800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejlepší z Floridy

  • Nádherné Miami
  • Farma aligátorů

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz skupiny na letišti Praha – Ruzyně, odlet do Miami. Po příletu transfer do hotelu. Následuje ubytování v hotelu a volný program. Nocleh v Miami či na trase do Key West.

2. den

MIAMI – OVERSEAS HIGHWAY – – KEY WEST
Výpravná cesta po úžasné silnici Overseas Highway vedoucí pásem ostrůvků Keys vzájemně propojených více než padesátkou mostů – přičemž nejdelší z nich měří úctyhodných jedenáct km. Keys nabízejí vše, co Američané milují a turisté obdivují: fajnové rezidence, víkendové chatrče, stovky hotelů ukrytých v pobřežní džungli, rybolov, azurově modré moře, pláže, jachty a také Státní park John Pennecamp Coral Reef s rozsáhlou kolonií živých korálů a možnostmi potápění a šnorchlování. Silnice končí v nejjižnějším bodu severoamerického kontinentu v městečku Key West, které dělí od kubánské Havany pouhých 130 km vodní plochy Atlantického oceánu. Tohle živé místo s příchutí Karibiku proslavil uvolněný způsob života, skvělá kuchyně, elektrizující atmosféra nejen nočního života a také početná enkláva českých novodobých přistěhovalců. V rámci ceny zájezdu rovněž navštívíme dům spisovatele Ernesta Hemingwaye, který zde napsal několik svých románů včetně slavného Stařec a moře. Nocleh v Key West.

3. den

NP EVERGLADES – NAPLES
Dnes nás čeká cesta zpět na floridskou pevninu a návštěva aligátoří farmy u Národního parku Everglades. Do téhle unikátní přírodní rezervace, kde v neprostupných močálech mangrovových hájů, utajených jezírek a mělkých říček žijí stovky ptačích druhů, floridští panteři či kapustňáci, se pak za divokými aligátory vydáme na speciálním vznášedle. Také se podíváme na zajímavý chov aligátorů. Následuje přejezd podél hranice rezervace Everglades a cypřišových hájů do přímořského Naples u Mexického zálivu. Ubytování, volný program, nocleh v Naples.

4. den

TAMPA BAY – ST. PETERSBURG
Z okouzlujícího Naples se vydáme na sever a přes ohromující most Sunshine Skyway vklouzneme do floridského letoviska St. Petersburg. V tomto malebném městečku se vedle prvotřídních pláží nachází rovněž jedinečná a znalci ceněná sbírka obrazů Salvadora Dalího (fakultativně). Po krátké jízdě přes Tampu – třetí největší město Floridy – odjedeme do města zábavy malých i velkých – totiž Orlanda, které s 25 miliony turistů ročně patří k nejvíce navštěvovaným místům Spojených států amerických. Po příjezdu ubytování, volný program, nocleh v Orlandu.

5. den

ORLANDO: MĚSTO ZÁBAVY
Dnes se můžeme seznámit s některým z mnoha zábavních parků Orlanda – kupříkladu s obřím a prakticky nevyčerpatelným zdrojem zábavy Disney World nebo Universal Studios s neuvěřitelnými atrakcemi inspirovanými slavnými hollywoodskými filmy. Velmi dobrou volbu skýtá rovněž mořský svět Sea World s delfíny, lachtany a kosatkami vystupujícími v působivých show (vstupy do tematických parků fakultativně). Nocleh v Orlandu.

6. den

NASA CENTER – MIAMI BEACH
Při návratu k Atlantickému oceánu navštívíme Kennedyho vesmírné středisko na mysu Cape Canaveral s centrem vesmírného a kosmického programu kosmické agentury NASA. Při projížďce kosmodromu navštívíte gigantické hangáry, spatříte startovací rampu raketoplánu a navštívíte kino IMAX s unikátními filmy natočenými americkými astronauty. Na důmyslném trenažéru si na vlastní kůži můžete rovněž vyzkoušet, jak vypadá start raketoplánu (vstup fakultativně). Odpoledne následuje přesun do Miami a po ubytování v hotelu volný program. Nocleh v Miami.

7. den

MIAMI A SOUTH BEACH
Organizovaná prohlídka města pláží a slunce s návštěvou nejznámějších čtvrtí Miami, jakými jsou Little Havana s odkazem kubánské emigrace (v Miami jich žije téměř milion), moderní Coconut Grove či Coral Gables s luxusními domy vybudovanými ve španělském a italském slohu ve 20. letech minulého století, případně volný program na pláži. Nocleh v Miami.

8. den

ODLET DO PRAHY
Dopoledne volný program na pláži. Odpoledne pak následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

9. den

PŘÍLET DO PRAHY

Navíc v ceně

- návštěva farmy s chovem aligátorů - jízda vznášedlem do rezervace Everglades - návštěva domu Ernesta Hemingwaye

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Možnosti ubytování

Počasí

Miami

28°C Polojasno

×