800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMěsta a příroda západu USA

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volný program. Nocleh v Los Angeles.

2. den: Celodenní prohlídka Los Angeles, o němž kdosi řekl, že připomíná nádor, který pohlcuje vše, co mu stojí v cestě. V Mekce filmového průmyslu nás čeká návště va Chodníku slávy, premiérové kino Mann’s Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně návštěva zábavního parku Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.

3. den: Výprava do Národního parku Joshua Tree – strhující pouštní rezervace žulových skal, kaktusových zahrad a neopakova tel né atmosféry. Projedeme rovněž městečkem Twentynine Palms, kde irská kapela U2 natočila album Joshua Tree. Přes Mohavskou poušť pak zamíříme do Williamsu. Část cesty poje de - me po slavné Route 66, která jako první silnice v USA spojila východní po břeží se západním. Nocleh ve Williamsu.

4. den: Odjezd k Velkému kaňonu – největší turistické atrakci státu Arizona a možná i celých Spojených států amerických. Fakultativně nejprve doporučujeme let nad touto gigantickou hříčkou přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloub ce jednoho a půl kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z mnoha překrásných vyhlídek, případ ně se vydáme na pěší výlet po okraji. Průjezd zemí navažských indiánů do Page u jezera Lake Powell. Nocleh v Page.

5. den: Prohlídka jezera Lake Powell a mohutné přehrady Glen Dam vybudované na řece Colorado. Možnost návštěvy překrásného Antilopího kaňonu (fakultativně), jenž si získá srdce každého fotografa. Příjezd do Národního parku Bryce Canyon. Tahle rezervace s rudými jehlany navažského vápence je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Nocleh v blízkosti rezervace Bryce Canyon či v Kanabu.

6. den: Průzkum Národního parku Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké strže a divoké říčky. Vydáme se na výlet autobusem na nejkrásnější vyhlídky rezervace. Odpoledne přesun do Las Vegas, velkoměsta hazardu a osl nivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou vybraného kasina a večeří. Následuje volný program za povzbudivého cinkotu mincí. Nocleh v Las Vegas.

7. den: Putování Národním parkem Údolí smrti s nejnižším (86 metrů pod úrovní moře) a také nejteplejším bodem západní po lo koule. V roce 1913 zde byla naměře na rekordní teplota 57 stupňů Celsia ve stínu, o jeden více bylo v Libyi v roce 1936. Zkusíme se vžít do pocitů prvních pionýrů, kteří v tomto ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali ces tu do vysněné Kalifornie. Nocleh na trase.

8. den: Návštěva Národního parku Sequoia v pohoří Sierra Nevada s lesy obrovitých sek vojí. Kdo nikdy neviděl tyhle velikány o váze 600 tun, neuvěří vlastním očím. Sekvoje se dožívají 3200 let a hravě dorůstají do stametrové výšky. Král mezi králi – General Sherman Tree má v obvodu 32 metrů a váží neuvěřitelných 1385 tun. Nocleh ve Fresnu.

9. a 10. den: Přejezd do San Franciska. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatniků Haight- Ashburry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní ob last Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se tramvají cab le-car (fakultativně) a podnikneme plavbu v zátoce s výhledy na oba ma je státní mosty a na ostrov Alcatraz – pevnost a káznici, v níž byl vězněn obáva ný mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.

11. den: Dopoledne volný program ve městě. Odpoledne následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Florida

36°C Skoro jasno

Havajské Ostrovy

27°C Skoro jasno

Las Vegas

39°C Skoro jasno

New York

16°C Oblačno