Zobrazit všechny nabídky
USA

Havajské ostrovy, perly Tichého oceánu - individuálně


   Poloha a popis

   1. den

   ODLET - SAN FRANCISCO / 2 noci
   Odlet z Prahy do San Franciska. Po příletu vás čeká transfer do hotelu, ubytování a odpočinek.
   Alternativně možnost zastávky např. v New Yorku, Las Vegas atd.

   2. den

   SAN FRANCISCO
   Volný program. Navštivte nejznámější památky San Francisca a jeho okolí jako je pevnost Alcatraz a most Golden Gate či Chinatown.
   Pobyt v USA lze prodloužit a zkombinovat např. s výletem po Národních parcích jako je např. Yosemitské údolí, Sequoia atd. Pro zájemce zajistíme výlet i s českým průvodcem.

   3. den

   HAVAJ - ostr. OAHU / 3 noci>
   Ranní transfer na letiště a odlet do Honolulu.
   Na letišti si vyzvednete váš vůz a odjezd do hotelu.
   Ubytování.

   Aloha and welcome to Hawaii!
   Během následujících dní budete mít příležitost poznat jak administrativní centrum ostrova Oahu - Honolulu s kultovní pláží Waikiki, památník USS Arizona Memorial v Pearl Harbor, loď Mighty Mo, Chinatown nebo možnost vydat se na jihovýchodní pobřeží ostrova k zátoce Hanauma Bay, kde jsou skvělé podmínky pro šnorchlování. Na severním pobřeží ostrova jsou zase největší vlny, oblíbené zejména mezi surfaři.

   4. den

   ostr. OAHU
   Individuální program.
   Fakultativně zajištění vstupu do Pearl harbour.

   Na začátek doporučujeme prohlídku kolem rozervaného lávového pobřeží Oahu - ke kráteru Diamond Head, zastavte se u zátoky Hanauma a Blowing Hole, vydejte se k rezidenční čtvrti the Kahala havajské Beverly Hills, Hanauma Bay, nebo na opačnou stranu ostrova na vyhlídku Nuuanu Pali.
   Doporučená zastávka je také v Sea Life Park, kde můžete spatřit pestrobarevné útesové ryby, delfíny, lachtany, žraloky a velryby žijící v oceánu.

   Oahu je nejvyspělejší ostrov z celého souostroví. V okolí Honolulu uvidíte spíše dálnice a výškové budovy, ale o trochu dál začínají ananasové pole a úchvatné hory. Na Oahu jsou také vynikající pláže a mnoho možností jak trávit čas, od vodních sportů až po k pěší turistice nebo jezdectví.

   5. den

   ostr. OAHU
   Dnes se můžete vydat např. na severní stranu ostrova, zastavit se u Arizona Memorial v Pearl Harbor. Během návštěvy se můžete dokonce podívat na palubu USS Missouri, na které došlo k podpisu dokumentu ukončující 2. sv.válku. Další cesta pokračuje kolem severního pobřeží s krásnými vyhlídkami. Den můžete zakončit návštěvou Polynesian Cultural Center, kde se seznámíte s životem polynézanů a vývojem polynézské kultury.

   6. den

   ostr. KAUAI / 2 noci
   Dnes necháte za sebou rušné Honolulu a odletíte do Lihue na ostrově Kauai. Na letišti si vyzvednete vůz jako na Oahu a přesun do hotelu.

   Jedinečná příroda deštného pralesa v horách ostrova, Waimea Canyon přezdívaný „Grand Canyon Pacifiku“, panenské pláže ostrova Kauai, vodopády Wailua a úchvatný výhled na pobřeží Na Pali. (Možnost fakultativního výletu kajakem po řece - jediná sjízdná řeka na celých Havajských ostrovech).

   7. den

   ostr. KAUAI
   Dnes doporučujeme výlet vrtulníkem kolem ostrova k pobřeží Na Pali, které je autem nepřístupné.
   Buďte si jisti, že tento výlet se stane top v žebříčku Vašich zážitků nejen z ostrova Kauai, ale celé Havaje. Dále během dne navštivte Waimea Canyon - Grand Canyon Pacifiku - vysoký 900 m a dlouhý asi 16 km. Odpoledne se pak vydejte vzhůru k řece Wailua River a jeskyni "Fern Grotto". Neměli byste si nechat ujít ani cestu na severní pobřeží ostrova.
   Západ slunce v zátoce Hanalei Bay v Princeville bude jistě jedním z nezapomenutelných momentů.

