800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySilvestr v New Yorku - město které nikdy nespí

Chcete-li i vy zažít jednu z nejznámějších a bezpochyby i nejbláznivějších oslav příchodu nového roku - oslavte Nový rok na největší silvestrovské párty světa, která se opět uskuteční v centru světového dění – na slavném Times Square v New Yorku.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Chcete-li i vy zažít jednu z nejznámějších a bezpochyby i nejbláznivějších oslav příchodu nového roku - oslavte Nový rok na největší silvestrovské párty světa; která se opět uskuteční v centru světového dění – na slavném Times Square v New Yorku. Každoročně se na hlavním newyorském náměstí shromáždí desetitisíce lidí z celého světa. Příchod Nového roku se zde oslavuje od roku 1904. I letos začnou na Times Square poslední den v roce zhruba od 18:00 velkolepé oslavy; které budou doprovázeny vystoupeními světových hudebních hvězd a úryvky z broadwayských muzikálů. Vyvrcholením večera je společné odpočítávání posledních vteřin starého roku a mohutný ohňostroj na uvítání roku nového. Veselit se a tančit však všichni zůstávají v ulicích až do rána.

Program zájezdu

1. den
Sraz na letišti Václava Havla Praha; odlet do New Yorku (přestup ve Varšavě). Let je plánován strojem Boeing 787 Dreamliner. Po příletu transfer do hotelu Holiday Inn Express; ubytování; úvodní orientace a seznámení s programem.

2. den
Vaše půldenní prohlídka New Yorku začne návštěvou čtvrti Midtown a prohlédnete si architekturu hotelu Waldorf-Astoria; GE Building a katedrálu sv. Patrika. Z vyhlídkové plošiny Rockefellerova Centra (Top of the Rock) se vám naskytne pohled na Manhattan z úchvatné ptačí perspektivy. Poté budete pokračovat po 5. Avenue a uvidíte další zajímavosti města.

3.den
Půldenní prohlídka New Yorku s českým průvodcem. Vyjížďka lodí z Battery Park kolem sochy Svobody. Po návratu procházka po Manhattanu; Times Square.

4. den
Volný program bez průvodce; který můžete využít k návštěvě např. Metropolitního Muzea; plného pokladů světového umění; nebo Amerického přírodovědného muzea; případně také Muzea moderního umění MoMa; nebo k nákupům. V podvečer pak doporučujeme pozorovat přicházející soumrak z vrcholku nejvyšší budovy ve městě - Empire State Building.

5. den
Volný program

6. den
Volný program; doporučujeme návštěvu jednoho z proslulých muzikálů na Broadway (cena od 1.000;- Kč)

7. den
Volný program; doporučujeme výjimečný zážitek – let helikoptérou (cena od 3.500;- Kč)

8. den
Během dopoledne ještě máte možnost využít volno na nákupy; odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet v odpoledních hodinách dalšího dne.

V ceně je zahrnuto
Letecká doprava Praha – JFK – Praha v ekonomické třídě; let je plánován letadlem Boeing 787 Dreamliner (přestup ve Varšavě); 7 noclehů v 3* hotelu se snídaní; 2 půldenní prohlídky a služby česky hovořícího průvodce; transfery z/na letiště; zákonné pojištění

V ceně není zahrnuto
strava; vstupné do objektů (kromě vstupu do Top of the Rock); let helikoptérou; fakultativně vstupné na muzikál; doporučený příplatek za cestovní pojištění 670 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let; 1 005 Kč/pobyt/dospělá osoba od 70 let a 470 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách)

Vízum nebo registraci ke vstupu do USA v systému ESTA
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ (informace na prodejně; callcentru nebo webu: http://czech.prague.usembassy.gov/esta_faq.html)

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.

Praktické informace

Každý den i během prohlídek s průvodcem bude čas ochutnat z nepřeberných nabídek světových kuchyní; jejichž koncentrací je New York proslulý. Poradíme vám; kde se dá výhodně nakoupit móda; elektronika anebo třeba vstupenky na broadwayská představení. New York není město nakloněné automobilům; a proto počítejte s tím; že denně nachodíte 5-10 km. Samozřejmě budete používat i metro nebo autobus; ale nejlepší způsob jak poznat New York a jeho energii je prostě vmísit se do davu a chodit a chodit.

Pořadí prohlídek v programu se může z provozních důvodu změnit.

Napětí v USA je 110V; proto prověřte zdroje vaší drobné elektroniky. Zásuvky mají jiný tvar; ale např. na letištích či v obchodech s cestovními potřebami se dají koupit redukce za cca 150 Kč.

Do letadla si můžete vzít jedno příruční zavazadlo jehož 3 rozměry nepřesahují 115cm (asi 56x36x23cm). K odbavení pak můžete mít 1 další zavazadlo o max. váze 23kg jehož 3 rozměry nepřesahují 158 cm. Další zavazadla nad tento limit budou zpoplatněna (1 ks za 70 EUR ve směru z Evropy do USA; 1 ks 100 USD ve směru z USA do Evropy).

Počasí

New York

26°C Jasno

×