800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMěsta a příroda východu Spojených států

Nesmírně oblíbená trasa pokrývající severovýchod USA, legendární Niagaru a řadu míst, která sehrála zásadní roli v dějinách země.

Trasa: New York - Niagarské vodopády - Washington D.C.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz skupiny na letišti Praha - Ruzyně. Odlet z Prahy do New Yorku. Transfer do hotelu, podle časových možností individuální případně organizovaná návštěva některého ze zajímavých míst centrálního Manhattanu či jeho blízkého okolí. Nocleh v New Yorku.

2. den

NEW YORK
Prohlídku New Yorku zahájíme plavbou na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Pak, už suchou nohou – případně metrem, projdeme jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a také Italskou čtvrť, čtvrť modních trendů Soho či noblesní TriBeCa, která povstala z původně industriální zóny plné skladišť, maufaktur a továren. Z terasy legendárního mrakodrapu Empire State Building si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na “dvojčata” Světového obchodního centra v roce 2001 je Empire State Building s 381 m a 102 patry opět nejvyšší budovou New Yorku. Nocleh v New Yorku.

3. den

NEW YORK
Dnes pokračujeme prohlídkou oblasti v okolí Central Parku, Páté Avenue a Times Square. Navštívíme a podle mož ností si prohlédneme prestižní sportovní arénu Madison Square Garden, Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Nocleh v New Yorku.

4. den

NEW YORK – NIAGARA FALLS
Přejezd státem New York. V podvečer příjezd k Niagarským vodopádům, ubytování, volno. Po setmění lze shlédnout světelnou show barev, která je promítána přímo na vodní stěnu této přírodní ikony východu USA. Nocleh v Niagara Falls.

5. den

NIAGARA FALLS – BUFFALO
Pěší výlet podél vodopádů s několika úžasnými vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. V rámci bezvízového styku možnost prohlídky z kanadské strany. Sílu běsnícího živlu znásobí plavba lodí do blízkosti vodní stěny. Po krátké zastávce v Buffalu, kdysi pyšnému centru rejdařského obchodu na Velkých jezerech, odjedeme směrem do Washingtonu D.C.. Nocleh na trase.

6. den

GETTYSBURG – WDC
Návštěva Gettysburgu (vstupné v ceně), kde se odehrála klíčová bitva občanské války mezi pokrokovým Severem a otrokářským Jihem. Odpoledne příjezd do metropole USA Washingtonu D.C.. Po ubytování možnost ndividuálni prohlídky centra města, případně večerní návštěvy srdce nočního života, které bije ve čtvrti Adams Morgan nebo v četných barech v okolí ulice U Street. Nocleh ve Washingtonu D.C..

7. den

WASHINGTON D.C.
Prohlídka města, během níž se podíváme k Bílému domu – sídlu prezidenta, Kapitolu – kde zasedá americký senát a kongresu, monumentu prvního prezidenta George Washingtona či památníku prezidenta Abrahama Lincolna. Rovněž navštívíme Arlingtonský hřbitov, památník vietnamské a korejské války a další zajímavá místa včetně možnosti individuální návštěvy některého z muzeí na třídě The Mall. Nocleh ve Washingtonu D.C..

8. den

ANNAPOLIS – PHILADELPHIA
Odjezd do Annapolis – které díky architektonickému stylu, historii a přímořskému rázu patří k nejhezčímměstečkům v USA. Sídlí zde slavná námořní akademie. Mezi kadety elitní školy patřili američtí prezidenti, kapitáni jaderných ponorek, astronauti či příslušníci komand SEALS. Pak učiníme zastávku u velkolepého mostu Chesapeake Bay Bridge, jenž se klene nad zátokou Chesapeake Bay. Odpoledne příjezd do Philadelphie. Ubytování, volný program, nocleh.

9. den

PHILADELPHIA – PRAHA
Prohlídka historického centra města s návštěvou Federal Hall a Liberty Bell – zvonu, jenž je pro všechny Američany symbolem svobody a nezávislosti. Transfer na letiště do New Yorku a odlet do Prahy.

10. den

Přílet do Prahy

Navíc v ceně

Výlet lodí k soše Svobody a na ostrov Ellis Island
Plavba lodí do těsné blízkosti Niagarských vodopádů

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Miami

26°C Jasno

Havajské Ostrovy

24°C Skoro jasno

Las Vegas

14°C Jasno

New York

26°C Jasno

×