   8. den

   KAUAI - THE BIG ISLAND / 3 noci
   Dopoledne vráceni vozu a transfer na letiště. Odlet na ostrov Hawaii, známí také jako The Big Island.
   Na letišti si vyzvednete stejný vůz jako na Oahu a odjezd do hotelu.

   Havajskému ostrovu se také říká „Velký ostrov – The Big Island“ a to proto, že je větší než všechny ostatní. Má různorodý povrch, takže tu najdete aktivní sopky pobřežní pustiny, bujné deštné pralesy a zasněžené vrcholky. Nejkrásnější krajina je na území Havajského národního vulkanického parku, kde můžete jet autem nebo na kole po okraji obrovského kráteru sopky (kaldery) Kilauea nebo se procházet po ještě doutnajícím dnu. Je tu spousta pláží, některé pokryté korálovým pískem.
   Na ostrově je také mnoho historicky zajímavých míst.

   V následujících dnes se vydejte na celodenní výlet „Grand Circle Island Tour„ do Hawaii Volcano National Park. Cestou se zastavte na některé z farem pěstující kávu nabo oříšky a v zálivu Kealakekua Bay. V NP shlédnete do kráteru Kilauea Iki a v okolí si prohlédnete sopečnou činnost v akci.
   Na mnoha se můžete vydat až do bezprostřední blízkosti lávových polí a prožít tak jedničený pocit jaký je snad možý pouze zde.Fakultativně výlet se zkušeným a specializovaným místním průvodcem k lávě do NP Volcanoes, let helikoptérou nad lávovými poli nebo lodí.

   9. den

   ostr. HAWAII, The Big Island

   Individuání výlet do NP Volcanoes a sopce Kilauea.
   Vydejte se kolem z tropického deštného ke kaldeře sopky Kilauea, kde nepřijdete o panoramatický pohled na tuto majestátní sopku. Prohlédnete si Národní park Volcanoes National Park, dvě vesnice pokryté lávou a mnoho dalšího.

   Kilauea je činná sopka tyčící 1247 metrů nad mořem,, jedna z pěti štítových sopek, které spolu tvoří ostrov Havaj. V havajštině slovo kilauea znamená „stříkat“ nebo „hodně se rozšiřovat“. Je to jeden z nejaktivnějších vulkánů na světě a po úbočí sopky stále teče proud lávy. Podle havajské historie chrlí nepřetržitě lávu už od roku 1983, průměrně 400 tisíc m³ za den (a do roku 1995 tak přidala k ostrovu asi 200 hektarů nové země).

   10. den

   ostr. HAWAII, The Big Island

   Dnes si odpočiňte na plážích nebo se vydejte na šnorchlovací výlet do Kealakekua Bay či plavbu ponorkou Atlantis. Zajemci mohou využít i potápění s instruktorem či mořské rybaření.

   11. den

   THE BIG ISLAND - MAUI / 3 noci

   Odjezd na letiště a vrácení vozu. Odlet na Maui.
   Na letišti si vyzvednete stejný vůz jako na Oahu a odjezd do hotelu.

   Ostrov Maui je, jak říkají místní obyvatelé, „no ka oi“, nejlepší místo na světě. Druhý největší ostrov celého Havajského souostroví si tento superlativ určitě zaslouží. Snad všichni návštěvníci ostrova souhlasí s domorodci, ano, Maui je země neporovnatelné krásy. Vedle stovek kilometrů bělostných pláží nabízí tento čarokrásný ostrov vše, co si i ten nejnáročnější turista může přát.
   Stejně jako na většině Havajských ostrovů i Maui je oblíbeným rájem potápěčů a šnorchlování. Pokud neholdujete ani jedné možnosti, možná váš potěší výlet lodí s proskleným dnem či oceánské centrum Maui, kde naleznete různé druhy tropických ryb.
   Nejlepší windsurfaři se sjíždějí na pláž Hookipa, kde je můžete pozorovat i ty největší hvězdy tohoto sportu. Mezi další oblíbené aktivity patří rybaření, pěší turistika a výlety do okolí a také cykloturistika. Jednou z nejtěžších tratí je sjezd ze sopky Haleakala.
   Stejně jako na ostrově Oahu i na Maui je možné nalézt golfové hřiště světové kvality stejně jako jízdárnu koní, které vás vyvezou na krásnou projížďku této tropické destinace.

   Tip na výlet: Během listopadu až dubna migrují Keporkaci na Havaj, aby zde porodily v klidných a teplých vodách Havaje, pozorování těchto velryb může být vzrušujícím zážitkem.
   Velmi oblíbené je také šnorchlování u atolu Molokini.