanu Pali.
Doporučená zastávka je také v Sea Life Park, kde můžete spatřit pestrobarevné útesové ryby, delfíny, lachtany, žraloky a velryby žijící v oceánu.

Oahu je nejvyspělejší ostrov z celého souostroví. V okolí Honolulu uvidíte spíše dálnice a výškové budovy, ale o trochu dál začínají ananasové pole a úchvatné hory. Na Oahu jsou také vynikající pláže a mnoho možností jak trávit čas, od vodních sportů až po k pěší turistice nebo jezdectví.

5. den

ostr. OAHU
Dnes se můžete vydat např. na severní stranu ostrova, zastavit se u Arizona Memorial v Pearl Harbor. Během návštěvy se můžete dokonce podívat na palubu USS Missouri, na které došlo k podpisu dokumentu ukončující 2. sv.válku. Další cesta pokračuje kolem severního pobřeží s krásnými vyhlídkami. Den můžete zakončit návštěvou Polynesian Cultural Center, kde se seznámíte s životem polynézanů a vývojem polynézské kultury.

6. den

ostr. KAUAI / 2 noci
Dnes necháte za sebou rušné Honolulu a odletíte do Lihue na ostrově Kauai. Na letišti si vyzvednete vůz jako na Oahu a přesun do hotelu.

Jedinečná příroda deštného pralesa v horách ostrova, Waimea Canyon přezdívaný „Grand Canyon Pacifiku“, panenské pláže ostrova Kauai, vodopády Wailua a úchvatný výhled na pobřeží Na Pali. (Možnost fakultativního výletu kajakem po řece - jediná sjízdná řeka na celých Havajských ostrovech).

7. den

ostr. KAUAI
Dnes doporučujeme výlet vrtulníkem kolem ostrova k pobřeží Na Pali, které je autem nepřístupné.
Buďte si jisti, že tento výlet se stane top v žebříčku Vašich zážitků nejen z ostrova Kauai, ale celé Havaje. Dále během dne navštivte Waimea Canyon - Grand Canyon Pacifiku - vysoký 900 m a dlouhý asi 16 km. Odpoledne se pak vydejte vzhůru k řece Wailua River a jeskyni "Fern Grotto". Neměli byste si nechat ujít ani cestu na severní pobřeží ostrova.
Západ slunce v zátoce Hanalei Bay v Princeville bude jistě jedním z nezapomenutelných momentů.

8. den

KAUAI - THE BIG ISLAND / 3 noci
Dopoledne vráceni vozu a transfer na letiště. Odlet na ostrov Hawaii, známí také jako The Big Island.
Na letišti si vyzvednete stejný vůz jako na Oahu a odjezd do hotelu.

Havajskému ostrovu se také říká „Velký ostrov – The Big Island“ a to proto, že je větší než všechny ostatní. Má různorodý povrch, takže tu najdete aktivní sopky pobřežní pustiny, bujné deštné pralesy a zasněžené vrcholky. Nejkrásnější krajina je na území Havajského národního vulkanického parku, kde můžete jet autem nebo na kole po okraji obrovského kráteru sopky (kaldery) Kilauea nebo se procházet po ještě doutnajícím dnu. Je tu spousta pláží, některé pokryté korálovým pískem.
Na ostrově je také mnoho historicky zajímavých míst.

V následujících dnes se vydejte na celodenní výlet „Grand Circle Island Tour„ do Hawaii Volcano National Park. Cestou se zastavte na některé z farem pěstující kávu nabo oříšky a v zálivu Kealakekua Bay. V NP shlédnete do kráteru Kilauea Iki a v okolí si prohlédnete sopečnou činnost v akci.
Na mnoha se můžete vydat až do bezprostřední blízkosti lávových polí a prožít tak jedničený pocit jaký je snad možý pouze zde.Fakultativně výlet se zkušeným a specializovaným místním průvodcem k lávě do NP Volcanoes, let helikoptérou nad lávovými poli nebo lodí.

9. den

ostr. HAWAII, The Big Island

Individuání výlet do NP Volcanoes a sopce Kilauea.
Vydejte se kolem z tropického deštného ke kaldeře sopky Kilauea, kde nepřijdete o panoramatický pohled na tuto majestátní sopku. Prohlédnete si Národní park Volcanoes National Park, dvě vesnice pokryté lávou a mnoho dalšího.

Kilauea je činná sopka tyčící 1247 metrů nad mořem,, jedna z pěti štítových sopek, které spolu tvoří ostrov Havaj. V havajštině slovo kilauea znamená „stříkat“ nebo „hodně se rozšiřovat“. Je to jeden z nejaktivnějších vulkánů na světě a po úbočí sopky stále teče proud lávy. Podle havajské historie chrlí nepřetržitě lávu už od roku 1983, průměrně 400 tisíc m³ za den (a do roku 1995 tak přidala k ostrovu asi 200 hektarů nové země).

10. den

ostr. HAWAII, The Big Island

Dnes si odpočiňte na plážích nebo se vydejte na šnorchlovací výlet do Kealakekua Bay či plavbu ponorkou Atlantis. Zajemci mohou využít i potápění s instruktorem či mořské rybaření.

