800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNapříč Amerikou

  • Prohlídka nejznámnějších míst Ameriky

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Upozornění

K vyřízení vstupní autorizace ESTA je nutný biometrický pas.

1. den:

odlet z Prahy. Přílet do Washingtonu, transfer do hotelu, individuální volno, ubytování a nocleh.

2. den:

prohlídka města, která zahrnuje Bílý dům, budovu Kapitolu, Památník A. Lincolna, Arlingtonský národní hřbitov, kde můžete vidět i hrob J. F. Kennedyho, atd. V odpoledních hodinách individuální volno. Nocleh.

3. den:

transfer vlakem do New Yorku (doba přejezdu cca 3 hodiny). Mezi mnoho pamětihodností patří Pátá Avenue, Rockefeller Center, Broadway, Wall Street, Central Park, Chinatown a další. Nocleh.

4. den:

pokračování prohlídky New Yorku z předešlého dne, individuální volno.

5. den:

dle letové řádu transfer na letiště a odlet do Buffala. Odpolední nebo večerní prohlídka města a jeho pamětihodností. Nocleh.

6. den:

den u Niagarských vodopádů. Nalodění na známou loď "Maid of the Mist", která zamíří přímo k vodopádu Horseshoe.Nocleh.

7. den:

v ranních hodinách transfer na letiště a přelet do San Francisca. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

8. den:

dopoledne prohlídka města, při které uvidíte Union Square, Civic Centrum, Fisherman Wharf a mnoho dalších zajímavostí. Nádherný výhled na San Francisco a Východní záliv budete mít z Twin Peaks. Poté, co budete stát na vrcholu kopce a pozorovat mlhu přes Golden Gate, snadno porozumíte, proč se San Francisco nazývá nejkrásnějším městem Ameriky. K hlavním atrakcím tohoto města jistě patří také cable cars a nejklikatější ulice Lombard Street. Nocleh.

9. den:

brzy ráno přejezd do nejznámějšího národního parku Kalifornie – Yosemite. Tento park je zhruba stejně velký jako stát Rhode Island a každoročně sem přijíždějí miliony turistů, aby se přesvědčili o jeho kráse. Yosemitský národní park patří k ikonám amerického západu, najdete tu krásné scenérie, úžasné vyhlídky, hřmící vodopády, dechberoucí skalní stěny i skoro nekonečnou divočinu. Budete mít možnost si zde prohlédnout obry z rostlinné říše – sekvoje. Při prohlídce parku uvidíte velkolepý El Capitan a Half Dome. Nocleh.

10. den:

v brzkých ranních hodinách přejezd do Death Valley, cestou zastavíte v Hot Creek u Mammoth Lakes. V těchto horkých pramenech se budete mít možnost vykoupat a nabrat síly na další cestu. Příjezd do Death Valley – Údolí smrti, což je nejníže položené místo kontinentu. Při projíždění tohoto národního parku budete mít pocit, že je to nekončící údolí. Po návštěvě národního parku pokračujete do Las Vegas. Nocleh.

11. den:

Las Vegas je zvané hlavním městem hazardu. Celý den si můžete užívat všeho, co toto město, které nikdy nespí, nabízí. Hotely a kasina v podobě středověkých zámků a pyramid, všudypřítomná světla neonů, zábavné show, vystoupení špičkových hvězd a hlavně vidina výhry, to je Las Vegas. Městem vede široká pěší zóna – ulice zvaná Strip. Světelná show vytváří úchvatné divadlo a láká návštěvníky kasin a restaurací. Toto město je nejrychleji rostoucím městem na americkém západě. Nocleh.

12. den:

ráno odjezd z Las Vegas za poznáním dalších krás západní části USA. Cesta povede do Utahu, do NP Zion. Slovo Zion (Sion) pochází z hebrejštiny a znamená mimo jiné posvátné místo. Tento park jsou především červené skály a hlavní kaňon, který vyhloubila řeka Virgin do místního pískovce. Dále navštívíte NP Bryce Canyon, je to jeden z nejmalebnějších národních parků. Budete mít možnost projít se kaňonem mezi tisíci skalních věží, výčnělků, kamenných jehel a hřebenů. Nocleh.

13. den:

v ranních hodinách odjezd k jezeru Lake Powell, kde budete mít možnost překročit Glen Canyon Dam. Poté už vaše cesta směřuje ke Grand Canyonu, který je znám jako jeden ze sedmi divů světa. Fakultativně vyhlídkový let helikoptérou nad Grand Canyonem. Tento park je známý pro svou ohromující velikost, ale i svou nádherně barevnou a členitou krajinu. Nocleh.

14. den:

ráno se přesunete přes Oak Creek Canyon, který je známý pro své úžasně barevné útesy. Zastávka u zřícenin zámku Montezuma. Když bylo toto město "objeveno", lidé se domnívali, že je to tajné město, kam se kdysi ukryli mexičtí indiáni po kolonizaci Španěly. Byla to svým způsobem obranná pevnost, protože žádný nepřítel neměl šanci se nahoru dostat. Příjezd do Scottdale ve státě Arizona. Nocleh.

15. den:

cesta povede směrem na západ do Los Angeles přes malebnou pouštní krajinu. Krátká zastávka v Joshua Tree a Palm Springs, nejlákavějším místě v jižní Kalifornii. Jeho poloha mezi pásmy hor, jež jej obklopují jak z jihu, tak severu či západu, nabízí nejen lákavé turistické procházky, ale i výjezd lanovkou na Mt. San Jacinto, jenž vám poskytne nádherné scénické pohledy do všech světových stran. Vrcholky bývají pokryty sněhem, zatímco dole v Palm Springs zůstávají teploty velmi příjemné. Příjezd do Los Angeles, ubytování a nocleh.

16. den:

Los Angeles – největší město USA a jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání. Prohlídka města, při které objevíte většinu zajímavých míst, která nabízí – Beverly Hills, Downtown, bájný Hollywood se svým chodníkem slávy, Santa Monicu, Venice Beach a mnoho dalších. Návštěva filmových studií a zábavního parku – Universal Studios, kde vás Hollywood pustí tak blízko, že můžete slyšet i zvuk filmových kamer. Nocleh.

17. den:

individuální program. Transfer na letiště a odlet do Evropy.

18. den:

přílet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Miami

26°C Slabý déšť

Havajské Ostrovy

27°C Převážně oblačno

Las Vegas

29°C Polojasno

Podobné hotely v této lokalitě

Velké jižní dobrodružství - 18ti denní

Velké jižní dobrodružství - 18ti denní

USA

Cena od: 85 990 Kč

Pro skupinu:

Vzhůru do Yellowstonu - 18ti denní zájezd

Vzhůru do Yellowstonu - 18ti denní zájezd

USA

Cena od: 85 990 Kč

Pro skupinu:

×