800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNew York, New York

Hodnocení:
9
z 10 na základě 1 recenze
New York je nefalšovaným středobodem amerického snu. Kdo chce tenhle novodobý Babylon pochopit, musí jej zažít – vstřebat jeho výšku, velkolepé mosty, klokot ulice, uvolněnost a zdánlivou bezstarostnost jeho obyvatel. New York je rovněž symfonií mnoha barev, vůní, zvuků klaksonů či ječení sirén. New York elektrizuje, omamuje a poznamenává – často na celý život…

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz skupiny na letišti Praha - Ruzyně. Odlet z Prahy do New Yorku. Transfer do hotelu, podle časových možností individuální případně organizovaná návštěva některého ze zajímavých míst centrálního Manhattanu či jeho blízkého okolí. Nocleh v New Yorku.

2. den

NEW YORK
Celodenní prohlídku New Yorku zahájíme plavbou na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Pak, už suchou nohou – případně metrem, projdeme jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, překrásný novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a také Italskou čtvrť, čtvrť módních trendů Soho či noblesní TriBeCa, která povstala z původně industriální zóny plné skladišť, naufaktur a továren. Z vyhlídkové terasy legendárního mrakodrapu Empire State Building si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na “dvojčata” Světového obchodního centra v roce 2001 je Empire State Building s 381 m a 102 patry opět nejvyšší budovou New Yorku. Nocleh v New Yorku.

3. den

NEW YORK
Dnes pokračujeme prohlídkou oblastí v okolí Central Parku, Páté avenue a Times Square. Navštívíme a podle možností si prohlédneme prestižní sportovní arénu Madison Square Garden, Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Nocleh v New Yorku.

4. den

NEW YORK – PRAHA
Volný program, případně individuální dokončení prohlídky města či návštěva ně kterého z muzeí. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

5. den

PŘÍLET DO PRAHY

Navíc v ceně

- výlet lodí k soše Svobody a na ostrov Ellis Island - vstup na vyhlídkovou terasu mrakodrapu Empire State Building

×