11. den

THE BIG ISLAND - MAUI / 3 noci

Odjezd na letiště a vrácení vozu. Odlet na Maui.
Na letišti si vyzvednete stejný vůz jako na Oahu a odjezd do hotelu.

Ostrov Maui je, jak říkají místní obyvatelé, „no ka oi“, nejlepší místo na světě. Druhý největší ostrov celého Havajského souostroví si tento superlativ určitě zaslouží. Snad všichni návštěvníci ostrova souhlasí s domorodci, ano, Maui je země neporovnatelné krásy. Vedle stovek kilometrů bělostných pláží nabízí tento čarokrásný ostrov vše, co si i ten nejnáročnější turista může přát.
Stejně jako na většině Havajských ostrovů i Maui je oblíbeným rájem potápěčů a šnorchlování. Pokud neholdujete ani jedné možnosti, možná váš potěší výlet lodí s proskleným dnem či oceánské centrum Maui, kde naleznete různé druhy tropických ryb.
Nejlepší windsurfaři se sjíždějí na pláž Hookipa, kde je můžete pozorovat i ty největší hvězdy tohoto sportu. Mezi další oblíbené aktivity patří rybaření, pěší turistika a výlety do okolí a také cykloturistika. Jednou z nejtěžších tratí je sjezd ze sopky Haleakala.
Stejně jako na ostrově Oahu i na Maui je možné nalézt golfové hřiště světové kvality stejně jako jízdárnu koní, které vás vyvezou na krásnou projížďku této tropické destinace.

Tip na výlet: Během listopadu až dubna migrují Keporkaci na Havaj, aby zde porodily v klidných a teplých vodách Havaje, pozorování těchto velryb může být vzrušujícím zážitkem.
Velmi oblíbené je také šnorchlování u atolu Molokini.

12. den

ostr. MAUI

Vynechat byste během svého pobytu určitě neměli Národní park Haleakala a Iao Valley. Rozloha parku je 122,15 km². Dominantou je spící sopka Haleakala (East Maui) s nejvyšším bodem ve výšce 3 055 m. K její poslední erupci došlo kolem roku 1490. Zabírá až 75 % rozlohy parku. Území parku se od vrcholu Haleakala rozkládá směrem dolů po jihovýchodním svahu hory až po pobřeží Kipahulu poblíž města Hana. Park vznikl v roce 1916 jako součást Hawaii National Park. Název Haleakala znamená v havajském jazyce „dům slunce“. Podle místní legendy zde polobůh Maui uvěznil slunce, aby tak prodloužil den.

Park je rozdělen do dvou sekcí – oblast vrcholku hory a pobřežní oblast Kipahulu. Tyto dvě části parku nejsou přímo spojeny silnicí, ale do obou se dostaneme z Kahului. Park je vyhledávaným cílem turistů, ročně sem zavítá kolem 1,5 miliónu návštěvníků. Je otevřen celoročně 24 hodin, výjimkou bývá pouze zavření kvůli nepříznivému počasí.
Jsou zde tři dobře fungující návštěvnická centra: na úrovni moře Kipahulu Visitor Center, ve výšce 2 134 m Park Headquarters Visitor Center a nejvýše je umístěné Haleakala Visitor Center (2 969 m). V parku není žádná veřejná doprava ani zde nenajdeme žádnou čerpací stanici.

Místní zajímavosti
Summit area – zahrnuje vrchol vulkánu, Haleakala Crater a jeho okolí. Do této části parku se dostaneme po silnici č. 378. Hlavním lákadlem je určitě masivní kráter sopky široký dvě míle (3,2 km) a hluboký cca 2 600 stop (790 m). Vnitřek kráteru tvoří mimo jiné velké struskové kužele. Z vrcholu vedou ke kráteru dvě hlavní stezky – Halemau´u a Sliding Sands. Na vrchol sopky se každé ráno vypravuje mnoho lidí za pozorováním úchvatného východu slunce, to samé, možná ještě ve větším měřítku, se pak opakuje při západu slunce.
V nižší části údolí se nachází sekce Kipahulu. Z oblasti vrcholu se sem sjet nedá, k cestě musíte použít klikatou pobřežní komunikaci. V horní části údolí se nachází biologická rezervace, která je ale pro veřejnost uzavřena z důvodu ochrany rostlin a živočichů v tomto křehkém deštném lese. Podél toku říčky Palikea Stream, v rokli zvané Ohe´o, najdeme více než dva tucty jezírek se vzácnými původními sladkovodními rybami. Turistickou stezkou můžete vyšlápnout až k patě vodopádů Waimoku Falls.

Fakultativně (za příplatek) setkání s českou průvodkyní a celodenní výlet po ostrově.
Vezme Vás na na místo, kde naposledy na Maui proudila láva ( možny trek lávovým polem) na sopku Haleakala. Poté sjedete do asi 1000 m.n.m. a pojedete se podívat ja jih ostrova po malé silničce, která jediná rozetíná černé lávové pole (je zde vidět rozloha výbuchu sopky a její dopady) a pak se cestou zpět stavíte podívat na petroglyfy.

