800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKudy táhnou lososi: ze Seattlu do Anchorage

Z deštných pralesů NP Olympic a ostrova Vancouver do panennské přírody Yukonu a Aljašky. Vydejte se ve stopách dobrodruhů a zlatokopů.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA – SEATTLE
Odlet z Prahy do Seattlu. Po příletu transfer do hotelu. Nocleh v Seattlu.

2. den

SEATTLE
Dopolední prohlídka města, které je sídlem výrobce letadel Boeing, společnosti Microsoft a kolébkou hudebního stylu grunge. Návštěva Pioneer Square s historií zlaté horečky či tržnice Pike Place Market. Výlet na věž Space Needle. Odjezd do NP Mt. Rainier. Nocleh v NP Rainier.

3. den

NP RAINIER – POBŘEŽÍ PACIFIKU
Prohlídka vulkánu Mt. Rainier obklopeného vodopády a ledovci. Návštěva horského střediska. Odjezd k Pacifiku do blízkosti NP Olympic. Nocleh v Aberdeenu.

4. den

NP OLYMPIC
Jen málo míst je tak prosyceno životní energií přírody jako NP Olympic. Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 ledovců a mezi nimi obr Mt. Olympus. A pláže? Drama samo o sobě. Pohádkovou Ruby Beach by stěží vymyslel i nejodvážnější fantasta. Nocleh v Port Angeles.

5. den

PORT ANGELES – VICTORIA
Ráno přesun trajektem do metropole kanadské provincie Britská Kolumbie, Victorie. Prohlídka města a přístavu s dominantou Empress Hotel, kde se odpoledne konají téměř rituální anglické čaje. Návštěva majáku Fisgard Island.

6. den

KOSATKY – DUNCAN – NANAIMO
Ráno plavba za kosatkami (fakultativně). Poté se vydáme po pobřeží do Duncanu, města totemů. Toto nenápadné místo je domovem komunity indiánů kmene Cowichan a pyšní se hned dvěma světovými unikáty: v průměru nejširším totemem a největší hokejkou (63 m) s největším pukem na světě. Nocleh v Nanaimu.

7. den

NANAIMO – PORT HARDY
Odjezd přes údolí Nimpkish Valley se zastávkou v Telegraph Cove, osadě postavené z velké části na dřevěných pilířích nad hladinou moře. Nocleh v Port Hardy.

8. den

PORT HARDY – PRINCE RUPERT
Plavba lodí z Port Hardy členitým pobřežímsmnoha fjordy. Nezapomenutelné dojmy z přírodní scenérie umocní setkání s velrybami či kosatkami. Po příjezdu do Prince Rupert ubytování a nocleh.

9. den

PRINCE RUPERT – HYDER
Ráno odjezd z Prince Rupert. Cesta kolem vrcholků Seven Sisters (Sedm sester) do Stewartu a Hyder. Hyder, dříve prosperující důlní městečko, je dnes přezdívané jako "Nejživější město duchů". Tvrdý život vtělili obyvatelé do místní pálenky Everclear neboli "Čistič". Místo dále nabízí návštěvu ledovce Bear Glacier. Nocleh ve Stewartu.

10. den

HYDER – WATSON LAKE
Ráno možnost pozorování medvědů Grizzly při lovu lososů (bez záruky). Cesta pravou kanadskou divočinou se zastávkami na focení do Watson Lake. Prohlídka “háje značek”. Nocleh ve Watson Lake.

11. den

WATSON LAKE - SKAGWAY
Brzký odjezd do Skagway,města, které na přelomu let 1897 – 1898 zavalili ziskuchtiví zlatokopové a všudypřítomné procesí prostitutek, desperátů a jiných vykuků. Prohlídka města. Nocleh ve Skagway.

12. den

LAKE BENNETT – CARCROSS
Ranní cesta historickým vlakem přes průsmyk White Pass. Po zastávce u nejmenší písečné pouště světa v Carcrossu pokračuje cesta k jezeru Bennett a dále do Whitehorse, hlavního města provincie Yukon. Nocleh ve Whitehorse.

13. den

WHITEHORSE – DAWSON CITY
Z Whitehorse se vydáme po Klondike Highway do Dawson City, centra yukonské zlaté horečky. Kdo si večer vyrazí do Dawson City Hotel zjistí, že se tu tak mnoho nezměnilo – hazard a kankánová děvčata čekají. Nocleh v Dawson City.

14. den

KLONDIKE – BONANZA CREEK
Pěší výlet k soutoku řek Yukon a Klondike, návštěva hrobu legendárního českého polárníka Jana Eskimo Welzla a vyhlídka z vrcholu Dómu na město, řeku Yukon a zlatonosná pole. U Králičího potoka si prohlédneme obří rypadlo na těžbu zlata a na vlastní kůži si vyzkoušíme rýžování v potoce Goldbottom Creek. Prohlídka muzea v Dawsonu, nocleh.

15. den

DAWSON CITY – GLENNALLEN
Nebýt zlata, byla by tato místa dlouho známá jen kartografům. Po cestě do NP Wrangell-St. Ellias možnost pozorovat aljašskou přírodu. Nocleh v Glennallen.

16. den

NP WRANGELL-ST. ELLIAS
Ráno odjezd do NPWrangell-St. Ellias, návštěva informačního střediska. Putování podél horských štítů přerušíme v chitině s lososími pastěmi na řece Copper. Pak cesta do McCarthy, případně do Kennikotu, kdysi centra těžby mědi u ledovce Kennikot. Nocleh v Glennallen.

17. den

GLENNALLEN – NP DENALI
Odjezd do Chugach Mountains. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley. Běhemcesty návštěva farmy pižmoňů v Palmeru ( fakultativně). Noclech v blízkosti NP Denali.

18. den

NP DENALI
Cesta autobusem s odborným výkladem do nitra NP Denali. Na trase čeká řada zastávek spjatých s pozorováním losů, karibů, medvědů, vlků, ovcí aljašských a jiných obyvatel Aljašky. Večer fakultativně možnost raftingu na řece Nenana. Nocleh v blízkosti NP Denali.

19. den

NP DENALI – ANCHORAGE
Přejezd do Anchorage. Cestou pozorování táhnoucích lososů a zastávka v infocentru ve Wasille, kde se dozvíme o proslulém běhu psích spřežení Iditarod, nocleh.

20. den

ANCHORAGE – DO PRAHY
Návrat do Anchorage. Večer odlet do Prahy.

21. den

PŘÍLET DO PRAHY

Navíc v ceně

- rýžování zlata zlatokopeckou panví v Dawson City

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Florida

23°C Jasno

Havajské Ostrovy

27°C Skoro jasno

Las Vegas

23°C Jasno

New York

23°C Jasno

×