800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z USA – z New Yorku do Kalifornie

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do New Yorku. Transfer do hotelu a nocleh.

2. den

prohlídku New Yorku zahájíme návštěvou Liberty Islandu se sochou Svobody a Ellis Islandu s muzeem emigrace. Projdeme jižní Manhattan a známá místa jako Wall Street s burzou cenných papírů, Trinity Church, Čínskou a Italskou čtvrť, Soho či TriBeCa a další. Z terasy mrakodrapu Empire State Building si vychutnáme úžasné panorama města. Nocleh v New Yorku.

3. den

prohlídka oblastí okolo Central Parku, Páté avenue a Times Square. Navštívíme Madison Square Garden, Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté avenue. Večer strávíme na rozzářeném Times Square. Nocleh v New Yorku.

4. den

přejezd státem New York. V podvečer příjezd k Niagarským vodopádům, ubytování. Po setmění světelná show barev, promítána přímo na vodní stěnu. Nocleh.

5. den

pěší výlet podél vodopádů s několika úžasnými vyhlídkami na 55 m vysokou masu padající vody a plavba lodi v těsné blízkosti vodní stěny. Zastávka v centru Buffala, odjezd směr Washington D. C. Nocleh na trase.

6. den

návštěva legendárního Gettysburgu, kde se odehrála klíčová bitva občanské války mezi Severem a Jihem. Odpoledne příjezd do hlavního města USA Washingtonu D. C., individuální program v centru města, nocleh.

7. den

celodenní prohlídka města, Bílý dům (okolí), Kapitol, Washingtonův monument, památník prezidenta Lincolna, Arlingtonský hřbitov, památník vietnamské a korejské války, řada dalších zajímavostí města včetně možnosti návštěvy některého z unikátních muzeí. Nocleh.

8. den

odjezd do Annapolis. Sídlí zde námořní akademie. Zastávka u mostu Chesapeake Bridge. Po příjezdu do Philadelphie, ubytování a nocleh.

9. den

návštěva Philadelphie, Federal Hall a zvonu Liberty Bell – symbol svobody pro všechny Američany. Transfer na letiště v New Yorku, odlet do Los Angeles, nocleh.

10. den

v Mekce fi lmového průmyslu nás čeká Hollywood Blvd., Mann’s Chinesse Theatre, ulice Sunset Drive, Financial Center, Beverly Hills, pláže Venice Beach či přímořského předměstí boháčů Santa Monica. Možnost návštěvy zábavního parku Universal Studios (fakultativně). Nocleh v Los Angeles.

11. den

výprava do národního parku Joshua Tree – přírodní rezervace žulových skal a kaktusových zahrad. Projedeme městečkem Twentynine Palms, kde irská kapela U2 natočila album Joshua Tree. Přes Mohavskou poušť zamíříme do Williamsu. Část cesty absolvujeme po slavné Route 66. Nocleh.

12. den

odjezd k největší atrakci Arizony a možná celých USA – ke Grand Canyonu. Fakultativně doporučujeme let nad Kaňonem. Průjezd zemí navažských indiánů do Page u jezera Lake Powell. Ubytování, volný program. Nocleh.

13. den

prohlídka přehrady Glen Dam, možnost návštěvy Antilopího kaňonu (fakultativně) – cíl mnoha fotografů. Příjezd do národního parku Bryce Canyon. Tahle rezervace je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Nocleh v Kanabu.

14. den

průzkum NP Zion. Túra na hranu kaňonu a výlet turistickým autobusem. Přesun do Las Vegas – velkoměsta hazardu, zábavy a oslnivých atrakcí. Ubytování v centru města, projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu. Ve zbytku dne volný program. Nocleh v Las Vegas.

15. den

putování Údolím smrti s nejteplejším a nejníže položeným bodem západní zeměkoule – „ďábelským údolím sevřeným hroty tři tisíce metrů vysokých hor. Nocleh na trase.

16. den

návštěva zázraku pohoří Sierra Nevada – národního parku Sequoia s lesy obrovitých sekvojí. Kdo nikdy neviděl tyhle velikány o váze 600 tun, otevře ústa v němém úžasu. Nocleh ve Fresnu.

17. - 18. den

přejezd do San Franciska. Navštívíme nejzajímavější místa tohoto kosmopolitního města. Uvidíme most Golden Gate Bridge, ulici Lombard Street – „nejklikatější ulice světa“, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní oblast Fisherman’s Wharf a také prudké ulice lemované viktoriánskými domy poblíž Russian Hill. Podnikneme výpravnou plavbu po Sanfranciské zátoce s výhledy na majestátní mosty a ostrov Alcatraz – obávanou káznici. Nocleh.

19. den

dopoledne volný program ve městě. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

20. den

přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

×