13. den

ostr. MAUI Spojené státy americké

Volný program.

Fakultativně návštěva ostrova MOLOKAI
V rámci jednodenní návštěvy (případně i s přenocováním) lze navštívit sousední ostrov Molokai.
Cena za dopravu lodí se pohybuje kolem 140-150 USD/os – zpáteční lístek. Na místě můžete podniknout individuální výlet, případně komentovaný výlet s místním průvodcem. Cena od cca. 270 USD/os.

Další možnosti jak prozkoumat tento ostrov jsou individuálně s pronajatým vozem nebo z ptačí perspektivy – helikoptérou.

Ostrov Molokai patří k nejméně zmodernizovaným ostrovům Havajského souostroví.

Objevíte zde dosud nedotčenou přírodu, nenajdete žádné mrakodrapy ani semafory, ale uvidíte vysoké mořské útesy, které jsou všeobecně považovány za nejvyšší útesy na světě. I jejich délka je úchvatná, nejdelší leží na jižním pobřeží ostrova a měří až 28 mil.

Povrch ostrova vyhovuje turistům a cykloturistům.
Vhodná je návštěva národního historického parku Kalaupapa. Narazíte zde také na pláž Papohaku – jednu z největších bílých pláží na souostroví. Poznat můžete i životní styl původních obyvatel ostrova Molokai, jestliže navštívíte města Kaunakakai a Halawa Valley. Na ostrově není příliš turistických lákadel a vyhlášených pláží. Jsou zde však krásné hory a vodopády.
Ostrov je rozdělen do dvou hlavních geografických oblastí – západní a východní.
Západní část ostrova leží v nižších nadmořských výškách a je velmi suchá. Jednou z mála zajímavostí jsou téměř neporušené pobřežní duny Mo’omomi, jež jsou chráněné.
Východní část tvoří náhorní plošina pokrytá lesním porostem. Ve vysokých nadmořských výškách rostou rozmanité endemické rostliny, ve výškách pod 1200 metrů se vyskytují eukalypty a cypřiše.
Žijí tu jeleni a divoká prasata.
Papohaku Beach (Three Miles Beach)
Pro relaxaci u vody se na ostrově nachází vhodná pláž Papohaku Beach, známá také pod názvem Three Miles Beach. Je to jedna z největších pláží s bílým pískem na havajských ostrovech. Je asi tři míle dlouhá a 100 metrů široká. Najdete zde možnosti kempování, k dispozici jsou sprchy a odpočinkové místnosti. Z pláže je vidět na Oahu.

14. den

ODLET: MAUI - LOS ANGELES
Dnes vás čeká rozloučení s Havají. Vrácení vozu na letišti a odlet do Los Angeles.
Po příletu si na letišti vyzvednete vůz a přesunete se do hotelu.

Los Angeles je ale plné lákadel, vydejte se např. do Filmových studií Universals nebo Warner Bros.
Navštivte Hollywood či Beverly Hills nebo odpočívejte na známých pláží v Santa Monice.
Fakultativně možnost zajištění výletu s průvodcem.

15. den

LOS ANGELES
Los Angeles je nejlidnatějším městem v Kalifornii a druhé největší město v USA. Jeho sousedním státem je Mexiko u pobřeží Tichého oceánu. Je jedním z nejvýznamnějších světových center vzdělání, kultury, vědy, technologií a mezinárodního obchodu. Mezi nejznámější města, čtvrtě či okresy patří Santa Monica, Long Beach, Anahaim, Riverside, Beverly Hills, West Hollywood, Van Nuys, Encino, Pasadena, Burbank nebo Bel-Air. Rozmanitá je rovněž krajina v okolí Los Angeles – hory, údolí, lesy, poušť a písčité pláže.

V Los Angeles je celkem pravidlem potkávat filmové a televizní štáby doslova na každém rohu. Město je díky slavnému Hollywoodu průmyslovým světovým centrem filmové kultury. Mezi další důležitá odvětví průmyslu v Los Angeles patří cestovní ruch, kultura, finance, obchod, farmacie, média či zpracování potravin.

Pro turistu v Los Angeles je problémem jeho roztahanost, na kterou nejsme z Evropy zvyklí.
Žádná dvě zde popsaná místa nejsou od sebe ve vycházkové vzdálenosti. Pokud máte méně než dva dny, pak si určitě pečlivě rozvrhněte, co chcete vidět a podle toho naplánujte i jednotlivé přejezdy mezi lokacemi. Nebo si kupte lístek na okružní turistický autobus, který se tu vyplatí více než kde jinde. Co byste neměli určitě vynechat je již zmiňovaný Hollywood a Santa Monica, což jsou dvě místa asi nejvíce symbolizující Los Angeles.

16. den

ODLET LOS ANGELES - PRAHA
Odjezd na letiště, vrácení vozu a odlet do Prahy.

17. den

PRAHA
Přílet

Počasí

Miami

24°C Skoro jasno

Havajské Ostrovy

26°C Skoro jasno

Las Vegas

14°C Jasno

New York

23°C Jasno

×