800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMěsta východu USA – magnety východního pobřeží

New York | Niagarské vodopády | Buffalo | Washington D.C. | Philadelphia

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Sraz skupiny na letišti. Odlet z Prahy do New Yorku. Transfer do hotelu, podle časových možností individuální případně organizovaná návštěva některého ze zajímavých míst centrálního Manhattanu či jeho blízkého okolí. Nocleh na centrálním Manhattanu.

2. den: Prohlídku New Yorku zahájíme plavbou na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Pak, už suchou nohou – případně metrem, projdeme jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a také Italskou čtvrť či noblesní TriBeCu, která povstala z původně industriální zóny plné skladišť, maufaktur a továren. Z terasy legendárního mrakodrapu Empire State Building si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na „dvojčata“ Světového obchodního centra v roce 2001 je Empire State Building s 381 m a 102 patry opět nejvyšší budovou New Yorku. Nocleh v New Yorku na Manhattanu.

3. den: Dnes pokračujeme prohlídkou oblasti v okolí Central Parku, Páté Avenue a Times Square. Navštívíme a podle možností si prohlédneme prestižní sportovní arénu Madison Square Garden, Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Nocleh v New Yorku.

4. den: Přejezd státem New York. V podvečer příjezd k Niagarským vodopádům, ubytování, volný program. Po setmění lze zhlédnout světelnou show barev, která je promítána přímo na vodní stěnu této přírodní ikony východu USA. Nocleh v blízkosti Niagara Falls.

5. den: Pěší výlet podél vodopádů s několika úžasnými vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. Sílu běsnícího živlu znásobí plavba lodí do blízkosti vodní stěny. Po průjezdu Buffalem, kdysi pyšného a bohatého centra rejdařského obchodu na Velkých jezerech, odjedeme směrem do Harrisburgu. Nocleh na trase.

6. den: Návštěva Gettysburgu (vstupné v ceně), kde se odehrála klíčová bitva občanské války mezi pokrokovým Severem a otrokářským Jihem. Odpoledne příjezd do metropole USA Washingtonu D.C. Po ubytování možnost ndividuálni prohlídky centra města, případně večerní návštěvy srdce nočního života, které bije ve čtvrti Adams Morgan nebo v četných barech v okolí ulice U Street. Nocleh ve Washingtonu D.C.

7. den: Prohlídka města, během níž se podíváme k Bílému domu – sídlu prezidenta, Kapitolu – kde zasedá senát a kongresu, monumentu prvního prezidenta George Washingtona či památníku prezidenta Abrahama Lincolna. Rovněž navštívíme Arlingtonský hřbitov, památník vietnamské a korejské války a další zajímavá místa včetně možnosti individuální návštěvy některého z muzeí na třídě The Mall. Nocleh ve Washingtonu D.C..

8. den: Odjezd do Annapolis – které díky architektonickému stylu, historii a přímořskému rázu patří k nejhezčím městečkům v USA. Sídlí zde slavná námořní akademie. Mezi kadety elitní školy patří američtí ­prezidenti, kapitáni jaderných ponorek, astronauti či příslušníci komand SEALS. Učiníme zastávku u velkolepého mostu Chesapeake Bay Bridge, jenž se klene nad zátokou Chesapeake Bay. Příjezd do Philadelphie, volný program, nocleh.

9. den: Prohlídka historického centra města s návštěvou Independence Hall a Liberty Bell – zvonu, jenž je pro všechny Američany symbolem svobody a nezávislosti. Transfer na letiště do New Yorku a odlet do Prahy.

10. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Miami

26°C Jasno

Havajské Ostrovy

24°C Skoro jasno

Las Vegas

14°C Jasno

New York

26°C Jasno

×