800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPlavba ke 100. výročí ztroskotání Titaniku

Plavba ke 100. výročí ztroskotání Titaniku.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. den

ODLET Z PRAHY DO NEW YORKU
Po příletu do New Yorku, transfer a ubytování v hotelu 4* na centrálním Manhattanu.

2. den

NEW YORK
Individuální program v New Yorku – možnost navštívit následující pamětihodnosti: plavba na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa, jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, překrásný novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a také Italskou čtvrť, čtvrť módních trendů Soho či noblesní TriBeCa, která povstala z původně industriální zóny plné skladišť, manufaktur a továren, vyhlídková terasa legendárního mrakodrapu Empire State Building si v podvečer můžete vychutnat zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na “dvojčata” Světového obchodního centra v roce 2001 je Empire State Building s 381 m a 102 patry opět nejvyšší budovou New Yorku. Nocleh v New Yorku.

3. den

NEW YORK
Individuální program v New Yorku. Pokud Vás nezlákají nákupy v exkluzivních obchodech na Páté Avenue nebo ve smešně levných outletových centrech v New Jersey, případně jedno ze skvělých muzeí, můžete dnes pokračovat prohlídkou oblastí v okolí Central Parku, Páté avenue a Times Square. Podle mož ností si také prestižní sportovní arénu Madison Square Garden, Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Večer lze také využít k návštěvě Nocleh v New Yorku.

4. den

NEW YORK - NALODĚNÍ
Transfer do přístavu a nalodění na luxusní loď AZAMARA JOURNEY 4* a vyplutí – přesně před 100 lety vyplulo ze Southamptonu v jižní Anglii 2.223 pasažérů plných nadšení na tehdy největším plavidle pro osobní přepravu na svou pouť přes Atlantik. Jejich motivy byly různé – někteří hledali cestu k novému životu a lepší existenci, jiné táhla touha po dobrodružství divokého západu a někteří se plavby účastnili pouze z kratochvíle. (Ačkoli pravdou je, že zámožní Britové stejně jako dnes i tehdy dávali přednost luxusním lodím společnosti Cunard.)

5. den

NA MOŘI
Během plavby z New Yorku do Halifaxu přednáškový program o Titaniku v podání Billa Millera, který napsal přes 80 knih o námořní osobní dopravě a Güntera Bäblera, švýcarského specialisty, který se Titaniku a jeho příběhu věnuje přes 30 let.

6. den

HALIFAX, KANADA
Příjezd do Halifaxu, metropole kanadské provincie Nové Skotsko je místem, které s Titanikem pojí především s akce po havárii. Mimo jiné je na zdejších hřbitovech Fairview Lawn, Mount Olivet a Baron de Hirsch 150 z 209 nalezených těl.

7. den

NA MOŘI
Plavba k místu, kde se nad Titanikem zavřely naposledy vody Atlantiku. Během dne na moři bohatý přednáškový progam. Tématem bude především život na palubě od nejnižšího přikladače až po hosty v salonních apartmá, které plavba přišla přepočteno na dnešní hodnoty 128.000 dolarů (tehdy 4.350 dolarů) cca. 2,2 milionu korun.

8. den

NA MOŘI - TITANIK
V podvečer dosáhneme místa, kde pod hladinou odpočívá padlá pýcha lidského pokolení. Doplutí na souřadnice 41°43'57"N, 49°56'49"W.

9. den

TITANIK - NA MOŘI
Ve 2.20 h po půlnoci, tedy na minutu přesně 100 let od největší tragédie námořní osobní dopravy, začne vzpomínková mše. Vyplutí směr New York.

10. - 11. den

NA MOŘI
Plavba Atlantikem, využití bohaté nabídky služeb a zařízení lodi (wellness, fitness, animační program).

12. den

NEW YORK - VYLODĚNÍ
Připlutí, vylodění, transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den

PŘÍLET DO PRAHY

×