800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



New York - Město, které nikdy nespí - zima

Každý, kdo v New Yorku byl, Vám řekne, že toto město se musí zažít, neboť jeho energie je nepopsatelná. Proto jsme pro Vás připravili poznávací zájezd, při kterém dostanete šanci se s tímto městem důvěrně seznámit. Ať již Vás zajímá architektura, nákupy, kultura, gastronomie anebo se jen chcete projít po ulicích, které znáte z tolika filmů, zveme vás do města, které má pro každého něco.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Každý; kdo v New Yorku byl; Vám řekne; že toto město se musí zažít; neboť jeho energie je nepopsatelná. Proto jsme pro Vás připravili poznávací zájezd; při kterém dostanete šanci se s tímto městem důvěrně seznámit. Ať již Vás zajímá architektura; nákupy; kultura; gastronomie anebo se jen chcete projít po ulicích; které znáte z tolika filmů; zveme vás do města; které má pro každého něco.

1. den
Sraz na letišti Praha - Václav Havel; odlet do New Yorku. Po příletu transfer do hotelu; ubytování; úvodní orientace a seznámení s programem.

2.den
Vaše celodenní prohlídka New Yorku začne návštěvou čtvrti Midtown a prohlédnete si architekturu hotelu Waldorf-Astoria ; GE Building a katedrálu sv. Patrika. Z vyhlídkové plošiny Rockefellerova Centra (Top of the Rock) se Vám naskytne pohled na Manhattan z úchvatné ptačí perspektivy. Poté budete pokračovat po 5. Avenue proslavenou luxusními butiky věhlasných značek; Trump Building; hotelem Plazza a dalšími zajímavostmi. Projdete se po Central Parku i s jeho Strawberry Fields Johna Lennona.

3. den
Volný program bez průvodce; který můžete využít k návštěvě např. Metropolitního Muzea; plného pokladů světového umění; nebo Amerického přírodovědného muzea; případně také Muzea moderního umění MoMa; nebo k nákupům. V podvečer pak doporučujeme pozorovat přicházející soumrak z vrcholku nejvyšší budovy ve městě - Empire State Building. Vstup do všech těchto atrakcí je zahrnut v ceně zájezdu.

4. den
Dnešní den zahájíte pěším přechodem Brooklynského mostu směrem z Brooklynu na dolní Manhattan. Uvidíte radnici města; Ground Zero - místo; kde stávaly budovy World Trade Centra a kde v současnosti vyrůstá Věž Svobody (Freedom Tower). Následovat bude Trinity Church a finanční pupek světa - Wall Street s burzou a Federal Hall. Potom půjdete po Water street až na jižní cíp Manhattanu; kde se nachází Battery park s kruhovou pevností Clinton a výhledem na Sochu Svobody.

5. den
Dnes si nejprve prohlédnete nádraží Grand Central a cestou k nalodění k okružní plavbě uvidíte Chrysler Building ve stylu art deco; Městskou knihovnu; nový green mrakodrap Bank of America; Bryant Park a Times Square. Poté Vás čeká okružní plavba kolem Manhattanu v délce 2 hodiny. Poplujete po 2 vodních tocích; pod Brooklynským; Manhattanským a Williamsburgským mostem. Z lodi uvidíte Ellis Island; sochu Svobody; Empire State Building; a mnoho dalších památek; u kterých jste se zastavili v předchozích dnech. Po dokončení okružní plavby; budete mít možnost individuální prohlídky válečné lodi Intrepid; která kotví hned vedle lodi Circle line. Součástí výstavy je raketoplán Enterprise. Muzeum Intrepid zavírá v 17.hodin.

6. den
Během dopoledne ještě máte možnost využít volno na nákupy; odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

V ceně je zahrnuto

 • Leteckou dopravu Praha - New York - Praha v ekonomické třídě s jedním přestupem na každé cestě
 • 5 noclehů v hotelu ***
 • 3 celodenní prohlídky a služby česky hovořícího průvodce
 • předplacená karta umožňující vstup na hlavní pamětihodnosti (2x mrakodrap s vyhlídkou; 3x muzeum a lodní okružní plavba)
 • transfery z/na letiště
 • karta na městskou hromadnou dopravu platnou po celou dobu pobytu
 • zákonné pojištění

V ceně není zahrnuto

 • cestovní pojištění: 670 Kč/dospělá osoba do 70 let
 • strava
 • vstupné do objektů které nejsou zahrnuty v předplacené kartě
 • vízum nebo registraci ke vstupu do USA v systému ESTA (informace v CK)

Ceny jsou již konečné a platí pro dospělou osobu na standardním dvoulůžkovém pokoji.

