800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoklady Středozápadu USA

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

setkání s průvodcem na letišti, přílet do Chicaga, a přejezd na ubytování. Individuální večeře, nocleh.

2

den: prohlídka Chicaga. Chicago má jedny z  nejvyšších budov na světě, jako jsou Amoco Building, John Hancock Building a Sears Tower (442 metrů vysoká a má 110 pater), která byla nejvyšší budovou na světě (bez antén) až do března 1996. Poté vás čeká návštěva Michiganského jezera, které je 500 km dlouhé a až 190 km široké a vy tak budete mít pocit, že se nacházíte u moře.  Po individuálním obědě následuje plavba městem, při které můžete obdivovat jeho proslulou architekturu  z jiného úhlu. Volný čas na procházku po ulicích v odpoledních hodinách. Nocleh v Chicagu.

3.

 den: ráno vyrazíme po světově slavné Route 66. V McLean se zastavíme v Truckers Dixie Home, kde budete moci obdivovat nádherné americké vozy, které se zde přestaly vyrábět v roce 1928. Dále budeme pokračovat do Springfieldu, který byl založen lovci a obchodníky v roce 1818 a je hlavním městem státu Illinois od roku 1837. Město je úplně oddané kultu Abrahama Lincolna, který zde žil a byl zástupcem ve Springfieldu od roku 1837 až do jeho jmenování prezidentem. Prohlédneme si jeho dům, ze kterého je nyní muzeum. Po individuálním obědě budeme pokračovat do Saint Louis. Večeře  a večer v jednom z bluesových klubů, které fungují v centru města.

4.

 den: prohlídka Saint Louis. Jižně od soutoku Missouri a Mississippi se nachází Saint Louis, které je již dlouho hlavním říčním přístavem, železničním uzlem a průmyslovým centrem. Bylo jedním z největších měst západně od New Yorku. Zajeďte si tramvají do centra na Gateway Arch - 630 m vysoký oblouk z nerezové oceli, je součástí Jeffersenova národního památníku  a je symbolem města.  Individuální oběd a odjezd ze Saint Louis na jih přes údolí Missouri s jeho úrodnou zemědělskou půdou. Poté přejezd do Tennessee, příjezd do Nashvillu v odpoledních hodinách. Nashvile je hlavním městem country, a proto je nazýván "Hudebním městem USA". Ubytování na hotelu, nocleh.

5.

 den: prohlídka města a návštěva Country hudební síně slávy. Odjezd na západ objevit území blues. Individuální oběd po cestě. Delta blues pochází z Mississippské Delta oblasti táhnoucí se od jihu k Memphis Vicksburg, Mississippi. Příjezd do Memphisu, domova blues i rock "n" rollu, kde velikáni jako BB King a Elvis Presley zde natočili své první nahrávky. Fakultativně večerní koncert ve slavném Beale Street klubu.

6. den:

ráno návštěva Gracelandu, posledního domova "krále", který se po jeho smrti změnil na muzeum. Poté uvidíte slavné Sun Studio v Memphisu, kde několik bluesových a rock "n" rollových umělců poprvé nahrávalo již v 50. letech. Individuální oběd a přejezd do Jacksonu, ubytování a nocleh.  

7.

 den: odjezd na plantáže Nottoway , prohlídka "Bílého hradu", impozantního 64pokojového sídla v Louisianě, které zobrazuje přepych regionální ekonomiky před občanskou válkou. Individuální oběd na plantáži. Pokračování v Oak Alley v blízkosti řeky Mississippi, kde můžete vidět další z nádherných domů, které lemují nádherné živé duby. Pozdě odpoledne příjezd do New Orleans, nocleh.

8.

 den: prohlídka New Orleans. Můžete se těšit na procházku po francouzské čtvrti a objevování francouzského trhu (Café du Monde), ulic Canal a Bourbon, saintlouiské katedrály a Cabildo, pozoruhodné španělské budovy z 18. století. Individuální oběd. V odpoledních hodinách přejezd tramvají do zahradní čtvrti, kde uvidíte velice zachovalou sbírku jižního historického sídla. Nocleh v New Orleans.

9.

 den: v dopoledních hodinách odjezd do Thibodaux, do krajiny stepí a polí cukrové třtiny. Výlet lodí do nedaleké zátoky, kde se můžete setkat i s aligátory. Individuální oběd a přejezd na Avery Island v blízkosti Mexického zálivu  a návštěva plantáže Tabasco, exotické Jungle Garden a města Bird. Pokračování do Saint Martinville, kterému se jinak říká "Malá Paříž".  V 19. století byl vzácným příkladem evropské vesnice v USA a uslyšíte zde příběh o Evangeline. Pozdě odpoledne příjezd do Lafayette a návštěva katedrály a Evangelického dubu, který zvěčnil básník Longfellow.  Přenocování v Lafayette.

10. den:

cesta do Houstonu v Texasu. Individuální oběd a následně prohlídka města Houston, které je zajímavé díky své inovativní architektuře. Následuje  NASA zařízení v Johnsonově vesmírném centru, domově astronautů, s vesmírnými artefakty.  Nocleh.

11.

den: odjezd do San Antonia. Příjezd v dopoledních hodinách a prohlídka historického centra města. Prohlídka Alama, bývalé pevnosti, kde se texaská armáda statečně bránila mexické přesile. Individuální oběd v centru města, poté návštěva Conception de Acuna Misson, nejstaršího nerestaurovaného kostela v USA. Pokračování do San Antonia. Večeře  a nocleh.

12.

 den: odjezd do Austinu na prohlídku tohoto sofistikovaného města a jeho historického centra. Přejezd do Dallasu - Fort Worth. Individuální oběd během cesty. Volný čas v centru města na nákupy. Nocleh v nedalekém Dallasu.

13.

 den: individuální program, poté transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

14.

 den: přílet zpět do ČR.

Počasí

Florida

22°C Jasno

Havajské Ostrovy

26°C Skoro jasno

Las Vegas

23°C Jasno

New York

22°C Jasno

×