800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKrásy západu USA

Los Angeles • Santa Barbara • Monterey • San Francisco • NP Yosemite • Death Valley • Las Vegas • NP Zion • NP Bryce Canyon • Lake Powell • NP Grand Canyon • zámek Montezuma • NP Joshua Tree • Palm Springs

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy. Přílet do Los Angeles, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2.den

pobyt v Los Angeles – městě andělů, největší město USA a jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání. Prohlídka města, při které objevíte většinu zajímavých míst – Beverly Hills, Downtown, bájný Hollywood se svým Chodníkem slávy, Santa Moniku, Venice Beach a mnoho dalších. Návštěva filmových studií a zábavního parku – Universal Studios, kde vás Hollywood pustí tak blízko, že můžete slyšet i zvuk filmových kamer. Nocleh.

3.den

ráno se vydáte do jednoho z oblíbených prázdninových míst v Kalifornii – Santa Barbary, které se díky palmové promenádě lemující bílé písečné pláže říká také "Americká riviéra". Při cestě budete míjet známé oblasti, jako jsou Santa Monika a Malibu. Tato místa vám přijdou jistě povědomá z mnoha filmů a seriálů. Po návštěvě Santa Barbary pokračujete do oblasti St. Ynez k návštěvě vinných oblastí s ochutnávkou výtečných kalifornských vín. Nocleh.

4.den

ráno se vydáte směrem na Monterey, kde uvidíte známý Old Fisherman Wharf, Cannery Row a mnoho jiných historických budov. Projedete se po známe cestě nazývaně 17 Mile Drive a pokračujete dále na sever až do San Francisca. Nocleh.

5.den

dopoledne prohlídka města, při které uvidíte Union Square, Civic Centrum, Fisherman Wharf a mnoho dalších zajímavostí. Nádherný výhled na San Francisco a Východní záliv budete mít z Twin Peaks. Poté, co budete stát na vrcholu kopce a pozorovat mlhu vířící se přes Golden Gate, snadno porozumíte, proč se San Francisco nazývá nejkrásnějším městem Ameriky. K hlavním atrakcím tohoto města jistě patří také cable cars a nejklikatější ulice Lombard Street. Nocleh.

6.den

brzy ráno přejezd do nejznámějšího Národního parku Kalifornie – Yosemite. Tento park je zhruba tak stejně velký jako stát Rhode Island a každoročně sem přijiždějí miliony turistů, aby se přesvědčili o jeho kráse. Yosemitský národní park patří k ikonám amerického západu, najdete tu krásné scenerie, úžasné vyhlídky, hřmící vodopády, dech beroucí skalní stěny i skoro nekonečnou divočinu. Budete mít možnost si zde prohlédnout obry z rostlinné říše – stromy sekvoje. Při prohlídce parku uvidíte velkolepý El Capitan a Half Dome. Nocleh.

7.den

v brzkých ranních hodinách přejezd do Death Valley, cestou zastavíte v Hot Creek u Mammoth Lakes. V těchto horkých pramenech se budete mít možnost vykoupat a nabrat síly na další cestu. Příjezd do Death Valley – Údolí smrti, což je nejníže položené místo kontinentu. Při projíždění tohoto národního parku budete mít pocit, že je to nekončící údolí. Po návštěvě národního parku pokračujete do Las Vegas, které je nazývané hlavním městem hazardu. Můžete si užívat všeho, co toto město, které nikdy nespí, nabízí. Hotely a kasina v podobě středověkých zámků a pyramid, všudypřítomná světla neonů, zábavné show, vystoupení špičkových hvězd a hlavně vidina výhry, to je Las Vegas. Městem vede široká pěší zóna – ulice zvaná Strip. Světelná show vytváří úchvatné divadlo a láká návštěvníky dovnitř všech kasin a restaurací. Toto město je nejrychleji rostoucí město na americkém západě. Nocleh.

8.den

odjezd z Las Vegas za poznáním dalších krás západní části USA. Cesta povede do Utah, do NP Zion. Slovo Zion (Sion) pochází z hebrejštiny a znamená mimo jiné posvátné místo. Tento park jsou především červené skály a hlavní kaňon, který vyhloubila řeka Virgin do místního pískovce. Dále navštívíte NP Bryce Canyon, je to jeden z nejmalebnějších národních parků. Budete mít možnost projít se kaňonem mezi tisíci skalních věží, výčnělků, kamenných jehel a hřebenů. Nocleh.

9.den

v ranních hodinách odjezd k jezeru Lake Powel, kde budete mít možnost překročit Glen Canyon Dam. Poté už vaše cesta směřuje ke Grand Canyonu, který je znám jako jeden ze sedmi divů světa. Budete mít možnost vyhlídkového letu helikoptérou nad Grand Canyonem. Tento park je známý pro svou ohromující velikost, ale i jeho nádherně barevnou a členitou krajinu. Nocleh.

10.den

ráno se přesunete přes Oak Creek Canyon, který je známý pro své úžasně barevné útesy. Zastávka u zřícenin zámku Montezuma. Když bylo toto město "objeveno", domnívali se, že je to tajné město, kam se kdysi ukryli mexičtí indiáni po kolonizaci Španěly. Byla to svým způsobem obranná pevnost, protože žádný nepřítel neměl šanci se nahoru dostat. Příjezd do Scottdale ve státě Arizona. Nocleh.

11.den

cesta povede směrem na západ do Los Angeles přes malebnou pouštní krajinu. Krátká zastávka v Joshua Tree a Palm Springs, nejlákavějším místem v jižní Kalifornii. Jeho poloha mezi pásmy hor, jež jej obklopují jak z jihu, tak severu či západu, nabízejí nejen lákavé turistické procházky, ale i výjezd lanovkou na Mt. San Jacinto, jenž vám poskytne nádherné scénické pohledy do všech světových stran. Vrcholky bývají pokryty sněhem, zatímco dole v Palm Springs zůstávají teploty velmi příjemné. Příjezd do Los Angeles, ubytování a nocleh.

12.den

transfer na letiště a odlet do Evropy.

13.den

přílet do Prahy.

Počasí

Miami

24°C Skoro jasno

Havajské Ostrovy

27°C Skoro jasno

Las Vegas

20°C Jasno

New York

23°C Jasno

×