Výhody

 • s předplacenou kartou nemusíte na hlavních atrakcích čekat ve frontě
 • výborné nákupní příležitosti poblíž hotelu (Macy’s; Century 21; Victoria’s Secret; Gap; Old Navy; TJ Maxx; Best Buy a další) 500 - 1000 m
 • 2 hodinová vyhlídková plavba kolem Manhattanu (v ceně)
 • náš zájezd je koncipován tak; aby se účastnící seznámili s městem a jeho atmosférou opravdu důkladně a zbyl jim i čas na vlastní plány a zážitky
 • svoboda pohybu po městě (karta na městskou dopravu)

Tipy

 • Metropolitní Muzeum - individuální prohlídka (vstup je zahrnut v předplacené kartě)
 • Empire State Building - individuálně v době; která Vám vyhovuje (vstup je zahrnut v předplacené kartě)
 • Návštěva některého steakhouse – velikost porcí a kvalita masa Vás příjemně překvapí

Fakultativní služby

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • návštěva Muzea Intrepid - orientační cena vstupenky je 30 USD za dospělého a 23 USD za dítě do 17 let
 • fakultativní vstupy a výlety (vyjížďka dvoupatrovým busem cca 45 USD; představení na Broadwayi od 50 USD; let helikoptérou nad městem cca 3500 Kč)

Praktické informace
Každý den i během prohlídek s průvodcem bude čas ochutnat z nepřeberných nabídek světových kuchyní; jejichž koncentrací je New York proslulý. Poradíme Vám; kde se dá výhodně nakoupit móda; elektronika anebo třeba vstupenky na broadwayská představení. New York není město nakloněné automobilům; a proto počítejte s tím; že denně nachodíte 5-10 km. Samozřejmě budete používat i metro anebo autobus; ale nejlepší způsob jak poznat New York a jeho energii je prostě vmísit se do davu a chodit a chodit. Váš hotel se nachází ve čtvrti Queens; 30 min od letiště JFK. Na Manhattan se snadno dostanete metrem za 20-25 minut a velkou výhodou je blízkost několika nákupních center (Shopping Malls) v blízkosti hotelu. Pořadí prohlídek v programu se může z provozních důvodu změnit. Napětí v USA je 110 V; proto prověřte zdroje vaší drobné elektroniky. Zásuvky mají jiný tvar; ale např. na letištích či v obchodech s cestovními potřebami se dají koupit redukce za cca 150 Kč. Do letadla si můžete vzít jedno příruční zavazadlo jehož 3 rozměry nepřesahují 115 cm (asi 56x36x23 cm). K odbavení pak můžete mít 1 další zavazadlo o max. váze 23 kg jehož 3 rozměry nepřesahují 158 cm. Další zavazadla nad tento limit budou zpoplatněna (1 ks za 70 EUR ve směru z Evropy do USA; 1 ks 100 USD ve směru z USA do Evropy).

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdů je 18 osob. Změna programu vyhrazena.

Informace o letech v daných termínech:

 • v termínu 22. - 28.3. 2013; odlet z Prahy ve 14.05 přes Amsterdam - přílet do New Yorku ve 21.05; návrat dne 27.3. z New Yorku ve 23.50 přes Amsterdam - přílet do Prahy 28.3. v 17.50; 7 dní
 • v termínu 11. - 17.4. 2013; odlet z Prahy je v 9.10 přes Varšavu - přílet do New Yorku v 16.05; návrat dne 16.4. z New Yorku v 18.15 přes Varšavu - přílet do Prahy 17.4. v 13.30; 7 dní
 • v termínu 8. - 14.5.2013; odlet z Prahy je v 9.35 přes Varšavu - přílet do New Yorku v 16.05; návrat dne 13.5. z New Yorku v 18.15 přes Varšavu - přílet do Prahy 14.5. ve 13.30; 7 dní

Veškeré lety přes Varšavu jsou zajišťovány s nejnovějším letadlem Dreamliner letecké společnosti LOT; který nabízí svým cestujícím vyšší komfort díky většímu prostoru; většími schránkami na zavazadla; příjemnému osvětlení kabiny díky výšce oken 48 centimetrů a jsou o 30 procent větší než u letadel podobných rozměrů. Navíc je nezakrývají tradiční plastové rolety. Dreamliner je totiž první komerční letadlo; které má u každého sedadla elektronicky ovládaná stínítka tlumící sluneční paprsky. Po cestě tímto letadlem se také cestující cítí méně unaveni a to díky vlhkosti vzduchu; která je na palubě letounu 787 vyšší než u ostatních komerčních letadel. Tlak je naopak vyšší; takže cestujícím bude připadat; jako by se nacházeli ve výšce 1 800 metrů; namísto 2 400 metrů jako při standardním letu.

×